N. Jokičiaus ir J. Murray'aus duetas atvedė „Denver Nuggets“ į pirmąją pergalę NBA finale

Puikiai žaidę Nikola Jokičius ir Jamalas Murray'us vedė „Denver Nuggets“ komandą į pirmąją pergalę didžiajame NBA finale. Denverio klubas 104:93 (29:20, 30:22, 25:21, 20:30) įveikė kovingą „Miami Heat“ ekipą.

Jamal Murray ir Nikola Jokičius<br> USA Today/Scanpix nuotr.

Jun 2, 2023, 6:48 AM, atnaujinta Jun 2, 2023, 6:56 AM

Serijoje iki keturių pergalių Denverio klubas pirmauja 1:0.

Pirmąją pirmojo kėlinio pusę abi ekipos keitėsi sėkmingais epizodais ir nė vienai komandai nepavyko atitolti vienai nuo kitos, tačiau kėliniui persiritus į antrąją pusę – Denverio komandoje siautė J.Murray'us ir Aaronas Gordonas, kurie puolime žaidė tiesiog fantastiškai.

Spurto metu pirmajame kėlinyje „Denver Nuggets“ buvo labai arti dviženklio pranašumo, tačiau „Miami Heat“ pirmajame kėlinyje neleido varžovams pabėgti pernelyg toli (29:20).

Antrojo ketvirčio metu įjungė „Miami Heat“ centtras Bamas Adebayo, kurio pastangomis Floridos klubas bandė prisivyti „Denver Nuggets“ ekipą.

Įpusėjus kėliniui B.Adebayo vedama „Miami Heat“ sumažino savo deficitą iki 6 taškų, tačiau keli sėkmingi N.Jokičiaus ir J.Murray'aus epizodai iš eilės leido „Denver Nuggets“ krepšininkams iki ilgosios pertraukos susikrauti daugiau nei solidų pranašumą ir viena koja būti arčiau pergalės (59:42).

Nepaisant to, kad trečiojo kėlinio pradžioje „Miami Heat“ bandė surengti spurtą ir buvo arti to, kad sumažintų Denverio ekipos turimą dviženklį pranašumą, tačiau J.Murray'us ir N.Jokičius toliau dirbo savo darbą.

Bruce'o Browno tritaškis ir dar vienas floateris trečiojo kėlinio pabaigoje sukūrė rekordinę šių rungtynių „Denver Nuggets“ ekipos persvarą 24 taškai – 84:60, tačiau paskutinę vinį trečiajame kėlinyje įkalė Kyle'as Lowry, įmesdamas pirmąjį savo mačo tritaškį (84:63).

Ketvirtajame kėlinyje „Miami Heat“ vėl bandė kabintis, kuomet per pirmąsias tris ketvirčio minutes surengė spurtą 0:11, kuris leido Floridos ekipai sumažinti Denverio pranašumą iki 10 taškų 74:84, tačiau nepaisant to, kad „Miami Heat“ bandė šturmuoti, N.Jokčiaus ir J.Murray'aus duetas lėmė, kad pirmąją pergalę didžiajame NBA finale 104:93 švęs lietuviškoji „Denver Nuggets“.

Primename, kad Denverio klubo administracijoje dirba buvęs krepšininkas Martynas Pocius ir Tomas Balčėtis.

„Denver Nuggets“: N.Jokičius 27 (14 rez. Perd., 10 atk. Kam.), J.Murray'us 26 (10 rez. Perd., 6 atk. Kam.), A.Gordonas 16 (6 atk. Kam.), Michaelas Porteris Jr. 14 (13 atk. Kam.).

„Miami Heat“: B.Adebayo 26 (13 atk. Kam., 5 rez. Perd.), Gabe'as Vincentas 19 (5 rez. Perd.), Haywoodas Highsmithas 18, Jimmy Butleris 13 (6/14 met., 7 atk. Kam., 7 rez. Perd.).