Irkluotojas M. Griškonis apgynė Europos čempiono titulą, auksą laimėjo ir D. Vištartaitė

Bronzos medalis sekmadienį atiteko bulgarui Georgi Bozhilovui:

Anksčiau M. Giškonis Europos auksą iškovojo 2009 ir 2011 metais.<br>T. Bauras.

BNS ir lrytas.lt inf.

Sep 17, 2012, 10:38 AM, atnaujinta Mar 16, 2018, 5:54 PM

Sekmadienį vienvietininkų (16 įgulų) varžybų finale 26-erių metų vilnietis 2000 m nuirklavo per 6 minutes 57,56 sekundės ir vos 0,07 sekundės aplenkė antroje vietoje likusį kroatą Damirą Martiną bei Senojo žemyno čempionu tapo trečiąjį kartą.

Anksčiau M. Giškonis Europos auksą iškovojo 2009 ir 2011 metais.

1. Mindaugas Griškonis 6:57,56

2. Damir Martin (Kroatija) 6:57,63

3. Georgi Bozhilov (Bulgarija) 6:59,71

4. Graeme Thomas (D. Britanija) 7:04,91

5. Tim Maeyens (Belgija) 7:07,22

6. Peter Galambos (Vengrija) 7:10,39

Porinių dviviečių (17 įgulų) valčių finale startavę Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritter užėmė ketvirtąją vietą.

Europos irklavimo čempionate antrąjį aukso medalį Lietuvos iškovojo Donata Vištartaitė.

23-jų metų lietuvė vienvietininkių (13 įgulų) finale 2000 m nuotolį įveikė per 7 minutes 36,26 sekundės ir net 3,61 sekundės aplenkė antroje vietoje likusią serbę Ivą Obradovič bei 5,55 sekundės - bronzą iškovojusią estę Kaisą Pajusalu.

Prieš keliolika minučių aukso medalį Varezėje iškovojo Mindaugas Griškonis, o Porinių dviviečių (17 įgulų) valčių finale startavę Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritter užėmė ketvirtąją vietą.

D. Vištartaitė prieš metus Bulgarijoje vykusiose pirmenybėse tenkinosi bronzos medaliu, o sidabrą Plovdive iškovojusi rusė Julija Levina šįsyk liko tik ketvirta: