Elektrėnų „Energija“ pratęsė 15-os nepralaimėtų rungtynių seriją

Nacionalinėje ledo ritulio lygoje sužaisti susitikimai dviejuose divizionuose, o aukščiausiajame baigėsi reguliarusis sezonas, kurį 15 iš eilės nepralaimėtų rungtynių serija pažymėjo Elektrėnų „Energija”.

4 Lietuvos atvirojo čempionato komandos baigė reguliarųjį sezoną ir kovo 23-24 dienomis medalių likimą išsiaiškins finaliniame ketverte Elektrėnuose.<br>T. Krinickas

Mar 14, 2013, 1:22 AM, atnaujinta Mar 10, 2018, 1:34 AM

Didžiulį susidomėjimą kėlusios paskutiniosios Nacionalinės ledo ritulio lygos aukščiausio diviziono reguliariojo sezono rungtynės tarp Elektrėnų „Energijos“ ir Vilniaus VNA komandų intrigos nepateisino. „Energija“ be didesnio vargo 10:1 (3:0, 2:0, 5:1) įveikė jaunąją VNA ekipą.

„Energija“ sudaro suaugusiųjų rinktinės pagrindą, VNA – U-18, tad žaidė Lietuvos ledo ritulio dabartis su ateitimi. Elektrėniškiai pasiuntė signalą, jog jaunimo laikai – dar priešakyje.

Dar pirmajame kėlinyje Martynas Šlikas (03:21), Aurelijus Kriščiūnas (04:54) ir Deividas Kazlauskas (05:45) išnaudojo vos ne visas progas įvarčiui pasiekti ir per tris su puse minutės sukrovė saugią persvarą.

Antrajame kėlinyje Algimantas Visockas (24:43) ir Lukas Vėželis (25:30) pridėjo dar įvarčius ir padidino skirtumą iki 5:0.

Paskutiniajame kėlinyje M.Šlikas (41:08), D.Kazlauskas (41:33), L.Vėželis (46:27) ir dukart Aivaras Bendžius (50:27 ir 55:39) skirtumą padidino iki triuškinamo 10:0.

Tik iki rungtynių pabaigos likus keturiolikai sekundžių Deividas Četvertakas (59:46) sušvelnino skirtumą ir padėjo komandai išvengti „sauso“ pralaimėjimo.

„Pritrūkom jėgų po dviejų sunkių rungtynių su Kaliningrado „Delovaja Rus“ komanda savaitgalį. Jaunimas šį sezoną jau sužaidė 50 rungtynių ir tai dar ne viskas, laukia Baltarusijos čempionato rungtynės, finalinis ketvertas, pasaulio U-18 čempionatas. Žinoma, tai nereiškia, jog varžovai laimėjo tik todėl, jog esame pavargę.

Dauguma jų – vyrų rinktinės žaidėjai, tad tai visai kito lygio komanda ir mums anksti su jais varžytis. Finalinio ketverto pusfinalyje vėl žaisime su „Energija“ ir kovosime iki galo, tačiau tai stipriausia Lietuvos ledo ritulio komanda ir viskas tuo pasakyta“,- po rungtynių sakė VNA vyriausiasis treneris Andrius Jadkauskas.

4 Lietuvos atvirojo čempionato komandos baigė reguliarųjį sezoną ir kovo 23-24 dienomis medalių likimą išsiaiškins finaliniame ketverte Elektrėnuose, renovuotuose ledo rūmuose. Pirmajame pusfinalyje 15.00 valandą susitiks Kėdainių LRK ir Kaliningrado „Delovaja Rus“ (Rusija), 19.00 val. – Elektrėnų „Energija“ ir Vilniaus VNA.

Sekmadienį, kovo 24 dieną, 12.00 valandą įvyks rungtynės dėl trečiosios vietos, 16.00 valandą – finalas.

Aukščiausio diviziono turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Elektrėnų „Energija“ 15 15 0 0 0 97:37 45

2. Kėdainių LRK 15 4 1 1 9 51:63 15

3. Kaliningrado „Delovaja Rus“15 5 0 0 10 62:77 15

4. Vilniaus VNA 15 4 1 1 9 49:82 15

Nacionalinės ledo ritulio lygos I-o diviziono Vakarų konferencijos derbyje Klaipėdos „Baltija“ 8:5 (1:2, 4:2, 3:1) palaužė Klaipėdos „Kirus“ ir į turnyrinę lentelę įsirašė vienuoliktą pergalę sezone.

Abi ekipos rungtynėse sprendė skirtingus tikslus, tačiau žūtbūt siekė pergalės. „Baltija“ pirmauja konferencijoje, „Kirai“ bando pabėgti iš paskutinės vietos.

Būtent „Kirai“ ir diktavo rungtynių eigą iki pat antrojo kėlinio vidurio, kuomet aikštelėje žaisdami penkiese prieš tris padidino skirtumą iki 4:2.

Tačiau tuo metu „Baltija“ mobilizavosi ir dar iki kėlinio pabaigos persvėrė rezultatą savo naudai 5:4.

Paskutiniajame kėlinyje „Kirai“ dar sugebėjo išlyginti rezultatą 5:5, tačiau labiau patyrę varžovai išnaudojo dešimtyje žaidusių varžovų nuovargį. Trimis įvarčiais baigę rungtynes „Baltijos“ žaidėjai šventė jau ketvirtą prieš „Kirus“ šiame sezone.

„Baltija“ – „Kirai“ 8:5 (1:2, 4:2, 3:1).

„Baltija“: A.Konovalovas 3, V.Strazdas 2, M.Cvetkovas, A.Krasauskas, K.Nazarovas po 1 įvartį.

„Kirai“: D.Matula 2, A.Koptelovas, J.Balachoncevas, E.Stonkus po 1 įvartį.

I diviziono Vakarų konferencijos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Klaipėdos „Baltija“ 13 11 0 1 1 105:61 34

2. Šiaulių „Ledo linija“ 14 8 2 0 4 81:63 28

3. Kaliningrado „Delovaja Rus 2“ 12 6 0 0 6 63:61 18

4. Kretingos „Grifai“ 13 3 0 1 9 48:90 10

5. Klaipėdos „Kirai“ 14 3 0 0 11 68:90 9

Nacionalinės ledo ritulio lygos komandos kovoja dėl „Akropolio“ taurės. Ant šios beveik metro aukščio taurės kiekvieną sezoną įamžinami stipriausių komandų pavadinimai ir žaidėjų vardai bei pavardės. Kaip ir garsioji „Stanley“ taurė, „Akropolio“ taurė nėra atiduodama komandoms. Todėl didžiausia Lietuvos ledo ritulininkų svajonė yra tapti sezono čempionais ir nors kartą iškelti ją virš galvos. Akropolio“ taurė yra garbingiausias Lietuvos ledo ritulio apdovanojimas.