Lietuvos ledo ritulininkai pasaulio jaunimo pirmenybių antrojo diviziono A grupėje iškovojo sidabrą

Vengrijos Miškolco mieste vykusiame pasaulio dvidešimtmečių ledo ritulio čempionato antro diviziono A grupės turnyre Lietuvos rinktinė iškovojo sidabro apdovanojimus. Penktąją varžybų dieną mūsiškiai rezultatu 5:4 (1:1, 2:0, 1:3, 1:0) po pratęsimo palaužė Nyderlandus ir užėmė antrąją vietą.

Lietuvos rinktinė džiaugiasi sidabru.<br>hockey.lt nuotr.

2013-12-21 16:56, atnaujinta 2018-02-19 17:47

Įvarčius Lietuvos komandai pelnė: Edgaras Protčenka (10:14, Domantas Čypas, Danielius Bogdziulis), D.Čypas (28:16, Paulius Gintautas, D.Bogdziulis), D.Bogdziulis (P.Gintautas, E.Protčenka), P.Gintautas (46:35, D.Čypas, A.Fiščevas) ir pratęsimo metu dar kartą pasižymėjęs D.Čypas (62:42, Ilja Četvertakas, Ugnius Čižas).

Varžovų gretose pasižymėjo Jordis Knorenas (16:24, Jordis Verkielis, Guusas van Nesas), dukart Danny Stempheris (40:33, Raymondas van der Schuitas, Kilianas van Gorpas), (59:34, R.van der Shuitas, Tomas Marxas), R.van der Shuitas (56:49, Rocco van Hornas, K.van Gorpas).

Pirmieji dvikovoje pasižymėjo lietuviai, kurie išnaudojo čempionate jau įprastą “schemą” – sulaukęs varžovų pražangos pirmasis komandos penketas išnaudojo kiekybinę persvarą.

Varžovai atsakė gražia kombinacija ir smūgiu iš artimos distancijos.

Antrajame kėlinyje pirmasis lietuvių penketas ir toliau baudė varžovus už klaidas. Iš pradžių D.Čypas daugomoje vėl persvėrė rezultatą Lietuvos rinktinės naudai, o rezultatyviausias čempionato žaidėjas D.Bogdziulis pelnė įvartį žaidžiant mažumoje taip smogdamas psichologinį smūgį varžovams. Olandai nepalūžo ir po ketvirtojo varžovų įvarčio ir iki rungtynių pabaigos likuns mažiau nei 30 sek. Žaisdami šešiese be vartininko išlygino rezultatą.

Lietuvai pergalę lėmė tolimas D.Čypo smūgis prtęsimo metu žaidžiant daugumoje.

Lietuvos U-20 rinktinė po dviejų metų pertraukos vėl iškovojo sidabro apdovanojimus, pakartodama 2011 metų pasiekimą Ukrainoje.

Aukso apdovanojimų likimas paaiškėjo penktadienį vakare kai Vengrijos rinktinė 7:2 įveikė Nyderlandus ir anksčiau laiko užsitikrino aukso apdovanojimus.

Antrus metus iš eilės žemyn krenta Kroatijos rinktinė, kuri penktadienį po įnirtingų grumtynių 1:3 nusileido iš II-o diviziono B grupės pakilusiai ir vietą grupėje išsaugojusiai Estijai.

Paskutiniąją turnyro dieną dar žaidžia Estija – Rumunija ir Vengrija – Kroatija.

II-o diviziono A grupės turnyrinė lentelė po dešimtųjų čempionato rungtynių (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):

1. Vengrija 4 4 0 0 0 26:6 12

2. Lietuva 5 3 1 0 1 21:14 11

3. Nyderlandai 5 3 0 1 1 22:18 10

4. Estija 4 1 0 0 4 8:18 3

5. Rumunija 4 1 0 0 3 7:17 3

6. Kroatija 4 0 0 0 4 7:18 0