Slalomo trasos neįveikusi I.Januškevičiūtė liko V.Mae už nugaros

Ieva Januškevičiūtei apkarto debiutas Sočio olimpinėse žaidynėse. 19 metų lietuvė griuvo antrajame slalomo nusileidime ir nebaigė trasos.

Didžiojo slalomo trasoje - Lietuvos kalnų slidininkė I.Januškevičiūtė.<br>EPA-ELTA nuotr.

2014-02-18 07:45, atnaujinta 2018-02-16 04:36

Po pirmojo nusileidimo pirmoji Lietuvos kalnų slidininkė olimpinėse žaidynėse užėmė 71-ąją vietą iš 74-ių.

Antrajame nusileidime ji praleido vartus, griuvo ir buvo diskvalifikuota. Iš viso nefinišavo dar 22 sportininkės, tarp jų – latvė Agnese Aboltina.

19-metė I.Januškevičiūtė – pirmoji Lietuvos sportininkė, kuri dalyvauja olimpinėse moterų kalnų slidinėjimo varžybose. Iki šiol mūsų šaliai per olimpines žaidynes atstovavo tik du vyrai kalnų slidininkai.

Dėl prastų oro sąlygų buvo šiek tiek atidėtas antrasis didžiojo slalomo rungties nusileidimas. Tačiau netrukus organizatoriai nusprendė, kad sportininkai gali startuoti.

Lietuvė startavo iš 83-iosios pozicijos. Pirmajame nusileidime I.Januškevičiūtė trasą įveikė per 1 min. 36,79 min. Lietuvė užėmė 71 vietą iš 74 finišavusių sportininkių.

Varžybose triumfavo slovėnė Tina Maze (2 min. 36,87 sek.). Sidabras atiteko austrei Annai Fenninger (2 min. 36,94 sek.), bronza – vokietei Viktorijai Rebensburg (2 min. 37,14 sek.).

Garsioji smuikininkė Vanessa Mae iš Tailando liko paskutinė 67-a. Nuo lyderės ji atsiliko 50,10 sek.