Lietuvos šachmatininkės - pasaulio vicečempionės

Devintajame pasaulio moterų komandų korespondencinių šachmatų čempionate Lietuvos rinktinė iškovojo sidabro medalius. Trejus metus vykusiose varžybose lietuvės surinko 32,5 taško iš 48 galimų.

Čempionato finale dalyvavo trylikos šalių komandos.<br>V.Balkūno asociatyvi nuotr.

ELTA ir lrytas.lt inf.

Feb 25, 2014, 2:47 PM, atnaujinta Feb 15, 2018, 11:01 PM

Lietuvos rinktinę sudarė Vineta Kveinys (6,5 taško iš 12 galimų), Jelizaveta Potapova (9,5 tšk.), Jurgita Dambrauskaitė (7 tšk.) ir Vilma Dambrauskaitė (9,5 tšk.).

Komandos kapitonas - tarptautinis šachmatų meistras Virginijus Dambrauskas, treneris - tarptautinis korespondencinių šachmatų didmeistris ir ilgametis Vilniaus šachmatų ir šaškių mokyklos treneris Pavelas Rubinas.

Pasaulio čempione tapo Rusijos rinktinė (34 tšk.). Bronzos medalius pelnė Vokietijos šachmatininkės (30 tšk.). Ketvirtoji vieta atiteko Ukrainai (27 tšk.), penktoji - Lenkijai (25,5 tšk.).

Čempionato finale dalyvavo trylikos šalių komandos.

Lietuvos šachmatininkės sidabrą pelnė ir septintajame pasaulio moterų komandų korespondencinių šachmatų čempionate, o šeštajame čempionate iškovojo auksą.

Lietuvos vyrų rinktinė devintojo Europos korespondencinių šachmatų komandų čempionato atrankos varžybose užėmė antrąją vietą ir pateko į finalą. Lietuvos rinktinė surinko 48 taškus iš 88 galimų.