Jauniai patyrė apmaudžią nesėkmę po baudinių serijos

Lietuvos jaunių (iki 18 metų) rinktinė pasaulio čempionato II diviziono A grupės lyderių dvikovoje fantastiškai išplėšė pratęsimą, pirmavo baudinių serijoje, tačiau galiausiai turėjo pripažinti Pietų Korėjos komandos pranašumą.

Lietuviai pralaimėjo.<br>hockey.lt nuotr.

Mar 27, 2014, 10:34 PM, atnaujinta Feb 15, 2018, 1:31 AM

Lietuviai po baudinių serijos 5:6 (2:2, 2:3, 1:0, 0:1) nusileido korėjiečiams ir smuktelėjo į antrą vietą.

Lietuviai pirmose čempionato rungtynėse 4:0 įveikė Kroatiją, o vėliau 3:1 nugalėjo Nyderlandus, tuo tarpu Pietų Korėjos ledo ritulininkai pirmose rungtynėse tik po pratęsimo 6:5 nugalėjo Rumuniją, o vėliau 6:5 įveikė ir šeimininkę Didžiają Britaniją.   Antras rungtynes iš eilės rungtynių pradžia geriau klostosi Lietuvos rinktinės varžovams. Korėjiečiai jau ketvirtąją rungtynių minutę po Woonjae Choi tikslaus smūgio nuginklavo Artūrą Pavliukovą (1:0). Lietuvių tai nepalaužė ir jau septintąją minutę Dominykas Bisturys ir Edvinas Boroška atliko tikslius perdavimus Nojui Marcinkevičiui, kuris išlygino rungtynių rezultatą (1:1).   Deja, nepraėjus nei minutei Chonghyunas Lee sugrąžino persvarą korėjiečiams (2:1). Kėlinio viduryje lietuviams teko daugiau dirbti savo zonoje, o tryliktą minutę Erikas Sadauskas buvo nubaustas 2 baudos minutėmis. Lietuviai sėkmingai apsigynė mažumoje, o 19-ą pirmojo kėlinio minutę kiekybinę persvarą puikiai išnaudojo Deividas Četvertakas, kuris po Domanto Čypo ir Aurimo Gaidausko perdavimų išlygino rungtynių rezultatą - 2:2.   Kėlinio pabaigoje taip pat nutiko skausmingas incidentas Jauniui Jasinevičiui, kuris po stipraus smūgio rituliu tik padedamas draugų paliko aikštelę.   Antrojo kėlinio pradžioje rezultatyviausias šiame čempionate žaidėjas Artūras Laukaitis užsidirbo 2 baudos minutes, o varžovai netruko tuo pasinaudoti. Daugumoje žaidę korėjiečiai 25-ą rungtynių minutę persvėrė rezultatą savo naudai (3:2). Dar po keturių minučių Gyuseongas Lee padidino pranašumą iki rekordinio - dviejų įvarčių (4:2).   Sunkioje padėtyje atsidūrę lietuviai pademonstravo kovotojų charakterį. Deividas Četvertakas jau po septynių sekundžių sumažino atsilikimą iki vieno (3:4), tačiau netrukus mažumoje žaidę lietuviai praleido penktąjį įvartį (3:5).   Kėlinio pabaigoje Lietuvos jaunių rinktinės žaidėjas Donatas Vitte tiksliu smūgiu varžovų vartininkui tarp kojų įmušė ketvirtą lietuvių įvartį ir sumažino atsilikimą iki vieno - 4:5.   Trečiame kėlinyje abiem komandoms nepavyko nuginkluoti vartininkų ir visą kėlinį vyko apylygė kova. Susitikimo pabaigoje lietuviai pakeitė vartininką aikštės žaidėju ir trumpai rungtyniavo šeši prieš keturis, tačiau netrukus iš aikštės buvo pašalinti du Lietuvos jaunių rinktinės žaidėjai. Tikrą kovotojų charakterį pademonstravę lietuviai net ir tokioje nepavydėtinoje situacijoje nepasidavė - likus žaisti mažiau nei 25 sekundes antrą rungtynių įvartį įmušė D.Vitte ir išplėšė pratęsimą.   Pratęsimo metu nei vienai komandai pasižymėti nepavyko, nors lietuviai didžiąją pratęsimo dalį turėjo iniciatyvą.   Baudinių serijoje Lietuvos jaunių rinktinės narys Edgaras Protčenka tiksliu smūgiu nuginklavo varžovų vartininką ir išvedė lietuvius į priekį. Deja, antroje baudinių serijoje varžovai išlygino rezultatą, o penktuoju smūgiu išplėšė pergalę.   Šiuo metu Lietuvos ir Korėjos rinktinės yra surinkusios po 7 taškus, tačiau dėl pergalės tarpusavio rungtynėse pirmoje vietoje rikiuojasi varžovai.   Kitas rungtynes lietuviai žais šeštadienį su Rumunija.

„Lietuva tiesiogiai“: ar Konstitucinis Teismas apgins prezidentą?