Pasaulio ledo ritulio čempionate – rusų šou ir pirmoji sensacija

Rusijos ledo ritulininkai galingai sugrįžo į didžiąsias arenas. Pasaulio ledo ritulio pirmenybių starte Baltarusijoje rusai 5:0 (3:0, 1:0, 1:0) sutriuškino planetos vicečempionę Šveicariją. Tuo tarpu olimpiniai čempionai kanadiečiai netikėtai 2:3 (1:1, 0:0, 1:1, 0:0, 0:1) po baudinių serijos turėjo pripažinti prancūzų pranašumą.

Rusai įvartį įmušė jau tryliktąją sekundę.<br>AP nuotr.

2014-05-09 19:57, atnaujinta 2018-02-14 03:09

Šveicarija – Rusija 0:5 (0:3, 0:1, 0:1). S.Plotnikovas (0:13), A.Ovečkinas (06:34), J.Kuznecovas (17:15), A.Belovas (29:06), D.Zaripovas (58:25).

Prancūzija – Kanada 3:2 (1:1, 0:0, 1:1, 0:0, 1:0). S.Da Costa (17:03, 52:35), P.Bellemare'as (65:00)/ N.Schennas (19:44), E.Gudbransonas (50:32).

Baltarusija – JAV 1:6 (0:1, 1:3, 0:2). A.Stepanovas (39:56)/ B.Nelsonas (12:22), J.Trouba (34:59, 54:58), J.Gaudreau (35:55), C.McDonaldas (37:42, J.Gardineris (56:57). Slovakija – Čekija 2:3 (0:1, 2:0, 0:1, 0:1). M.Miklikas (25:17), M.Viedenskis (35:45)/ O.Nemecas (06:24), J.Jagras (57:53), J.Klepis (61:50). Kėsinosi į greičiausią įvartį

Rinktinės vairą perėmus buvusiam Latvijos nacionalinės komandos žaidėjui Olegui Znarokui, rusai atsigriebė už fiasko Sočio olimpinėse žaidynėse, kur savo žiūrovų akivaizdoje po pralaimėjimo suomiams iš kovos dėl medalių pasitraukė dar ketvirtfinalyje.

Bet susitikime su šveicarais rusai parodė, kad vis dar yra didžiulė ledo ritulio jėga.

Su Kanada turnyro favorite laikoma Rusija pirmąjį įvartį pasiekė mačui vos prasidėjo – 13-ąją sekundę pasižymėjo Sergejus Plotnikovas.

Iki greičiausio įvarčio istorijoje rusams pritrūko 9 sekundžių. Greičiausią įvartį prieš ketverius metus pasiekė baltarusiai, suomius spėję nuginkluoti per 5 sekundes.

Šeštąją minutę rezultatą padvigubino Aleksandras Ovečkinas.

Kaip greitai rusai įmušė į šveicarų vartus, taip žaibiškai pirmąją sensaciją čempionate pateikė prancūzai. Kanadiečiai turėjo nuolat vytis įvarčius mušusius varžovus. Perlaužti rungtynių eigos jiems taip ir nepavyko, o baudinių serijos loterija pergalingai baigėsi Prancūzijai – 3:2.

Sugadino šventę

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka trindamas rankomis laukė savo šalies ledo ritulio rinktinės starto planetos pirmenybėse. Tačiau šypseną greitai pakeitė nesėkmės paliestas tuščias veidas.

Baltarusiai beveik 10 tūkst. sirgalių akivaizdoje 1:6 nepasipriešino JAV ledo ritulininkams.

Paguodos įvartį čempionato šeimininkai tik paskutinę antrojo kėlinio minutę, kai beviltiškai atsiliko 0:4.

42 metų J.Jagro parakas

Čekijos ledo ritulininkai turėtų būti dėkingi 42 metų Jaromirui Jagrui. Šalies ledo ritulio legenda toliau sėkmingai įrodinėja, kad parako turi į valias.

J.Jagras gelbėjo čekus paskutinėmis mačo minutėmis. Būtent „New Jersey Devils“ klubo atstovo įvartis 58-ąją susitikimo minutę išplėšė komandai pratęsimą (2:2).

O jame iš Dainiaus Zubraus bendraklubio estafetę perėmė J.Klepis, antrąją pratęsimo minutę įmušęs auksinį įvartį.

Sistema

A grupė: Švedija, Kanada, Čekija, Slovakija, Norvegija, Danija, Prancūzija, Italija.

B grupė: Rusija, JAV, Suomija, Šveicarjia, Vokietija, Latvija, Baltarusija, Kazachstanas.

Po keturias geriausias komandas iškops į ketvirtfinalį.