Pirma plaukikų varžybų diena Baku: 4 pusfinaliai ir 2 rekordai

Birželio 23-ąją savo kovas pirmosiose Europos žaidynėse Baku pradėjo plaukikai. Pirmąją varžybų dieną startavo visi 9 į varžybas išvykę Lietuvos sportininkai.

Lietuvos plaukikai pradėjo kovas Baku<br>V.Dranginio nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Jun 23, 2015, 1:55 PM, atnaujinta Oct 29, 2017, 6:16 PM

Varžybas pradėjo trenerio Giedriaus Martinionio auklėtinė Agnė Šeleikaitė, kuri 50 m krūtine įveikė per 32,52 sek, pagerino savo asmeninį rezultatą, bei 7-tu numeriu pateko į rungties pusfinalį.

Andrius Šidlauskas (2.17,34 min.) ir Paulius Grigaliūnas (2.18,20 min. PB) pateko į 200 m krūtine pusfinalį.

Trečias šios rungties atrankoje startavęs lietuvis Edvinas Mažintas distanciją nuplaukė per 2 minutes 21,19 sekundės ir liko 24-as tarp 33-jų dalyvių bei į pusfinalį nepateko.

Kaunietė Diana Jaruševičiūtė 100 m l.stiliumi nuotolį įveikė per 57,99 sek. (PB) ir taip pat pateko į rungties pusfinalį.

Greta Gataveckaitė plaukdama 800 m l.stiliumi (9.16,00 min.) pagerino Lietuvos merginų iki 15 m. amžiaus rekordą, o merginų estafetė 4x100 m l.stiliumi (B.Sarapaitė, G.Pleikytė, M.Kulbačiauskaitė, D.Jaruševičiūtė) pagerino Lietuvos merginų iki 17 m. rekordą (4.00,61 sek.), tačiau į finalą nepateko.

Kvalifikacinėse varžybose aplenkusios tik Islandijos ekipą, lietuvaitės finišavo dešimtos.

Moterų 200 m krūtine atrankoje startavusi Meda Kulbačiauskaitė nuotolį nuplaukė per 2 minutes 30,46 sekundės ir liko paskutinė – 34-ta. Iki pusfinalio barjero jai trūko net 10,49 sekundės.