Sidabrą laimėjęs A. Šidlauskas pripažino – rusas buvo greitesnis

Laukdamas prizininkams įprasto ritualo – dopingo testo – Andrius Šidlauskas patenkintas apžiūrinėjo sidabro medalį.

Europos žaidynių Baku plaukimo 100 m krūtine finale A.Šidlauskas iškovojo sidabro medalį.<br>V.Dranginio/LTOK nuotr.
V.Dranginio/LTOK nuotr.
Europos žaidynėse Baku A.Šidlauskas plaukimo 100 m krūtine rungtyje iškovojo sidabrą.<br>V.Dranginio/LTOK nuotr.
Daugiau nuotraukų (29)

Kęstutis Rimkus, specialiai Lrytas.lt iš Baku (Azerbaidžanas)

Jun 27, 2015, 4:07 PM, atnaujinta Oct 29, 2017, 3:11 AM

Jam tai buvo puikus priedas prie Europos žaidynėse Baku ketvirtadienį iškovoto aukso 50 metrų krūtine rungtyje.

Šeštadienį 100 metrų krūtine varžybų finale jis plaukė per 1 min. 1,42 sek. ir finišavo antras.

Finale dominavęs rusas Antonas Čupkovas (1 min. 0,65 sek.) iškovojo auksą, o bronza atiteko britui Charlie Attwoodui (1 min. 1,71 sek.).

Lietuvis svarstė, kad galėjo nukirpti dar kelias šimtąsias sekundės dalis, nes startavo ne idealios sveikatos – sportininkų kaimelyje neatsargiai buvo nustatęs oro kondicinionierių. Bet nugalėti šįkart nebuvo realu.

„Rusijos plaukikas greičiau plaukia ir 200 m – jis ištvermingesnis. Jo rezultatas labai aukštas – prie pat Rio de Žaneiro olimpinio A normatyvo, – varžovo pranašumą pripažino A.Šidlauskas. – Pusfinalio rezultatu (1 min. 0,99 sek.) penktadienį buvau labiau patenkintas. Šis rezultatas finale yra normalus.“

Dar vykdamas į Europos žaidynes Azerbaidžane A.Šidlauskas nujautė, kad verta laukti kažko ypatinga.

Jis nagrinėjo savo bendraamžių Europoje rezultatus ir matė, kad su savais rezultatais 50 ir 100 m krūtine pretenduotų į antrą vietą.

„Trenerė, draugai, mama tikėjo, kad galiu laimėti medalį. Taip ir įvyko“, – sakė A.Šidlauskas.

18-mečiui plaukikas jau yra įvykdęs olimpinį B normatyvą olimpinėje 100 m krūtine rungtyje (50 m krūtine – nėra olimpinė rungtis).

Tai garantuotų vietą Rio de Žaneire, jei A normatyvo nebūtų įvykdęs taip pat krūtine plaukiantis Giedrius Titenis.

Kad 2016 metų olimpiadoje toje pačioje rungtyje galėtų startuoti du vienos šalies plaukikai, reikalingas A normatyvas.

Iki jo A.Šidlauskui trūksta keturių dešimtųjų sekundės dalių.

„Dar turiu metus jį pasiekti. Manau, kad pavyks,“ – sakė panevėžietis.

Juo labiau, kad jis dar turi plačias erdves tobulėjimui.

Tai buvo matyti ir šeštadienį, kai lietuvis atsiliko ne tik nuo ruso, bet ir kitų varžovų po starto ir paskui turėjo vytis.

„Trenerė sako, kad mano startas yra prastas – reikia daugiau treniruotis, nes atsilieku nuo varžovų. Startas, išnėrimas iš vandens ir posūkiai – yra kur tobulėti, – kalbėjo A.Šidlauskas. – Užtat plaukimas yra geras.“