H.Žustautas Rio liko vienuoliktas, čempionas – ukrainietis

Henrikas Žustautas prieš Rio žaidynes buvo vadinamas viena iš olimpinių Lietuvos vilčių, bet galiausiai turėjo tenkintis 11 vieta. 22-ejų olimpinis debiutantas ketvirtadienį varžėsi vienviečių kanojų 200 m nuotolio B finale ir jame buvo trečias.

H.Žustautas liko vienuoliktas.<br>V.Dranginio/LTOK nuotr.
H.Žustautas<br>V.Dranginio/LTOK nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Aug 18, 2016, 3:18 PM, atnaujinta May 15, 2017, 1:07 PM

Mūsiškis nuotolį įveikė per 40,230 sek.

B finalą laimėjo čekas Martinas Fuksa – 39,760 sek.

A finalą laimėjo ir olimpiniu čempionu tapo ukrainietis Jurijus Chebanas – 39,279 sek. Jis pasiekė olimpinių žaidynių rekordą.

Sidabras atiteko azerbaidžaniečiui Valentinui Demjanenko – 39,493 sek. Bronzą laimėjo brazilas Isaquias Queirozas dos Santos – 39,628 sek.

Pusfinalyje nuotolį H.Žustautas įveikė vos per 41,274 sek. Lietuvis labai prastai startavo ir nesugebėjo pavyti varžovų.

„Didžiausia problema – organzavime. Aš stoviu starte ir negaliu išsilaikyti – eina bangos nuo katerio. Man teisėjas sako, kad atsistočiau į boksą normaliai, ten prisiliesčiau, o aš negaliu – bangos meta į šoną“, – lrytas.lt po pusfinalio sakė H.Žustautas.

Atrankoje H.Žustautas bet nuotolį įveikė per 40,048 sek. Tada tarp visų sportininkų jis parodė penktą laiką.

Prieš varžybas sportininkas kalbėjo apie medalį, o jį jam kabino ir olimpinis vicečempionas Jevgenijus Šuklinas.