Belgijoje Lietuvos plaukikai šlavė medalius: Rūta Meilutytė ir vėl iškovojo auksą

Lietuvos plaukikai į tėvynę iš „Flanders Speedo Cup“ turnyro sugrįš su nemenku grobiu. Kartu su Rūta Meilutyte į Belgiją iškeliavę lietuviai čia raškė medalius, o Lietuvos Auksinė žuvelė iškovojo 2 aukso ir vieną bronzos medalius bei pasiekė pasaulio čempionato „A“ normatyvą.

R.Meilutytė.<br>Reuters/Scanpix nuotr.

Jan 22, 2017, 5:53 PM, atnaujinta Apr 11, 2017, 4:50 PM

Lietuvos plaukikai sekmadienį laimėjo 6 medalius, o iš viso susižėrė 9 apdovanojimus.

Sekmadienio grobis

Sekmadienį R.Meilutytė auksą iškovojo 50 m plaukimo krūtine varžybose. Ji distanciją įveikė per 30,87 sek. Tai – geriausias šio sezono rezultatas pasaulyje. Šiame finale kartu su R.Meilutyte plaukė ir Agnė Šeleikaitė, tačiau ji buvo septinta.

Paskutinę varžybų dieną R.Meilutytė iškovojo ir bronzos medalį. Plaukikė 50 m laisvu stiliumi varžybų finale užėmė trečiąją vietą. R.Meilutytė distanciją įveikė per 25,80 sek. Pirmąją vietą laimėjo Emma Gage (25,75), o jos tautietė britė Marie Wattel buvo antra (25,76).

Sekmadienį sidabrą iškovojo Danas Rapšys. Jis antrąją vietą užėmė 200 m plaukimo nugara varžybose. Distanciją D.Rapšys įveikė per 1 min. 58,39 sek. Pirmoji vieta atiteko rusui Jevgenijui Rylovui, kuris distanciją įveikė per 1 min. 57,41 sek.

J.Rylovas lietuviui sutrukdė laimėti auksą ir kitoje rungtyje. D.Rapšys antrąjį sidabro medalį iškovojo 50 m plaukimo nugara varžybose. Finale distanciją jis įveikė per 25,66 sek. D.Rapšį vėl pranoko J.Rylovas (25,12).

D.Rapšį aplenkė Pieteris Timmersas (49,64) ir Sergejus Ševcovas (49,93).

100 m plaukimo laisvu stiliumi varžybų finale D.Rapšiui pavyko iškovoti bronzą. Jis distanciją įveikė per 50,19 sek.

Asmeninį medalių kraitį padidino ir Andrius Šidlauskas. Šįkart jis iškovojo auksą. A.Šidlauskas lygių neturėjo 100 m plaukimo krūtine rungtyje (1 min. 0,34 sek.)

Šeštadienio grobis

Šeštadienį R.Meilutytė triumfavo 100 m plaukimo krūtine varžybose, o sekmadienį pateko į dar du finalus. Pirmąją varžybų dieną lietuviai iš viso iškovojo tris medalius: šeštadienį 200 m plaukimo laisvu stiliumi varžybose triumfavo D.Rapšys, o A.Šidlauskas 200 m plaukimo krūtine rungtyje iškovojo bronzą.

Sekmadienį R.Meilutytė pradėjo patekdama į 50 m plaukimo krūtine finalą, kai distanciją įveikė per 31,01 sek. 19-metė kaunietė taip pat pateko į 50 m laisvu stiliumi finalą. Plaukimo krūtine varžybose kartu su R.Meilutyte į finalą prasibrovė ir Agnė Šelekaitė.

R.Meilutytei tai buvo antrosios varžybos po pertraukos, kurią ji padarė po Rio de Žaneiro olimpiados, kur netikėtai užėmė tik 7-ąją vietą.

Prie jos sekmadienį prisijungė ir Danas Rapšys, Deividas Margevičius ir Andrius Šidlauskas, A.Šelekaitė.

D.Rapšys kovojo net dėl trijų medalių.

Lietuvių pasirodymai finaluose (BNS inf.)

50 metrų peteliške – Deividas Margevičius (24,56 sek. 7 vieta), Darijus Astrauskas (B finalas 25,52 sek. – asmeninis rekordas, 15 vieta)

100 metrų peteliške – Beatričė Kanapienytė (B finalas 1:03,46 min. 9 vieta), Dominyka Rapšytė (B finalas 1:04,26 min. – asmeninis rekordas, 13 vieta)

200 metrų nugara – Danas Rapšys (1:58,39 min. 2 vieta, pasaulio čempionato B klasės normatyvas), Paulius Martinkėnas (B finalas 2:09,93 min., 8 vieta)

200 metrų krūtine – Agnė Šeleikaitė (B finalas 2:44,09 min. 11 vieta)

100 metrų krūtine – Andrius Šidlauskas (1:00,34 min. asmeninis rekordas, pasaulio čempionato A normatyvas, 1 vieta)

100 metrų laisvuoju stiliumi – Danas Rapšys (50,19 sek. 3 vieta, pasaulio čempionato B normatyvas)

50 metrų laisvuoju stiliumi – Rūta Meilutytė (25,80 sek. 3 vieta, pasaulio čempionato B normatyvas)

50 metrų nugara – Danas Rapšys (25,66 sek. 2 vieta, pasaulio čempionato B normatyvas), Paulius Martinkėnas (B finalas 27,89 sek., 13 vieta)

50 metrų krūtine – Rūta Meilutytė (30,87 sek. 1 vieta), Agnė Šeleikaitė (32,86 sek. 7 vieta)

Pirmąją varžybų dieną Lietuvos plaukikai iškovojo net tris aukso, vieną sidabro ir vieną bronzos medalius.

R.Meilutytė, D.Rapšys ir A.Šidlauskas iškovojo aukso medalius. Sidabrą pridėjo D.Rapšys, bronzą – A.Šidlauskas.