Pasaulio sporto savaitė. Kamerūno „liūtų“ riaumojimas ir Daviso taurės dramos

Kamerūno „nesutramdomi liūtai“, kaip vadinama šios šalies futbolo rinktinė, penktąjį kartą tapo Afrikos futbolo čempionais, amerikietiškojo futbolo žaidėjas Tomas Brady ir „New England Patriots“ komanda perrašinėjo Supertaurės rekordų knygą, geriausi Europos regbininkai pradėjo kovą dėl Šešių tautų taurės, Rusija dėl senos dopingo bylos prarado dar vieną olimpinį medalį, o Kanados teniso rinktinė dėl 17-mečio Deniso Šapovalovo diskvalifikacijos pralaimėjo Daviso taurės mačą.

Kamerūno futbolo rinktinė iškovojo Afrikos čempionų titulą.<br>AFP nuotr.

Rolandas V.Eidvilas

Feb 6, 2017, 10:50 AM, atnaujinta Apr 10, 2017, 4:49 PM

Savaitės įvykiai

Sausio 30 d. Moterų teniso asociacijos (WTA) reitinge pirmąją vietą susigrąžino šių metų Australijos atvirojo čempionato nugalėtoja amerikietė Serena Williams. Ji aplenkė 20 savaičių (nuo 2016 m. rugsėjo) pirmavusią vokietę Angelique Kerber. S.Williams pirmąją vietą užima 310-ąją savaitę. Ilgiau WTA reitinge pirmavo tik vokietė Steffi Graf (377 savaites) ir čekė-amerikietė Martina Navratilova (332 savaites).

Sausio 31 d. Rusijos antidopingo agentūra („Rusada“) paskelbė, kad dėl draudžiamų medžiagų vartojimo skirtos bausmės septyniems šios šalies sportininkams, tarp kurių yra olimpinis bobslėjaus čempionas Dmitrijus Trunenkovas.

Vasario 1 d. Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) pranešė, kad atlikus pakartotinius tyrimus draudžiamų medžiagų rasta rusės lengvaatletės Antoninos Krivošapkos dopingo mėginyje, kuris buvo paimtas per 2012 m. Londono olimpines žaidynes. Dėl to Rusijos komanda neteks sidabro medalių, iškovotų estafetėje 4x400 m.

Vasario 1 d. Librvilyje (Gabonas) Afrikos futbolo čempionato pusfinalyje Egiptas nugalėjo Burkina Fasą 1:1 (baudiniai 4:3) ir devintąjį kartą pateko į finalą.

Vasario 2 d. Fransvilyje (Gabonas) Afrikos futbolo čempionato pusfinalyje Kamerūnas nugalėjo Ganą 2:0 ir septintąjį kartą pateko į finalą.

Vasario 3 d. Amerikietis Tigeris Woodsas pasitraukė iš „Dubai Desert Classic“ golfo turnyro dėl atsinaujinusių nugaros skausmų. Daugkartinis didžiųjų golfo turnyrų nugalėtojas T.Woodsas tik 2016 m. gruodį grįžo į varžybas po 15 mėnesių pertraukos, per kurią gydėsi nugaros traumą. Vasario 4 d. Prasidėjo regbio Šešių tautų turnyras. Čempionės vardą gina Anglija pirmose rungtynėse namie nugalėjo Prancūziją 19:16.

Vasario 5 d. Sandvikene (Švedija) pasaulio ledo riedulio čempionato finale Švedija nugalėjo čempionės vardą gynusią Rusiją 4:3. Bronzos medalius laimėjo Suomija. Švedija pasaulio čempione tapo 12-ąjį kartą per 37 turnyrus.

Vasario 5 d. Librvilyje Afrikos futbolo čempionato finale Kamerūnas nugalėjo Egiptą 2:1. Bronzos medalius laimėjo Burkina Fasas. Kamerūnas žemyno čempionu tapo penktąjį kartą (praėjusius aukso medalius iškovojo 1984, 1988, 2000 ir 2002 m.) ir pagal titulus atsilieka tik nuo septyniskart čempiono Egipto. Geriausiu turnyro žaidėju išrinktas 21 metų Christianas Bassogogas iš Kamerūno, rezultatyviausiu žaidėju tapo 3 įvarčius įmušęs Junioras Kabananga iš Kongo Demokratinės Respublikos.

Vasario 5 d. Hiustone amerikietiško futbolo Nacionalinės futbolo lygos (NFL) 51-osiose Supertaurės rungtynėse „New England Patriots“ nugalėjo „Atlanta Falcons“ 34:28 (po pratęsimo). „Patriots“ penktąjį kartą tapo NFL čempionais, o šios komandos žaidėjas Tomas Brady buvo išrinktas naudingiausiu žaidėju ir tapo antruoju sportininku, iškovojusiu Supertaurę penkis kartus. Pirmą kartą istorijoje Supertaurės rungtynėse buvo žaidžiamas pratęsimas.

Vasario 5 d. Vyrų teniso Daviso taurės pirmajame etape pergales iškovojo Belgija, Australija, JAV, Prancūzija, Didžioji Britanija, Serbija ir Ispanija. Buenos Airėse vykstančioje dvikovoje tarp čempionės vardą ginančios Argentinos ir Italijos rezultatas lygus 2:2, o užsitęsus ketvirtajam mačui, penktasis mačas nukeltas į pirmadienį. Otavoje Kanados ir Didžiosios Britanijos dvikovos lemiamame penktajame mače Kanadai įskaitytas pralaimėjimas, nes sustabdžius žaidimą kanadiečio Deniso Šapovalovo smūgiuotas kamuoliukas pataikė į teisėją ir jam sužeidė akį.

„Nauja diena“: Lietuvos narystės NATO metinės – ar iššūkių daugiau?