Lietuvio ekipa įveikė rankinio Čempionų lygos nugalėtojus

„Montpellier“ ekipa, kurioje žaidžia Lietuvos rankininkas Jonas Truchanovičius, laimėjo pirmąsias Čempionų lygos aštuntfinalio rungtynes. „Montpellier“ sekmadienį savo aikštėje po permainingos kovos pranoko čempionės vardą ginančią Kielcų „Vive“ komandą 33:28 (14:16).

„Montpellier“ mačas<br>AFP/Scanpix

Rolandas V. Eidvilas

2017-03-26 21:39, atnaujinta 2017-04-07 03:48

J.Truchanovičius prie pergalės prisidėjo 3 įvarčiais. Lietuvis pirmajame kėlinyje dažnai mėtė šalia vartų (pataikė tik 1 iš 5 metimų), o po pertraukos atakavo rečiau, bet taikliau. Be to, teisėjai už pražangas prieš agresyviai žaidusį J.Truchanovičių dukart šalino varžovus 2 min. ir skyrė 7 m baudinius.

Kova dėl kelialapio į ketvirtfinalį bus pratęsta kitą sekmadienį (balandžio 2 d.), kai komandos antrą kartą susitiks Lenkijos mieste Kielcuose.

Sekmadienį Monpeljė rankininkai savo sirgaliams vilties kibirkštį įžiebė jau pirmojo kėlinio viduryje, kai įmetė tris įvarčius paeiliui ir nutolo 8:5, paskui 11:8. Svečiai tuo metu stengėsi lėtinti žaidimą, bet net žaisdami lėtai dažnai klysdavo, o šeimininkai varžovus baudė po greitų antpuolių pelnytais įvarčiais.

„Vive“ treneriui Talantui Duišebajevui paprašius pertraukėlės, jo komanda pradėjo žaisti atidžiau ir paprastų klaidų nebedarė. O „Montpellier“ pozcinės atakos varžovų gynybai didelių rūpesčių nekėlė. Jau 22-ąją min. Kielcų komanda išlygino rezultatą 11:11, o kėlinio pabaigoje svečiai patys įgijo trijų įvarčių persvarą 16:13.

Antrajame kėlinyje „Vive“ dar labiau nutolo (22:18). Bet tada „Montpellier“ pasinaudojo pirmojo kėlinio receptu: svečiams vėl praradus budrumą, keliskart perėmė kamuolį, surengė greitas atakas ir išlygino rezultatą 22:22. O antrojo kėlinio viduryje įkvėpimą pajautė antrasis „Montpellier“ vartininkas šveicaras Nikola Portneris. Jam atrėmus kelis metimus, šeimininkai pradėjo sparčiai tolti ir įgijo gana solidžią persvarą, kurią „Vive“ komandai bus nelengva panaikinti net ir palaikomai Kielcų sirgalių.

Beje, užpernai šios komandos jau susitiko Čempionų lygos aštuntfinalyje. Tuomet pirmosios rungtynės irgi vyko Prancūzijoje, bet šeimininkai pralaimėjo 25:29. Išvykoje „Montpellier“ pasiekė pergalę 33:31, bet dviejų įvarčių skirtumo neužteko.

Aštuntfinalyje pirmąsias rungtynes savo aikštėje žaidė komandos, grupių etape užėmusios žemesnes vietas. „Montpellier“ vienintelei pavyko namie įveikti favoritus. Vienerios šio etapo rungtynės baigėsi lygiosiomis, o kituose keturiuose mačuose nedideles pergales vieno arba dviejų įvarčių skirtumu pasiekė svečiai.

Lygiosiomis sužaidė du Prancūzijos klubai „Nantes“ ir Paryžiaus PSG (26:26). Išvykose laimėjo ir prie ketvirtfinalio priartėjo Manhaimo „Rhein Neckar“ (prieš „Kiel“ 25:24), Vespremo „Telekom“ (prieš Zagrebo PPD 23:22), „Flensburg-Handewitt“ (prieš Bresto „Miaškov“ 26:25) ir Segedo „Pick“ (prieš „Bjerringbro-Silkeborg“ 26:24).

„Barcelona“ ir Skopjės „Vardar“ komandos, tapusios pirmojo etapo grupių nugalėtojomis, iškart pateko į ketvirtfinalį.

Aštuntfinalio pirmosios rungtynės

„Montpellier“ (Prancūzija) – Kielcų „Vive“ (Lenkija) 33:28. Dolenecas 8, Simonet 8, Fabregas 6, ... Truchanovičius 3/ Bieleckis 6, Aguinagalde 5. 3100 žr.

„Nantes“ (Prancūzija) – Paryžiaus PSG (Prancūzija) 26:26. Gurbindo 5/ Gensheimeris 7, Hansenas 6, Remili 6. 4500 žr.

Zagrebo PPD (Kroatija) – Vespremo „Telekom“ (Vengrija) 22:23. Pavlovičius 4, Valčičius 4/ Margučas 4, Šuličius 4. 12250 žr.

„Bjerringbro-Silkeborg“ (Danija) – Segedo „Pick“ (Vengrija) 24:26. Markussenas 8, Nielsenas 5/ Baloghas 6, Horbokas 6. 2202 žr.

Bresto „Miaškov“ (Baltarusija) – „Flensburg-Handewitt“ (Vokietija) 25:26. Krištopanas 5/ Svanas 5. 3740 žr.

„Kiel“ (Vokietija) – Manhaimo „Rhein Neckar“ (Vokietija) 24:25. Bilykas 7, Weinholdas 5/ Ekdahlis 6. 9986 žr.

Iškart į ketvirtfinalį pateko „Barcelona“ (Ispanija) ir Skopjės „Vardar“ (Makedonija).