Plaukikas Andrius Šidlauskas – šeštas pasaulyje

Panevėžietis Andrius Šidlauskas pasaulio plaukimo čempionato Budapešte finale krūtine 100 metrų rungtyje užėmė šeštąją vietą. Pusfinalyje puikiai pasirodęs 20 metų lietuvis finale nepagerino pusfinalyje parodyto rezultato, tačiau ir vėl parodė puikų laiką.

A.Šidlauskas pasaulyje - šeštas<br> AFP nuotr.

Jul 24, 2017, 6:56 PM, atnaujinta Jul 24, 2017, 6:59 PM

Lietuvis į baseiną šoko gerai, tačiau plaukdamas po vandeniu jis atsiliko nuo varžovų. Finiše lietuvis aplenkė du finalo dalyvius ir užfiksavo kiek prastesnį rezultatą nei pusfinalyje – 59,21 sek.

Taigi Lietuvos rekordas, kuris priklauso Giedriui Titeniui (58,96 sek.), liko nepagerintas.

Taip pat ir pasaulio rekordas. Aukso medalį laimėjęs britas Adamas Peaty pirmuosius 50 metrų nuplaukė greičiau nei planetos rekordo tempas, tačiau galiausiai finišavo per 57,47 sek. (rekordas – 57,13 sek.).

Sidabras atiteko amerikiečiui Kevinui Cordesui (58,79), o bronza – rusui Kirilui Prigodai (59,05).

A.Šidlauskas šiame čempionate tapo tikra Lietuvos plaukimo sensacija, mat 100 metrų krūtine rungties lyderiu Lietuvoje buvo laikomas į finalą neprasimušęs Giedrius Titenis.

Atrankoje A.Šidlauskas pademonstravo tik penkioliktą geriausią varžybų laiką (59,91 sek.), tačiau pusfinalyje finišavo per 59,12 sek. ir buvo ketvirtas.

Pusfinalyje A.Šidlauskas buvo aplenkęs tiek ketvirtąją vietą užėmusį japoną Yasuhiro Koseki, tiek bronzą iškovojusį rusą K.Prigodą. Penktas liks amerikietis Cody Milleris pusfinalyje buvo užfiksavęs trečią geriausią laiką.

Finalo rezultatai Vieta Sportininkas Valstybė Laikas 1. Adamas Peaty Didžioji Britanija 57,47 2. Kevinas Cordesas JAV 58,79 3. Kirilas Prigoda Rusija 59,05 4. Yasuhiro Koseki Japonija 59,10 5. Cody Milleris JAV 59,11 6. Andrius Šidlauskas Lietuva 59,21 7. Yanas Zibei Kinija 59,42 8. Rossas Murdochas Didžioji Britanija 59,45