D. Rapšys pasiekė Lietuvos rekordą ir pateko į plaukimo Europos čempionato finalą

Ketvirtadienį Danijos sostinėje Kopenhagoje tęsiasi Europos plaukimo trumpame (iki 25 metrų) baseine čempionatas. Šiose varžybose dalyvauja ir gausus Lietuvos plaukikų būrys. Mūsų komandą Kopenhagoje sudaro 10 sportininkų.

Danas Rapšys.<br> Youtube nuotr.

Dec 14, 2017, 1:53 PM

Daugiausia šalies rekordų pasiekęs 22-ejų panevėžietis Danas Rapšys Senojo žemyno pirmenybėse varžosi net keturiose asmeninėse rungtyse trimis skirtingais būdais.

Ketvirtadienio rytą D.Rapšys ir Povilas Strazdas dalyvavo 200 metrų plaukimo laisvu stiliumi atrankos varžybose. Jie abu aplaukė ketvirtame atrankos plaukime. D.Rapšys distanciją įveikė per 1 minutę 41,89 sek., pagerino Lietuvos rekordą, plaukime užėmė pirmą vietą ir geriausiu rezultatu pateko į finalą.

P.Strazdas savo plaukime finišavo dešimtas (1:47.51), o bendroje įskaitoje jis liko 35-as tarp 58-ių plaukikų.

...

35. Povilas Strazdas (Lietuva) – 1:47.51.

Vėliau 200 metrų krūtine plaukė Giedrius Titenis ir Andrius Šidlauskas. A.Šidlauskas antrame atrankos plaukime finišavo šeštas (2:08.96) ir į finalą nepateko. Tarp visų 33-ijų rungties plaukikų jis klasifikuotas 21-u.

Ketvirtame plaukime G.Titenis užėmė ketvirtą vietą (2:06.92) ir pasiekė naują Lietuvos rekordą, bet į rungties finalą nepateko. Bendroje įskaitoje anykštėnas liko vienuoliktas. Jį nuo finalo skyrė 0,83 sek.

...

21. Andrius Šidlauskas (Lietuva) – 2:08.96.

Prieš vidurdienį 100 metrų nugara rungtyje varžėsi ir Gytis Stankevičius. Mūsiškis nuotolį įveikė per 53,10 sek., savo antrame plaukime buvo šeštas, o bendroje įskaitoje užėmė 34-ą vietą tarp 48-ių konkurentų. G.Stankevičius 0,12 sek. pagerino savo asmeninį rekordą.

100 m nugara atrankos rezultatai:

1. Klimentas Kolesnikovas (Rusija) – 50.21;

2. Simone Sabbioni (Italja) – 50.43;

3. Kacperas Stokowskis (Italija) – 50.49;

...

34. Gytis Stankevičius (Lietuva) – 53.10.

Išvakarėse Lietuvos plaukimo rinktinės lyderė Rūta Meilutytė tapo 50 metrų plaukimo krūtine Europos čempione, o D.Rapšys 200 metrų plaukimo nugara rungtyje iškovojo bronzos medalį.