Olimpinis antradienis: čempionų čempionas, nukopijuota garbės pakyla ir netikėta olandžių laimė

Auksas

M.Fourcade'o fenomenas žavi visą pasaulį.<br>AP nuotr.
Cassie Sharp
Daugiau nuotraukų (6)

Feb 20, 2018, 4:52 PM

Prancūzas Martinas Fourcade‘as tapo pirmuoju sportininku, Pjongčango žaidynėse laimėjusiu tris aukso medalius. Praėjusią savaitę biatlono persekiojimo bei bendro starto lenktynes laimėjęs 29-erių M.Fourcade‘as antradienį su komandos draugais triumfavo mišrioje etsfetėje.

Per pirmuosius tris etapus Marie Dorin-Habert, Anais Bescond ir Simonas Destieux nedaug atsiliko nuo visą laiką pirmavusių vokiečių, tad geriausiam šių laikų biatlonininkui nebuvo sudėtinga paskutiniajame etape pavyti lyderius ir net įgyti tokią persvarą, kad galėtų finišuoti su Prancūzijos vėliava.

Į sidabrinę poziciją paskutiniajame rate pakilo Norvegija, į bronzinę – Italija. Tuo tarpu ilgai pirmavę vokiečiai dėl keturių netaiklių Arndo Peifferio šūvių paskutiniajame ugnies ruože nukrito į ketvirtąją vietą.

Kopijos

Antradienį po dviejų sporto šakų varžybų pagerbiant nugalėtojus buvo keliamos tų pačių šalių vėliavos. Ir dailiojo čiuožimo ledo šokių, ir dailiojo slidinėjimo moterų pusvamzdžio olimpiniais čempionais tapo kanadiečiai, sidabro medalius laimėjo prancūzai, bronzos – amerikiečiai.

Tiesa, tuo panašumai ir baigėsi. Jei dailiojo slidinėjimo čempionė 25-erių Cassie Sharp iškovojo pirmąjį karjeroje olimpinė medalį, tai ledo šokėjai 28-erių Tessa Virtue ir 30-metis Scottas Moiras papildė gausią apdovanojimų kolekciją.

Ši pora olimpiniais čempionais tapo dar per 2010 metų Venkuverio žaidynes, prieš ketverius metus Sočyje iškovojo po du sidabro medalius, o Pjongčange – po du aukso medalius (žaidynių pradžioje jie atstovavo komandų varžybas laimėjusiai Kanados rinktinei).

Apmaudas

Olimpinis sidabro medalis – didelis laimėjimas. Vis dėlto sportininkams labai apmaudu likti antrojoje vietoje antrose žaidynėse paeiliui arba tenkintis sidabru iškovojus kelis pasaulio pirmenybių aukso medalius.

Antradienį dėl nusisukusios sėkmės graužėsi Prancūzijos sportininkai. Dailiojo slidinėjimo atstovė Marie Martinod sidabro medalį iškovojo antrose iš eilės žaidynėse, o ledo šokių varžybose antrąją vietą užėmę Gabriella Papadakis ir Guillaume‘as šiame olimpiame cikle įprato būti čempionai – jie ant aukščiausio garbės pakylos laiptelo lipo per visus keturis Europos čempionatus ir dvejas pasaulio pirmenybes.

G.Papadakis ir G.Cizerono apmaudas buvo itin didelis, nes prancūzai auksinei Kanados porai nusileido mažiau nei vienu balu.

Pastangos

Per greitojo čiuožimo trumpame take varžybas B finale kovojama dėl 5-8 vietos. Tačiau sportininkai puikiai žino, kad net ir šiose paguodos lenktynėse verta stengtis iš visų jėgų, nes penktoji vieta kartais virsta trečiąja.

Taip atsitiko ir olimpinėje moterų estafetėje. A finale čiuožusios Kinijos ir Kanados rinktinės buvo diskvalifikuotos, tad bronzos medaliais pasipuošė B finalą laimėjusi ir jame pasaulio rekordą pasiekusi Nyderlandų ketveriukė. Sidabro medalius iškovojo italės, aukso – korėjietės.

Šiose žaidynėse Korėja greitojo čiuožimo trumpame take varžybose laimėjo tris iš penkių rungčių. Per likusias dienas čiuožėjai kovos dėl dar trijų medalių komplektų.

Trijulė

Šiaurės dvikovės varžybose (šiuoliai nuo didelio tramplino ir 10 km slidinėjimas) visą garbės pakylą užgrobė Vokietijos sportininkai. Auksą iškovojo Johannesas Rydzekas, sidabrą – Fabianas Riessle, bronzą – Ericas Frenzelis, kuris prieš kelias dienas laimėjo pirmosios olimpinės šiaurės dvikovės rungties varžybas.

Šiose olimpinėse žaidynėse jau trečią kartą visi vienos rungties medaliai iškeliavo į vieną šalį. Greitojo čiuožimo moterų 3000 km lenktynėse visos trys prizininkės buvo olandės, slidinėjimo vyrų 30 km lenktynėse pirmąsias tris vietas užėmė norvegai.

Suklupo

Japonas Akito Watabe šią žiemą pirmauja šiaurės dvikovės pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje. Tačiau pasiekti olimpinių tikslų jam nepavyko. Pirmosiose Pjongčango lenktynėse jis užėmė antrąją vietą ir turėjo pripažinti penkiskart pasaulio taurės laimėtojo Erico Frenzelio pranašumą.

Antrojoje olimpinėje rungtyje 29-erių A.Watabe laimėjo šuolio nuo didelio tramplino varžybas, o slidinėjimo trasoje visą laiką šliuožė lyderių grupėje, bet likus keliems šimtams metrų iki finišo suklupo užlipęs ant varžovo slidės ir tik iš tolo stebėjo, kaip medalius išsidalijo į priekį pabėgusių vokiečių trijulė.

Medaliai

Šalių įskaitoje Vokietija vėl pavijo Norvegiją pagal aukso medalius. Tačiau norvegai laimėjo daugiau kitų medalių ir liko pirmojoje vietoje (11 aukso, 10 sidabro, 8 bronzos).

Toliau rikiuojasi Vokietija (11 aukso, 7 sidabro, 5 bronzos), Kanada (8 aukso, 5 sidabro, 6 bronzos), Nyderlandai (6 aukso, 5 sidabro, 3 bronzos), Prancūzija (5 aukso, 4 sidabro, 4 bronzos) ir JAV (5 aukso, 3 sidabro, 4 bronzos).