Pasaulio sporto savaitė: Rusijos išteisinimas ir Italijos futbolo netektis

Šveicarijos teniso legenda Rogeris Federeris ir amerikietė tenisininkė Serena Williams buvo apdovanoti geriausių 2017 metų pasaulio sportininkų prizais, Italijos futbolas gedėjo dėl Florencijos „Fiorentina“ kapitono Davide Astori mirties, JAV sportininkai susižėrė daugiausiai medalių pasaulio lengvosios atletikos žiemos čempionate, olimpiniai čempionai Havardas Lorentzenas ir Jorien ter Mors papildė aukso atsargas pasaulio greitojo čiuožimo čempionate, o Nyderlandų dviratininkai greičiausiai mynė pedalus pasaulio dviračių treko pirmenybėse.

Rusija sugrįžo į Tarptautinio olimpinio komiteto narius<br>AFP/Scanpix nuotr.

2018-03-05 15:13

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Vasario 27 d. Monake įvyko geriausių 2017 metų pasaulio sportininkų apdovanojimo iškilmės „Laureus Awards“. Geriausiais metų sportininkais išrinkti šveicaras tenisininkas Rogeris Federeris ir amerikietė tenisininkė Serena Williams, geriausia komanda – „Formulės-1“ komanda „Mercedes“.

Vasario 28 d. Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) sugrąžino visateisę narystę Rusijos olimpiniam komitetui, kurio teisės 2017 m. gruodį buvo apribotos dėl valstybės remtos dopingo vartojimo sistemos sukūrimo.

Kovo 3 d. Niujorke profesionalų bokso mače dėl pasaulio sunkaus svorio čempiono vardo pagal WBC versiją amerikietis Deontay Wilderis nugalėjo kubietį Luisą Ortizą. D.Wilderis per 40 mačų iškovojo 40 pergalių.

Kovo 3 d. Dviračių lenktynių „Strada Bianche“ (Toskana, Italija) nugalėtoju tapo belgas Tiesjas Benoot („Lotto-Soudal“).

Kovo 3 d. Italijos futbolo lygos lyderis „Napoli“ namie pralaimėjo „Roma“ 2:4 ir nutraukė 10 pergalių seriją. Visos rungtynės, kurios turėjo vykti sekmadienį (kovo 4 d.) buvo nukeltos dėl staigios Florencijos „Fiorentina“ kapitono Davide Astori (31) mirties. Lygoje pirmauja „Napoli“ (69 taškai per 27 rungtynes), Turino „Juventus“ (68/26), „Roma“ (53/27), Romos „Lazio“ (52/27) ir Milano „Inter“ (51/26).

Kovo 4 d. Anglijos futbolo lygos lyderis „Manchester City“ namie nugalėjo čempiono vardą ginantį Londono „Chelsea“ 1:0. Lygoje pirmauja „Manchester City“ (78 taškai per 29 rungtynes), „Liverpool“ (60/29), „Manchester United“ (59/28), Londono „Tottenham Hotspur“ (58/29) ir „Chelsea“ (53/29).

Kovo 4 d. Ispanijos futbolo lygos lyderių rungtynėse „Barcelona“ namie nugalėjo Madrido „Atletico“ 1:0. Po 27 turų lygoje pirmauja „Barcelona“ (69 taškai), „Atletico“ (61), Madrido „Real“ (54) ir „Valencia“ (53).

Kovo 4 d. Apeldorne (Nyderlandai) baigėsi pasaulio dviračių treko čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Nyderlandai (5 aukso, 5 sidabro ir 2 bronzos). Olandė Kirsten Wild iškovojo tris aukso ir vieną sidabro medalį.

Kovo 4 d. Birmingeme baigėsi pasaulio lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionatas. Medalių lentelėje pirmąją vietą užėmė JAV (6 aukso, 10 sidabro ir 2 bronzos). Paskutinę varžybų dieną aukso medalius iškovojusi Lenkijos komanda pagerino estafetės 4x400 m pasaulio rekordą (3 min. 1,77 sek.).

Kovo 4 d. Čančunyje (Kinija) baigėsi pasaulio greitojo čiuožimo sprinto čempionatas. Aukso medalius iškovojo Pjongčango olimpinių žaidynių čempionai norvegas Havardas Lorentzenas ir olandė Jorien ter Mors.

Kovo 4 d. Baigėsi rankinio Čempionų lygos grupių etapas. Stipresniosios pakopos grupių nugalėtojais tapo čempiono vardą ginantis Skopjės „Vardar“ (21 taškas per 14 rungtynių) ir pernai finale žaidęs Paryžiaus PSG (23 taškai).