Pajūryje vykusių buriuotojų varžybas laimėtojo lietuviai ir latviai

Savaitgalį vykusiose tarptautinėse burlenčių varžybose „Baltic Cup” triumfavo lietuvių bei latvių sportininkai. Būtent jie susišlavė visų klasių pirmųjų vietų titulus. Kova tarp lyderių vyko iki paskutinės minutės.

Baltijos šalių buriuotojų varžybų nugalėtojai
Daugiau nuotraukų (14)

May 28, 2018, 12:01 PM, atnaujinta May 28, 2018, 12:02 PM

Burlenčių formulės klasėje nugalėjo vienas stipriausių sportininkų pasaulyje – latvis Janis Preisas. Antrąją vietą išplėšė estas Martinas Ervinas, o trečiasis liko vyriausiasis varžybų dalyvis lietuvis Arvydas Moliušis.

„Baltic Cup” šių metų naujove laikomoje burlenčių su povandeniniu sparnu „Hydrofoil” įskaitoje triumfavo Gediminas Gresevičius, antras liko Giedrius Liutkus, o trečiąją vietą pelnė Robertas Berkelis.

„Raceboard” klasėje sėkmė taip pat šypsojosi lietuvių sportininkams. Pirmąją vietą užėmė Vytautas Celiešius. Antrąją vietą pelnė latvis Maris Vitgantis, o trečiąją Mindaugas Lukšys.

Vaikų klasėje „Techno 293” labiau sekėsi latviams. „3.5 Mini” įskaitoje laimėjo Ernestas Jekabsonas, „U 13” įskaitoje – Mikas Bušmanis, „U15” – Edijis Bušmanis, o „U17” – Karlis Atalsas.

Anot organizatorių, šiemet varžybos pasižymėjo naujovėmis, kurios labai patiko dalyviams. „Mintis įtraukti sparčiai populiarėjančių burlenčių su povandeniniu sparnu „Hydrofoil” pasitvirtino. Baltijos šalyje jau yra sportininkų užsiiminėjančių būtent šiuo buriavimu, o šios varžybos tai tik dar kartą patvirtino”, – sakė vienas iš renginio organizatorių Robertas Gradauskas.

Pasak jo, džiugino ir jaunieji buriuotojai: „Jie šiemet parodė savo didžiulį potencialą ir, manau, buvo pastebėti tarptautiniu lygiu. Tam varžybos – puiki proga”.

Renginį organizuoja viešoji įstaiga „Ekstremalus sportas”, populiarinanti bei vienijanti šio sporto mėgėjus ir ypatingą dėmesį skirianti jaunimo ugdymui.