Belgijoje ir Italijoje – neeiliniai jaunųjų dviratininkų pasiekimai

Belgijoje surengtose trijų dienų dviračių plento varžybose „International Belgian Youth Tour“ užfiksuotas retai pasitaikantis pasiekimas, o jo autore tapo Akvilė Gedraitytė. 17-metė panevėžietė iškovojo visus ketverius marškinėlius: geltonus, žalius, taškuotus ir baltus. Akvilė nugalėjo bendrojoje įskaitoje, sprinto, kalnų ir jauniausių grupės dviratininkių klasifikacijose.

Akvilė Gedraitytė (antra iš kairės) ir Paulina Patinskaitė (antra iš dešinės).<br> Organizatorių nuotr.

Jul 10, 2018, 12:52 PM

A.Gedraitytė, kurią treniruoja Vytautas Indreliūnas ir Vitalija Breivienė, trijuose etapuose surinko 297 taškus. Antrą vietą užėmė olandė Gaby Gieskens, surinkusi 287 taškus. Trečią vietą iškovojo Paulina Patinskaitė, pelniusi 275 taškus. Auksė Pikūnaitė (268 tšk.) užėmė septintą, o Erika Župerkaitė (221 tšk.) – 28-ą vietas. Paulina sprinto ir kalnų klasifikacijose buvo ketvirta.

A.Gedraitytė laimėjo pirmąjį etapą, antrajame finišavo trečia, o trečiajame – antra. P.Patinskaitė pirmą varžybų dieną buvo ketvirta, antrą – 19-a, o trečią – penkta.

Jaunių merginų lenktynėse dalyvavo 60 dviratininkių iš 13 šalių.

Jaunučių merginų grupėje Karolina Motejūnaitė (231 tšk.) užėmė 22-ą, o Ramutė Šiugždinytė (223 tšk.) – 27-ą vietas. Nugalėjo belgė Julie de Wilde (299 tšk.).

Jaunučių merginų lenktynėse dalyvavo 57 dviratininkės iš 8 šalių.

Rokas Sviderskis tapo San Kasjane (Italija) vykusių kalnų dviračių greitojo leidimosi (downhill) varžybų „Specialized Rookies Cup“ trečiojo etapo nugalėtoju ir bendrojoje įskaitoje iš penktos vietos pakilo į pirmą.

15-metis kaunietis, pranokęs 20 varžovų iš Austrijos, Italijos, Šveicarijos, Prancūzijos ir Vokietijos, nugalėjo vaikinų iki 17 metų grupėje. Rokas trasą įveikė per 6 min. 36,270 sek. Antrą vietą užėmęs vokietis Leon Stemmler nuo lietuvio atsiliko tik 0,075 sek. Trečią vietą užėmė Italijos atstovas Armim Schoelzhorn (+2,025 sek.).

R.Sviderskis kvalifikacijoje buvo trečias.

Po trijų etapų pirmaujantis R. Sviderskis turi 398 taškus. Antrą vietą užima L.Stemmler, surinkęs 337 taškus. Trečioje vietoje – vokietis Till Ohlendorf, kurio sąskaitoje – 335 taškai. Klasifikuoti 84 dviratininkai iš šešių šalių.

R.Sviderskis antrajame etape prieš mėnesį Štainache (Vokietija) buvo taip pat pirmas, o pirmajame etape gegužės mėnesį Vinterberge (Vokietija) nedalyvavo.

Ketvirtasis etapas vyks liepos 14-15 dienomis Zalbache (Austrija), o liepos 21-22 dienomis Rokas dalyvaus Baltijos taurės varžybų etape Estijoje.