Pasaulio sporto savaitė. M.Ozilio pareiškimas, tragedija Almatoje ir bėgikės rekordas

Kenijos lengvaatletė Beatrice Chepkoech pagerino 3000 m bėgimo su kliūtimis pasaulio rekordą, įsižeidęs futbolininkas Mesutas Ozilas paskelbė, kad nebežais Vokietijos rinktinėje, britas Lewisas Hamiltonas vėl tapo „Formulės-1“ pasaulio čempionato bendrosios įskaitos lyderiu, du Didžiosios Britanijos dviratininkai pirmauja „Tour de France“ lenktynėse, Naujosios Zelandijos komandos tapo septyniukių regbio pasaulio čempionėmis, o buvusioje Kazachstano sostinėje nutrūko olimpinio prizininko Deniso Teno gyvybė.

Mesutas Ozilas nusprendė trauktis iš Vokietijos rinktinės.<br>AP nuotr.

Jul 23, 2018, 11:51 AM

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 19 d. „Liverpool“ futbolo klubas iš „Roma“ įsigijo brazilą vartininką Alissoną. „Liverpool“ už perėjimą sumokėjo 72,5 mln. eurų – didžiausią sumą, sumokėtą už vartininką.

Liepos 19 d. Almatoje per apiplėšimą nužudytas olimpinis dailiojo čiuožimo prizininkas kazachstanietis Denisas Tenas (25).

Liepos 20 d. Monake lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape Beatrice Chepkoech iš Kenijos pasgerino 3000 m bėgimo su kliūtimis pasaulio rekordą (8 min. 44,32 sek.). Geriausius pasaulio sezono rezultatus pasiekė amerikietis Noah Lylesas (200 m), Nijelas Amosas iš Botsvanos (800 m), Timothy Cheruiyotas iš Kenijos (1500 m), marokietis Soufiane‘as El Bakkali (3000 m su kliūtimis), rusas Danilas Lysenka (aukštis) ir Shaunae Miller-Uibo iš Bahamų Salų (400 m). N.Lylesas ir T.Cheruiyotas šį sezoną laimėjo visas ketverias savo rungties varžybas.

Liepos 21 d. Maskvoje Pasaulio bokso super serijos pirmojo sunkaus svorio finalo mače ukrainietis Oleksandras Usykas nugalėjo rusą Muratą Gassity. Olimpinis čempionas O.Usykas apgynė pasaulio čempiono vardą pagal WBC ir WBO versijas bei iškovojo pasaulio čempiono vardą pagal WBA, IBF ir „The Ring“ versijas. Pasaulio bokso super serijos turnyras buvo surengtas pirmą kartą.

Liepos 22 d. Londone lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape geriausius pasaulio sezono rezultatus pasiekė Emmanuelis Koriras iš Kenijos (800 m), amerikietė Kendra Harrison (100 m su barjerais) ir rusė Marija Lasickienė (aukštis). M.Lasickienė savo rungties varžybas laimėjo penktame iš šešių šį sezoną surengtų etapų, kroatė Sandra Perkovič (diskas) – ketvirtame iš keturių.

Liepos 22 d. „Tour de France“ daugiadienėse dviračių lenktynėse po 15 etapų pirmauja antrąją savaitę du kalnų etapus laimėjęs britas Geraintas Thomasas („Sky“). Antrąją vietą užimantis praėjusių metų čempionas britas Chrisas Froome‘as („Sky“) atsilieka 1 min. 39 sek., trečiąją vietą užimantis olandas Tomas Dumoulinas („Sunweb“) – 1 min. 50 sek.

Liepos 22 d. Chemnice (Vokietija) Europos vaikinų (iki 20 m.) krepšinio čempionato finale Izraelis nugalėjo Kroatiją 80:66. Bronzos medalius laimėjo Vokietija. Izraelio krepšininkai pirmą kartą iškovojo bet kurios amžiaus grupės Europos čempionato aukso medalius.

Liepos 22 d. Hagoje (Nyderlandai) Europos vaikinų (iki 20 m.) tinklinio čempionato finale Rusija nugalėjo Čekiją 3:2. Bronzos medalius laimėjo Belgija. Rusijos tinklininkai šios amžiaus grupės čempionais tapo penktąjį kartą per pastaruosius aštuonis turnyrus.

Liepos 22 d. Hagoje Europos paplūdimio tinklinio čempionato vyrų finale norvegai Andersas Molas ir Christianas Sorumas nugalėjo latvius Janį Šmėdinį ir Aleksandrą Samoilovą, moterų finale olandės Sanne Keizer ir Madelein Meppelink nugalėjo šveicares Niną Betschart ir Tanją Huberli.

Liepos 22 d. Anguse (Škotija) golfo 147-ojo Atvirojo čempionato nugalėtoju tapo italas Francesco Molinari. Jis tapo pirmuoju italu, nugalėjusiu viename iš keturių golfo didžiųjų turnyrų.

Liepos 22 d. San Fransiske septyniukių regbio pasaulio čempionato vyrų finale Naujoji Zelandija nugalėjo Angliją 33:12, moterų finale Naujoji Zelandija nugalėjo Prancūziją 29:0. Bronzos medalius laimėjo Pietų Afrikos vyrai ir Australijos moterys. Naujosios Zelandijos vyrai pasaulio čempionais tapo trečiąjį kartą (per septynis turnyrus), moterys – antrąjį kartą (per tris turnyrus).

Liepos 22 d. Hokenhaime „Formulės-1“ pasaulio čempionato Vokietijos etapo nugalėtoju tapo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“). Antrąją vietą užėmė suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“), trečiąją – suomis Kimi Raikkonenas („Ferrari“). Buvęs bendrosios įskaitos lyderis vokietis Sebastianas Vettelis („Ferrari“) dėl avarijos iki finišo nenuvažiavo. Bendrojoje įskaitoje pirmauja čempiono vardą ginantis L.Hamiltonas (188 taškai), S.Vettelis (171), K.Raikkonenas (131) ir V.Bottasas (122).

Liepos 22 d. Futbolininkas Mesutas Ozilis paskelbė baigiantis karjerą Vokietijos rinktinėje „dėl rasizmo ir nepagarbos“. Turkų kilmės M.Ozilis buvo užsipultas dėl gegužės mėnesį paskelbtų nuotraukų su Turkijos prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu. Vokietijos rinktinėje M.Ozilis žaidė 92 rungtynes ir tapo 2014 m. pasaulio čempionu.