Europos plaukimo čempionatas: įspūdingiausiai atrodė rusai

Julija Jefimova sako, kad jos santykiai su Rūta Meilutyte visada buvo geri.<br>AFP/Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Aug 10, 2018, 7:50 AM

Medaliai

Europos plaukimo madas Glazge diktavo trys šalys. Rusija laimėjo 26 medalius (10 aukso, 10 sidabro, 6 bronzos), Didžioji Britanija – 24 (9, 7, 8), Italija – 22 (6, 5, 11). Ketvirtąją vietą šioje lentelėje užėmusi Vengrija iškovojo 9 medalius (4, 3, 2). Iš viso medalius iškovojo 21 šalies plaukikai.

Tarp moterų pirmavo Rusija, laimėjusi 12 medalių (5, 5, 2), bet tarp vyrų geriausia buvo Didžioji Britanija, iškovojusi 13 medalių (6, 5, 2).

Lietuva laimėjo 2 medalius (0, 2, 0) ir apdovanojimų lentelėje užėmė 12-ąją vietą. 2016 metų Europos čempionate Lietuva medalių lentelėje irgi užėmė 12-ąją vietą, 2014 metų čempionate – 14-ąją vietą (nors dviejuose praėjusiuose čempionatuose buvo laimėta aukso medalių).

Taurė

Šalių įskaitoje, kurioje skaičiuojami taškai už patekimą į finalą ir pusfinalį, pirmąją vietą irgi užėmė Rusija (1183 taškai), aplenkusi Italiją (1138), Didžiąją Britaniją (1125), Vokietiją (773), Vengriją (641) ir Nyderlandus (615).

Lietuva šioje lentelėje užėmė 16-ąją vietą (176). Beje, Estija užėmė 38-ąją vietą (6), o Latvija taškų neiškovojo.

Turtingiausi

Daugiausiai medalių iškovojo du rusai: nugara plaukiantis Klimentas Kolesnikovas – 6 (3, 2, 1), krūtine plaukianti Julija Jefimova – 5 (4, 1, 0). Po keturis kartus Europos čempionais tapo trys plaukikai: J.Jefimova, krūtine plaukiantis Adamas Peaty (4, 0, 0) ir laisvuoju stiliumi bei peteliške plaukianti švedė Sarah Sjostrom (4, 0, 0). Tačiau tik S.Sjostrom visus medalius laimėjo asmeninėse varžybose.

J.Jefimova laimėjo visas tris plaukimo krūtine rungtis, o italė Simona Quadarella – visas tris ilgiausias plaukimo laisvuoju stiliumi rungtis (400 m, 800 m ir 1500 m).

Be S.Quadarellos ir K.Kolesnikovo, po tris kartus čempionais tapo laisvuoju stiliumi plaukiantys britas Duncanas Ssottas (3, 1, 0) ir prancūzė Charlotte Bonnet (3, 0, 1).

Rekordai

Čempionate buvo pagerinti du pasaulio rekordai (beje, abu tą pačią dieną – rugpjūčio 4-ąją). Geriausią visų laikų planetos rezultatą užfiksavo K.Kolesnikovas (50 m nugara) ir A.Peaty (100 m krūtine).

Be to buvo pagerinti dar keturi Europos rekordai. Juos pasiekė britė Georgia Davis (50 m nugara), rusas Antonas Čupkovas (200 m krūtine), rusas Jevgenijus Rylovas (200 m nugara) ir Anglijos rinktinė (4x100 m mišri kombinuota estafetė).

Dalyviai

Europos čempionate dalyvavo 644 plaukikai iš 47 šalių. Didžiausios buvo Italijos (45), Didžiosios Britanijos ir Rusijos (po 44) rinktinės, mažiausios – Moldovos, Lichtenšteino, Farerų Salų, Kipro bei Bosnijos ir Hercegovinos (po 2) rinktinės.

Lietuva

Europos čempionate Lietuvai atstovavo 11 plaukikų: 9 vyrai ir 2 moterys. Lietuvos rinktinė buvo beveik dukart mažesnė negu Estijos (20 plaukikų), bet daugiau nei dukart didesnė negu Latvijos (5).

Lietuvos plaukikai iškovojo du sidabro medalius: Rūta Meilutytė plaukdama 100 m krūtine ir Danas Rapšys plaukdamas 200 m laisvuoju stiliumi.

2016 m. Europos čempionate lietuviai laimėjo vieną aukso ir du bronzos medalius, 2014 m. Europos čempionate – vieną aukso, vieną sidabro ir du bronzos medalius. Per visą Europos čempionatų istoriją Nepriklausomos Lietuvos plaukikai laimėjo 13 medalių (2, 5, 6), tarp jų net 9 – per tris pastaruosius čempionatus.

Pasiekimai

Nors šiais metais medalių laimėta mažiau nei dviejuose praėjusiuose čempionatuose, Glazge pirmą kartą Lietuvos plaukimo istorijoje mūsų šalies atstovai pateko net į aštuonis finalus (2016 m. – į penkis, 2014 m. – į septynis). Taip pat pirmą kartą asmeninių rungčių finaluose plaukė net keturi lietuviai: R.Meilutytė, D.Rapšys, Simonas Bilis ir Andrius Šidlauskas (2016 ir 2014 m. – po tris).

Per Europos čempionatą buvo pagerinti penki Lietuvos rekordai. Juos pasiekė R.Meilutytė (50 m laisvuoju stiliumi), S.Bilis (50 m laisvuoju stiliumi) ir trys Lietuvos estafetės ketveriukės (vyrų 4x200 m laisvuoju stiliumi, vyrų 4x100 m kombinuota ir mišri 4x100 m kombinuota).