Edgaras Riabko – naujasis Europos F2 vandens formulių čempionas

Sekmadienį Zarasuose paaiškėjo naujasis Europos „Formulės 2“ čempionas. Juo tapo kaunietis Edgaras Riabko, kuris laimėjo pirmąsias trejas čempionato lenktynes ir likus vienam etapui iki varžybų pabaigos tapo nepavejamas.

Edgaras Riabko tapo Europos čempionu. <br> Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Aug 19, 2018, 3:49 PM, atnaujinta Aug 19, 2018, 10:28 PM

„Formulės-2“ Europos čempionate E.Riabko buvo vienintelis Lietuvos atstovas. Iš viso varžybas pradėjo 14 pilotų iš Portugalijos, Ispanijos, Anglijos, Vokietijos, Austrijos, Rusijos, Latvijos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos ir Olandijos.

Lietuviui šeštadienis, pirmoji čempionato diena, susiklostė puikiai. Kaunietis laimėjo abi lenktynes ir įsitvirtino bendros įskaitos viršūnėje. Tačiau darbas dar nebuvo atliktas, nes norint tapti čempionu mūsiškiui reikėjo laimėti bent vienerias iš dvejų lenktynių sekmadienį.

Zarasuose pilotus pasitiko keturių kairinių posūkių trasa, o ilgiausia tiesioji siekė 625 m, kur pilotai išvysto didžiausią greitį. Visos trasos ilgis buvo kiek daugiau nei 1600 m.

Sekmadienio pirmąsias lenktynes E.Riabko pradėjo iš „pole“ pozicijos ir visiškai kontroliavo padėtį nuo starto iki finišo. Nuolat pirmavęs E.Riabko iškovojo užtikrintą pergalę.

„Kai tik pamačiau finišo vėliavą ėmiau šaukti iš džiaugsmo! Paskutiniai ratai ėjo taip lėtai! Be jokios abejonės, esu labai laimingas. Prieš startą jaučiausi užtikrintai, tačiau niekada nežinai, kaip pasisuks lenktynės ir kas gali nutikti. Šį kartą viskas baigėsi puikiai“, – po finišo kalbėjo E.Riabko.

Pernai Kupiškyje vykusiame Europos čempionate E.Riabko iškovojo sidabro medalį.

„Na ką, dabar belieka tapti pasaulio čempionu“, – juokėsi pilotas.

Jei pasaulio čempionatas susideda iš kelių etapų, tai Zarasuose Europos čempionas paaiškėjo per dvi dienas. Zaraso ežere vyks net ketverios įskaitinės lenktynės po 20 ratų.

„Formulės-2“ lenktynės Zarasuose vyko 2015 ir 2016 metais.

Užsitikrinęs nugalėtojo titulą E.Riabko galėtų sau leisti nebeplaukti paskutiniame etape, nes galutinėje įskaitoje bus sumuojami trys geriausi kiekvieno piloto plaukimai. Tačiau kaunietis nusprendė dalyvauti visose varžybose ir taip atiduoti duoklę gausiai Zaraso ežero pakrantėse susirinkusiems žiūrovams.

E.Riabko čempionate surinko maksimalų taškų skaičių – 1200. Antras liko portugalas Duarte Benavente (825 tšk.), o bronzos medalis teko Rusijos atstovui Konstantinui Ustinovui (750 tšk.).