Baltijos šaudymo taurės finale R. Račinskas ir D. Blaškevičius tapo vicečempionais

Savaitgalį Kuldygoje (Latvija) vyko šaudymo į skraidančius taikinius Baltijos taurės varžybų finalinis etapas. Dėl galimybės dalyvauti šiose varžybose sportininkai metų bėgyje kovojo trijose taurės etapuose, kurie vyko Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Teisę dalyvauti Baltijos taurės varžybų finale iškovojo po dvylika geriausių apvalaus (Skeet) ir tranšėjinio (Trap) stendo sportininkų.

R.Račinskas tapo vicečempionu.<br> A.Pliadžio nuotr.

Sep 24, 2018, 7:59 AM

Varžybos vyko itin sudėtingomis oro sąlygomis - pučiant stipriam gūsingam vėjui ir lyjant lietui - todėl sportininkų pasiekti rezultatai buvo toli nuo jų aukščiausių pasiekimų.

Tranšėjinėje aikštelėje marijampolietis Donatas Blaškevičius užėmė antrą-ąją vietą (98 iš 125 tšk. kvalifikacinėse varžybose ir 35 iš 50 finale). Nugalėjo Estijos atstovas Heiki Jaansalu (102 tšk. iš 125 kvalifikacinėse varžybose ir 39 iš 50 finale). Bronza atiteko kitam Estijos sportininkui Kenertui Karui (103 tšk. kvalifikacijoje ir 27 iš 40 finale). Dar vienas Lietuvos atstovas vilnietis Aleksejus Zareckis tenkinosi šešta vieta (98 tšk. kvalifikacijoje ir 16 iš 25 finale).

Apvalioje aikštelėje Lietuvos olimpinės rinktinės narys vilnietis Ronaldas Račinskas taip pat tapo vicečempionu (109 tšk. iš 125 galimų kvalifikacinėse varžybose ir 47 iš 60 finale).

Baltijos taurę iškovojo Latvijos šaulys Egils Abolinš (102 tšk. kvalifikacijoje ir 53 iš 60 finale). Bronzą pelnė estas Tonu Tammistas (104 tšk. kvalifikacijoje ir 40 iš 50 finale).

Kiti Lietuvos atstovai į finalinį šešetą nepateko. Vilnietė Alisa Bogdanova kvalifikacinėse varžybose pataikė 99 iš 125 ir užėmė septintąją vietą. Dar vienas vilnietis Rolandas Lisauskas, pataikęs į 92 taikinius, liko 10-oje vietoje.