Pasaulio sporto savaitė. Nauja teniso žvaigždė ir seni moto bei auto lenktynių čempionai

Vokietis Alexanderis Zverevas parbloškė favoritus teniso sezono baigiamajame turnyre, prancūzas Sebastienas Ogier po permainingo sezono apgynė pasaulio ralio čempiono vardą, ispanas Marcas Marquezas dar sykį užtikrintai  laimėjo motociklų lenktynių Didįjį prizą, rusas Jevgenijus Klimovas šventė pergalę pirmajame šuolių su slidėmis pasaulio taurės etape, Afrikos šalių moterų futbolo rinktinės pradėjo kovą dėl žemyno pirmenybių medalių, o Portugalijos, Anglijos ir Šveicarijos futbolininkai iškovojo kelialapius į pirmojo Europos Tautų lygos finalo ketvertą.

A.Zverevas iškovojo čempiono titulą.<br> AP nuotr.

Nov 19, 2018, 8:55 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Lapkričio 14 d. Buvusi antroji pasaulio raketė, Vimbldono čempionato finalininkė ir 2015 m. WTA sezono baigiamojo turnyro nugalėtoja lenkė Agnieszka Radwanska paskelbė baigianti tenisininkės karjerą.

Lapkričio 15 d. Futbolo Tautų lygos A lygos rungtynėse Kroatija namie nugalėjo Ispaniją 3:2, Belgija namie nugalėjo Islandiją 2:0.

Lapkričio 16 d. Futbolo Tautų lygos A lygos rungtynėse Nyderlandai nugalėjo Prancūziją 2:0. Po šių rungtynių 2 grupės autsaiderė Vokietija prarado galimybes likti A lygoje.

Lapkričio 17 d. Futbolo Tautų lygos A lygos rungtynėse Italija ir Portugalija sužaidė lygiosiomis 0:0. Portugalija užsitikrino pirmąją vietą 3 grupėje ir teisę žaisti Tautų lygos baigiamajame turnyre, kuris bus surengtas 2019 m. birželio 5-9 d. Portu ir Gimaraneše (Portugalija). Šios grupės autsaiderė Lenkija prarado galimybes likti A lygoje.

Lapkričio 17 d. Londone teniso ATP sezono baigiamojo turnyro pusfinalyje serbas Novakas Džokovičius nugalėjo pietų afrikietį Keviną Andersoną 6:2, 6:2, vokietis Alexanderis Zverevas nugalėjo šveicarą Rogerį Federerį 7:5, 7:6. N.Džokovičius į finalą pateko septintąjį kartą, A.Zverevas – pirmąjį.

Lapkričio 17 d. Ganoje prasidėjo 13-asis Afrikos moterų futbolo čempionatas, kuriame nugalėtojos vardą gina užpernai 10-ąjį kartą aukso medalius laimėjusi Nigerija. Atidarymo rungtynėse šeimininkė Gana nugalėjo Alžyrą 1:0.

Lapkričio 17-18 d. Levyje (Suomija) kalnų slidinėjimo pasaulio taurės etape pirmą kartą šį sezoną surengtose slalomo varžybose nugalėjo praėjusio sezono pasaulio taurės laimėtojai amerikietė Mikaela Shiffrin ir austras Marcelis Hirscheris.

Lapkričio 18 d. Futbolo Tautų lygos A lygos rungtynėse Anglija namie nugalėjo Kroatiją 2:1, Šveicarija nugalėjo Belgiją 5:2. Anglija ir Šveicarija tapo grupių nugalėtojomis ir iškovojo kelialapius į baigiamąjį turnyrą. Į B lygą iš šių grupių iškrito Kroatija ir Islandija.

Lapkričio 18 d. Prasidėjo šuolių su slidėmis pasaulio taurės sezonas. Pirmojo etapo Visloje (Lenkija) nugalėtoju tapo rusas Jevgenijus Klimovas.

Lapkričio 18 d. Pasaulio ralio čempionu šeštąjį kartą iš eilės tapo prancūzas Sebastienas Ogier („Ford“), antrąją vietą galutinėje įskaitoje užėmė belgas Thierry Neuville‘is („Hyunday“), trečiąją – estas Ottas Tanakas („Toyota“). Paskutiniajame 13-ajame etape (Australijos ralyje) S.Ogier užėmė tik 5-ąją vietą, bet jo konkurentas Th.Neuville‘is nenuvažiavo iki finišo. Australijos ralio nugalėtoju tapo suomis Jari Matti Latvala („Toyota“).

Lapkričio 18 d. Motociklų lenktynių Didžiojo prizo laimėtoju penktąjį kartą tapo ispanas Marcas Marquezas („Honda“), antrąją vietą užėmė italas Andrea Dovizioso („Ducati“), trečiąją – italas Valentino Rossi („Yamaha“).

Lapkričio 18 d. Londone mače dėl pasaulio šachmatų čempiono vardo tarp titulą ginančio norvego Magnuso Carlseno ir pretendento amerikiečio Fabiano Caruanos po 7 partijų rezultatas yra lygus 3,5:3,5. Visos partijos baigėsi lygiosiomis.

Lapkričio 18 d. Londone teniso ATP sezono baigiamojo turnyro finale vokietis Alexanderis Zverevas nugalėjo pirmąją pasaulio raketę serbą Novaką Džokovičių 6:4, 6:3.