D. Rapšys nepateko į pasaulio pirmenybių finalą, S. Bilis sekmadienį gins čempiono titulą

Kinijoje vykstančio pasaulio plaukimo čempionato trumpajame (25 metrų) baseine vyrų 100 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi rungties pusfinalyje šeštadienį dalyvavo du lietuviai – Simonas Bilis ir Danas Rapšys. Jiems sekėsi skirtingai.

Danas Rapšys ir Simonas Bilis.<br> AFP/Reuters/Scanpix/Facebook nuotr.

2018-12-15 13:24, atnaujinta 2018-12-17 11:45

23-ejų metų D.Rapšys pirmajame pusfinalio plaukime nuotolį įveikė per 47,25 sek., buvo paskutinis 8-asis ir į finalą nepateko. Galutinėje įskaitoje panevėžietis užėmė 16-ąją poziciją. Iki finalo aštuntuko jam pritrūko 0,72 sek.

Atrankoje D.Rapšys (47,11 sek.) užėmė 12-ąją poziciją. Kinijoje D.Rapšys sekmadienį (gruodžio 16-ąją dieną) dar plauks 200 metrų nugara rungtyje.

25-erių metų S.Bilis antrajame pusfinalio plaukime distancijoje sugaišo 46,46 sek., pagerino sau pačiam priklausiusį Lietuvos rekordą 0,12 sek. ir septintuoju bendruoju rezultatu pateko į finalą.

Pusfinalį laimėjo Chadas le Cloq iš Pietų Afrikos Respublikos (45,89), aplenkęs rusą Vladimirą Morozovą (45,93) ir amerikietį Caelebą Dresselį (46,09).

Greičiau už S.Bilį dar plaukė rusas Vladislavas Grinevas (46,23), japonas Katsumi Nakamura (46,24) ir amerikietis Blake'as Pieroni (46,31), o mūsiškis aplenkė Mehdy Metelą iš Prancūzijos (46,53).

Atrankos varžybose S.Bilis (46,65 sek.) užėmė penktąją vietą. Pasaulio čempiono titulą ginančiam lietuviui tąkart iki šalies rekordo pritrūko 0,07 sek.

Pusfinalyje kovojo 16 sportininkų. Finalas vyks sekmadienį (apie 12.30 val. Lietuvos laiku).

Greičiausiai atrankoje plaukė amerikietis C.Dresselas (45,98 sek.). Atrankoje varžėsi 110 plaukikų.

Lietuvos delegacijos taupyklėje 2018 metų planetos pirmenybėse Kinijoje jau yra trys pasaulio čempionato medaliai. D.Rašys tapo 400 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi pasaulio čempionu (3:34,01), o per pusę trumpesnėje distancijoje jis iškovojo sidabrą (1:41,78).

50 metrų plaukimo krūtine rungties finale 21-erių metų Rūta Meilutytė trečiadienį finišavo per 29,38 sek. ir iškovojo sidabro medalį.

50 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje šeštadienį R.Meilutytė (25,78 sek.) liko 32-a ir į pusfinalį nepateko. Iki 16-os pozicijos jai pritrūko 1,16 sek. Atrankoje startavo 93 plaukikės. Tai buvo paskutinis R.Meilutytės startas Kinijoje.

100 metrų kompleksinio plaukimo rungtyje R.Meilutytė liko 12-a (59,81 sek.), 100 metrų krūtine rungtyje – 14-a.

Spėjama, kad tinkamai pasirodyti kitose rungtyse  R.Meilutytei galimai sutrukdė rankos trauma, patirta per „sidabrinį“ plaukimą trečiadienį.

2014 metų pasaulio čempionate R.Meilutytė iškovojo auksą 50 metrų plaukimo krūtine rungtyje, o 100 metrų distancijoje pelnė sidabro apdovanojimą. 2016 metų pirmenybėse mūsiškė nedalyvavo.

Į pusfinalį šeštadienį nepavyko prasibrauti ir 29-erių metų Giedriui Titeniui. Jis vyrų 50 metrų plaukimo krūtine atrankoje (27,23 sek.) buvo 32-as tarp 81-o sportininko. Atrankos varžybose greičiausias buvo baltarusis Ilja Šymanovičius (25,97 sek.).

Tai buvo paskutinis lietuvio pasirodymas Kinijoje. G.Titeniui šis čempionatas nesusiklostė. Geriausia jo užimta vieta buvo 23-ioji 100 metrų krūtine rungtyje.

„Nauja diena“: Lietuvos narystės NATO metinės – ar iššūkių daugiau?