Lietuvos sporto savaitė: brangūs plaukikų laimikiai ir biatlonininkų startai

Lietuvos plaukikai trumpame Handžou baseine išgriebė tris pasaulio čempionato medalius, Vilniaus „Ryto“ krepšininkai iškovojo kelialapį į Europos taurės „Top 16“ etapą ir gavo nenumatytą laisvadienį Lietuvos lygoje, Klaipėdos „Amber Queen“ tinklininkai pirmą kartą iškovojo šalies taurę, o Lietuvos biatlono rinktinės pasaulio taurės etape finišavo paskutinės.

D.Rapšys<br>„Xinhua“/„Scanpix“ nuotr.
D.Rapšys<br>AP nuotr.
Kauno „Žalgiris“<br>G.Bitvinsko nuotr.
Rūta Meilutytė<br>G.Bitvinsko nuotr.
R.Meilutytė.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Vilniaus „Rytas“<br>D.Umbraso nuotr.
Biatlono varžybų akimirka.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Dec 17, 2018, 12:04 PM, atnaujinta Dec 18, 2018, 6:52 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gruodžio 11 d. Handžou (Kinija) Danas Rapšys tapo pasaulio plaukimo trumpame baseine čempionu. Jis laimėjo 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi varžybas ir pagerino Lietuvos bei pasaulio čempionatų rekordus (3 min. 34,01 sek.). Deividas Margevičius atrankos varžybose pagerino 200 m plaukimo peteliške Lietuvos rekordą (1 min. 53,83 sek.), bet užėmė 13-ąją vietą ir į finalą nepateko.

Gruodžio 11 d. Vilniaus „Rytas“ krepšinio Europos taurės rungtynėse išvykoje nugalėjo Turino „Fiat“ 101:96 ir užsitikrino teisę žaisti „Top 16“ etape. Čempionų lygoje Panevėžio „Lietkabelis“ išvykoje pralaimėjo Antverpeno „Giants“ 64:70.

Gruodžio 12 d. Rūta Meilutytė ir Danas Rapšys iškovojo pasaulio plaukimo trumpame baseine čempionato sidabro medalius. R.Meilutytė užėmė antrąją vietą plaukdama 50 m krūtine, D.Rapšys – plaukdamas 200 m laisvuoju stiliumi. 100 m plaukimo peteliške pusfinalyje Deivdas Margevičius užėmė 14-ąją vietą ir nepateko finalą.

Gruodžio 12 d. Marijampolės „Sūduvos“ futbolo klubas pasirašė sutartį su Lietuvos rinktinės žaidėju Gratu Sirgėdu.

Gruodžio 12 d. Klaipėdos „Neptūnas“ krepšinio Čempionų lygos rungtynėse namie nugalėjo Bolonijos „Virtus“ 88:85.

Gruodžio 13 d. Pasaulio plaukimo trumpame baseine čempionato 100 m kompleksinio plaukimo pusfinalyje Rūta Meilutytė užėmė 12-ąją vietą ir nepateko į finalą.

Gruodžio 14 d. Kauno „Žalgiris“ vyrų krepšinio Eurolygos rungtynėse svečiuose pralaimėjo Miuncheno „Bayern“ 84:88. „Žalgiris“ per 12 turų laimėjo 5 rungtynes ir dalijasi 10-ąją vietą.

Gruodžio 14 d. Pasaulio plaukimo trumpame baseine čempionato 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi varžybose Simonas Bilis užėmė ketvirtąją vietą ir pagerino Lietuvos rekordą (20,99 sek.). 100 m plaukimo krūtine pusfinalyje Rūta Meilutytė užėmė 14-ąją vietą ir nepateko į finalą.

Gruodžio 15 d. Kelmėje Lietuvos vyrų tinklinio taurės finale Klaipėdos „Amber Queen“ nugalėjo Šiaulių „Elgą“ 3:0. „Amber Queen“ iškovojo pirmąjį titulą klubo istorijoje.

Gruodžio 15 d. Neįvyko Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynės tarp Vilniaus „Ryto“ ir Alytaus „Dzūkijos“. LKL vadovybė rungtynes nukėlė, nes dėl traumų ir ligų negalėjo žaisti septyni „Dzūkijos“ krepšininkai. Po 14 turų pirmauja Kauno „Žalgiris“ (13 pergalių), Klaipėdos „Neptūnas“ (12), Panevėžio „Lietkabelis“ (10) ir „Rytas“ (9; po 13 rungtynių).

Gruodžio 16 d. Londone vykusiame dviračių treko pasaulio taurės etape Lietuvos sportininkai prizinių vietų neiškovojo. Tačiau Olivija Baleišytė išsaugojo antrąją vietą daugiakovės bendrojoje įskaitoje.

Gruodžio 16 d. Hochfilcene (Austrija) biatlono pasaulio taurės etapo estafetės lenktynėse Lietuvos vyrų ir moterų rinktinės užėmė paskutiniąsias vietas. Vyrų lenktynėse startavo 25 komandos, moterų – 22.

Gruodžio 16 d. Pasaulio plaukimo trumpame baseine čempionato 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi varžybose Simonas Bilis užėmė penktąją vietą ir pagerino Lietuvos rekordą (46,11 sek.). 4x100 m kompleksinio plaukimo estafetėje Lietuvos vyrų rinktinė užėmė septintąją vietą ir pagerino Lietuvos rekordą (3 min. 24,51 sek.).

Per čempionatą Lietuvos plaukikai pagerino septynis šalies rekordus, plaukė šešiuose finaluose, iškovojo vieną aukso ir du sidabro medalius. Medalių įskaitoje Lietuva užėmė 11-ąją vietą.