Lietuvos sporto švieslentė. NKL lyderių dvikova ir „Kuršių“ amerikiečio pusšimtis

Pirmąjį metų savaitgalį po trumpos švenčių pertraukos į aikštes grįžo krepšininkai ir salės futbolininkai. NKL čempionate įvyko lyderių dvikova, kurioje buvo nutraukta Marijampolės „Sūduvos“ pergalių serija, o kitose rungtynėse spindėjo Palangos „Kuršių“ amerikietis Jalenas Riley, pagerinęs turnyro rezultatyvumo rekordą. Dvi stipriausios Lietuvos moterų krepšinio komandos viešėjo Latvijoje ir Baltijos lygos rungtynėse neprilygo kaimyninės šalies klubams.

alenas Riley šeštadienį pelnė net 50 taškų.<br> bckursiai.lt nuotr.

Jan 6, 2019, 10:32 PM, atnaujinta Jan 6, 2019, 10:34 PM

Krepšinis

NKL čempionatas. 25 turas. „Šilutė“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 74:88, Mažeikių „Ereliai“ (T.Zdanavičius 30) – Molėtų „Ežerūnas“ 90:63, „Tauragė“ – Joniškio „Delikatesas“ 76:71, „Jonava“ – „Gargždai“ 92:88, „Telšiai“ – Kauno KTU 73:56, Palangos „Kuršiai“ (J.Riley 32) – Vilniaus „Perlas“ 76:88, Marijampolės „Sūduva“ – Kauno „Žalgiris-2“ 102:62.

26 turas. KTU (M.Ragauskas 32) – „Kuršiai“ (J.Riley 50, 8/12 dvitaškių, 8/18 tritaškių, 10/10 baudų) 97:100 (po 2 pratęsimų), „Gargždai“ (S.Serapinas 32) – „Telšiai“ 110:89, „Delikatesas“ (K.Lukošiūnas 26) – „Jonava“ 89:78, „Ežerūnas“ – „Tauragė“ 81:77, „Žalgiris-2“ – „Šilutė“ (M.Šerkšnas 26) 82:90, Šakių „Vytis“ – „Sūduva“ 85:84, „Neptūnas“ – „Ereliai“ 95:70.

Pirmauja: 1. „Sūduva“ – 19 ir 5, 2. „Vytis“ – 17 ir 7, 3. „Kuršiai“ – 16 ir 8, 4. „Delikatesas“ – 15 ir 9, 5. „Telšiai“ – 15 ir 9, 6. „Neptūnas“ – 14 ir 10, 7. „Perlas“ – 13 ir 11.

Palangos komandos vedlys Jalenas Riley šeštadienį pelnė net 50 taškų (8/12 dvitaškių, 8/18 tritaškių, 10/10 baudų) ir pasiekė NKL varžybų rezultatyvumo rekordą.

25 metų 182 cm ūgio amerikiečiui pasiekti rekordą padėjo ir varžovai. Paskutinę vietą užimantys KTU krepšininkai nelauktai aršiai priešinosi tik nuo dviejų lyderių atsiliekantiems „Kuršiams“ ir baltą vėliavą pakėlė tik per antrąjį pratęsimą. J.Riley sąskaitoje po keturių kėlinių buvo jo mastais ne tiek ir daug – 32 taškai, bet per pratęsimus gynėjas pelnė dar 18 taškų!

J.Riley pelno vidutiniškai 27,7 taško ir yra rezultatyviausias lygos žaidėjas. 30 ar daugiau taškų jis įmetė jau 11 rungtynių, tarp jų – ketveriose pastarosiose.

Šeštadienį įvyko ir lygos lyderių dvikova, kurioje Šakių komanda palaužė Marijampolės ekipą. „Vytis“ didžiąją mačo dalį pirmavo (antrajame kėlinyje – dviženkliu skirtumu), bet iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 7 sek. „Sūduvos“ gynėjas Žygimantas Šimonis tritaškiu išlygino rezultatą 84:84. Vis dėlto paskutinę sekundę „Vyčio“ gynėjas Paulius Semaška gavo teisę mesti dvi baudas ir išplėšė pergalę šeimininkams.

„Sūduva“ nutraukė 10 pergalių seriją, o dabar ilgiausią pergalių seriją lygoje tęsia „Vytis“, laimėjęs 6 pastarąsias rungtynes.

Per pirmąsias 2019 metų rungtynes pergalės skonį prisiminė Jonavos klubas, penktadienį nutraukęs gruodžio pradžioje pradėtą septynių pralaimėjimų seriją. Atsitiesti jonaviškiams padėto naujas treneris – iškart po Naujųjų metų prie komandos vairo stojo Rimantas Grigas.

NKL čempionate iki pirmojo etapo pabaigos liko keturi turai. Po jų komandos pasidalins į dvi grupes, kuriose kovos dėl 1-8 ir 9-15 vietų. Jau aišku, kad į pirmąjį aštuonetą pateks „Sūduva“, „Vytis“, „Kuršiai“, „Delikatesas“ ir „Telšiai“.

Baltijos šalių moterų lyga. 6 turas. Ukmergės „Vilkmergė“ – „Šiauliai“ 70:56, Klaipėdos „Fortūna“ (L.Mikelevičienė 32) – „Tallinna Ülikool“ 81:58, Rygos RSU – Vilniaus „Kibirkštis“ 68:58, Rygos TTT – Kauno „Aistės“ 91:51.

Lentelė: 1. TTT – 7 ir 0, 2. „Kibirkštis“ – 4 ir 2, 3. RSU – 4 ir 3, 4. „Aistės“ – 3 ir 3, 5. „Tallinna Ülikool“ – 3 ir 3, 6. „Vilkmergė“ – 3 ir 3, 7. „Fortūna“ – 1 ir 5, 8. „Šiauliai“ – 0 ir 6.

Abi stipriausios Lietuvos komandos „Kibirkštis“ ir „Aistės“ šeštadienį žaidė Rygoje, bet nesugebėjo įveikti stipriausių Latvijos klubų. Tiesa, Vilniaus krepšininkės išgąsdino varžoves laimėdamos pirmąjį kėlinį 24:14, tačiau nuo antrojo kėlinio geriau žaidė RSU komanda.

Salės futbolas

A lyga. 10 turas. Kauno „Vytis“ – „Akmenė“ 5:2, „Jonavos Vikingai“ – Vilniaus VDA 2:3, Panevėžio „Sportidus“ – Mažeikių „Vip“ 2:5, Vilniaus „Turbotransfers“ – Vilniaus „Bekentas“ 4:3.

Pirmauja: 1. „Vytis“ – 21 (8), 2. „Vikingai“ – 19 (9), 3. „Gargždų Pramogos“ – 15 (7), 4. „Turbotransfers“ – 13 (8).

Labai gerai sezoną pradėję „Vikingai“ po to, kai nugalėjo čempiono vardą ginantį „Vytį“, savo aikštėje pralaimėjo abejas rungtynes su Vilniaus komandomis.