Lietuvos golbolo rinktinė triumfavo žaidynėse Suomijoje

Lietuvos vyrų golbolo (aklųjų riedulio) rinktinė Suomijoje vykstančiose tradicinėse neįgaliųjų sportininkų „Pajulahti“ žaidynėse iškovojo čempionės titulą.

Golbolas.<br>M.Patašiaus nuotr.

2019-01-20 21:09, atnaujinta 2019-01-20 21:10

Lietuvos komanda turnyrą pradėjo netikėtu pralaimėjimu, kuomet grupės etape 10:12 (5:5) nusileido Pietų Korėjos ekipai. Visgi vėliau mūsiškiai įsibėgėjo ir skynė vien pergales.

Mūsiškiai grupėje 10:6 (2:4) įveikė Suomijos „Baltąją“ komandą, 11:1 (2:1) sutriuškino Suomijos „Mėlynąją“ ekipą ir 7:1 (3:1) pranoko Čekijos golbolininkus. Finale lietuviai 12:7 (3:3) antrą sykį nugalėjo Suomijos „Baltąją“ ekipą.

Nesulaikomai Lietuvos komandoje žaidė Justas Pažarauskas. Jis per pirmuosius keturis mačus pelnė net 30 įvarčių.

Lietuvos rinktinei taip pat atstovavo Artūras Jonikaitis, Mantas Brazauskis, Marius Zibolis, Nerijus Montvydas ir Normantas Prušinskas.

„Pajulahti“ žaidynių vyrų aklųjų stalo teniso (šaudauno) turnyre sidabro medalį iškovojo Lietuvos atstovė Oksana Dobrovolskaja. Ji tik finale 2:3 (11:5, 2:11, 3:11, 11:8, 3:11) nusileido suomei Hannai Vilmi.

Tarp vyrų lietuvis Žygimantas Matusevičius liko 16-as.