Prieš rankinio čempionų mūšį prancūzai ir ispanai ištraukė slaptus ginklus

Rankinio superžvaigždės Nikola Karabatičius ir Arpadas Šterbikas pasaulio čempionato pradžią stebėjo kaip paprasti žiūrovai. Vienas – Berlyno arenos tribūnoje, kitas – per televizorių.

Prancūzijos rankininkai įveikė ispanus.<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

2019-01-20 00:08, atnaujinta 2019-01-20 00:09

Tačiau šeštadienį per pirmąsias antrojo etapo rungtynes jiedu susitiko aikštėje – Prancūzijos ir Ispanijos rinktinės pasinaudojo galimybe keisti žaidėjus ir turnyrui jau įsibėgėjus į paraišką įtraukė tituluotus rankininkus.

Pasaulio čempionės vardą ginanti Prancūzijos ekipa ir pernai Europos čempione tapusi Ispanijos komanda šeštadienį susitiko pirmosiose antrojo etapo rungtynėse.

Čempionų mūšyje sąlygas diktavo Prancūzijos rankininkai. Jie beveik visą laiką pirmavo ir pasiekė pergalę 33:30 (17:15).

Rungtynės buvo lyg gaudynės – prancūzai vis nutoldavo (17:12 – pirmojo kėlinio pabaigoje, 26:20 – antrojo kėlinio viduryje), bet ispanai tučtuojau pradėdavo vytis. Pavyti pavyko tik sykį – antrojo kėlinio pradžioje ispanai vienintelį kartą rungtynėse išlygino rezultatą 18:18. Likus žaisti 3 min. Ispanijos komanda sumažino atsilikimą iki dviejų įvarčių (30:32), tačiau prancūzai daugiau nebepraleido ir šventė sunkią pergalę.

„Jau pirmosiomis minutėmis parodėme, kad labai norime laimėti. Nors pirmavome, privalėjome visą laiką likti ramūs. Treneris mums tą daug kartų pakartojo prieš rungtynes. Manau, kad jo nurodymus įvykdėme“, – sakė vienas Prancūzijos rinktinės lyderių Dika Memas.

Įdomu, kad abu rezultatyviausi Prancūzijos rinktinės rankininkai D.Memas ir Ludovicas Fabregas (įmetė po 6 įvarčius) žaidžia „Barcelona“ klube, o rezultatyviausias Ispanijos rinktinės žaidėjas Ferranas Sole (11 įvarčių) atstovauja Prancūzijos klubui Tulūzos „Fenix“.

Prieš šias rungtynes prie Ispanijos rinktinės prisidėjo 39 metų vartininkas Arpadas Šterbikas, kuris pernai tapo Europos pirmenybių didvyriu. Prieš metus natūralizuotas serbas irgi žaidė ne nuo turnyro pradžios, bet skubiai atvyko susižeidus pagrindiniam vartininkui Gonzalo Perezui de Vargasui ir labai padėjo ispanams per svarbiausias dvikovas.

Prancūzijos rinktinė kelis mėnesius dėl traumos nežaidusį Nikolą Karabatičių į paraišką įtraukė dar prieš paskutines pirmojo etapo rungtynes, kai susižeidė  kapitonas Cedricas Sorhaindo.

Šeštadienį pasaulio čempionate buvo sužaistos dar trejos rungtynės. Jose Danija įveikė Vengriją 25:22 (15:10), Vokietija – Islandiją 24:19 (14:10), Švedija – Tunisą 35:23 (19:14).

Dienos skaičius: 3

Per visą pasaulio čempionatų istoriją į pusfinalį yra patekusios tik trys ne Europos komandos. 2015 metais sidabro medalius laimėjo Kataras, o praėjusį dešimtmetį ketvirtąją vietą užėmė Egiptas (2001 metais) ir Tunisas (2005 metais).

Šiame pasaulio čempionate Egipto ir Tuniso rankininkai vėl žaidžia gerai. Abi Šiaurės Afrikos komandos pateko tarp dvylikos stipriausiųjų. Antrajame etape taip pat varžosi Brazilijos ekipa, jau užsitikrinusi geriausią jos istorijoje rezultatą, ir devynios Europos šalių rinktinės.

Šeštadienio rezultatai

I grupė (Kiolnas)

Prancūzija – Ispanija 33:30 (17:15). Fabregas 6, Memas 6/ Sole 11, Entrerriosas 5. 18121 žr.

Vokietija – Islandija 24:19 (14:10). Fathas 6/ Gunnarssonas 6. 19250 žr.

Lentelė: 5 – Vokietija, Prancūzija, 4 – Kroatija, 2 – Ispanija, 0 – Brazilija, Islandija.