Pasaulio sporto savaitė. Teniso milžinų nesėkmės ir nerimstantis 40-metis

Praėjusių metų nugalėtojai Rogeris Federeris ir Caroline Wozniacki jau pirmąją savaitę iškrito iš Australijos atvirojo teniso čempionato, stipriausios Azijos šalių futbolo rinktinės baigė žemyno pirmenybių grupių etapą, 40-metis filipinietis Manny Pacquiao pasiekė dar vieną pergalę bokso ringe, o amerikietiškojo futbolo NFL čempionate paaiškėjo finalo dalyviai.

R.Federerį eliminavo turnyro sensacija tapęs graikas.<br> AP nuotr.

Jan 21, 2019, 3:01 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Sausio 14 d. Melburne prasidėjo teniso Australijos atvirasis čempionatas, kurio nugalėtojų vardus gynė šveicaras Rogeris Federeris ir danė Caroline Wozniacki. Buvusi pirmoji pasaulio raketė britas Andy Murray pirmajame rate pralaimėjo ispanui Roberto Bautistai Agutui 4:6, 4:6, 7:6, 7:6, 2:6. A,Murray prieš turnyrą paskelbė, kad dėl nesiliaujančių traumų po Australijos čempionato gali baigti karjerą.

Sausio 16 d. Turkijos žiniasklaida pranešė, kad šios šalies prokuratūra išdavė tarptautinį sulaikymo potvarkį „New York Knicks“ krepšininkui Enesui Kanterui, kuris įtariamas „ryšiais su 2016 m. perversmą rengusiais asmenimis“.

Sausio 16 d. Akroje (Gana) prie namų nužudytas žurnalistas Ahmedas Husseinas Suale, tyręs Ganos futbolo kyšininkavimo bylą.

Sausio 16 d. Džidoje (Saudo Arabija) Italijos futbolo supertaurės rungtynėse Turino „Juventus“ nugalėjo „Milan“ 1:0. „Juventus“ supertaurę iškovojo aštuntąjį kartą.

Sausio 17 d. Jungtiniuose Arabų Emyratuose vykstančiame Azijos futbolo čempionate baigėsi grupių etapas. Per trejas rungtynes po tris pergales iškovojo Korėja, Kataras ir Japonija.

Sausio 17 d. Limoje baigėsi 41-asis Dakaro ralis, vykęs tik vienoje šalyje Peru. Nugalėtojais tapo katarietis Nasseras Al Attiyahas su „Toyota“ automobiliu, australas Toby Price‘as su KTM motociklu, argentinietis Nicolasas Cavigliasso su „Yamaha“ keturračiu ir rusas Eduardas Nikolajevas su „Kamaz“ sunkvežimiu.

Sausio 18 d. Iš Australijos atvirojo teniso čempionato iškrito nugalėtojos vardą gynusi danė Carolina Wozniacki. Ji trečiajame rate pralaimėjo buvusiai pirmajai pasaulio raketei rusei Marijai Šarapovai 4:6, 6:4, 3:6.

Sausio 19 d. Las Vegase mače dėl pasaulio bokso pusvidutinio svorio čempiono vardo pagal WBA versiją 40-metis filipinietis Manny Pacquiao nugalėjo amerikietį Adrieną Bronerį.

Sausio 20 d. Amerikietiško futbolo Nacionalinėje futbolo lygoje (NFL) į finalą pateko „New England Patriots“ ir „Los Angeles Rams“. Amerikos konferencijos finale „Patriots“ svečiuose nugaljo „Kansas City Chiefs“ 37:31 (po pratęsimo), Nacionalinės konferencijos finale „Rams“ svečiuose nugalėjo „New Orleans Saints“ 26:23 (po pratęsimo). Finalo rungtynės vyks vasario 3 d. Atlantoje

Sausio 20 d. Iš Australijos atvirojo teniso čempionato iškrito nugalėtojo vardą gynęs šveicaras Rogeris Federeris. Šešis kartus šio turnyro čempionu tapęs R.Federeris aštuntfinalyje pralaimėjo 20-mečiui graikui Stefanui Tsitsipui 7:6, 6:7, 5:7, 6:7. Moterų turnyro aštuntfinalyje pralaimėjimo buvusios Australijos čempionės rusė Marija Šarapova (žaidė su australe Ashleigh Barty) ir vokietė Angelique Kerber (su amerikiete Danielle Collins).