Pasaulio sporto savaitė. Skirtingi teniso čempionai ir Danijos rankinio triumfas

Kylanti žvaigždė Naomi Osaka ir senas teniso vilkas Novakas Džokovičius triumfavo pirmajame šių metų Didžiojo kirčio turnyre, Danijos rankininkai pirmą kartą iškovojo pasaulio čempionato aukso medalius, Javieras Fernandezas pratęsė pergalių seriją Europos dailiojo čiuožimo pirmenybėse, Vokietijos atstovai šeimininkavo pasaulio rogučių sporto čempionate, iš Azijos futbolo čempionato jau ketvirtfinalyje iškrito praėjusių pirmenybių finalininkės Australija ir Korėja, o Madrido teismas patuštino futbolo žvaigždės Cristiano Ronaldo piniginę.

Danai tapo pasaulio čempionais.<br> AFP/Scanpix nuotr.

Jan 28, 2019, 11:54 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Sausio 21 d. Per skrydį virš Lamanšo dingo mažasis lėktuvas, kuriuo iš Nanto į Kardifą skrido argentinietis futbolininkas Emiliano Sala, prieš kelias dienas sudaręs sutartį su „Cardiff“ klubu. Per kelias dienas trukusias paieškas E.Sala ir lėktuvo pilotas nebuvo rasti.

Sausio 21 d. Iš Australijos atvirojo teniso čempionato iškrito pirmoji pasaulio raketė rumunė Simona Halep. Ji ketvirtfinalyje pralaimėjo septyniskart Australijos čempionei amerikietei Serenai Williams 1:6, 6:4, 4:6.

Sausio 22 d. Madrido teismas portugalui futbolininkui Cristiano Ronaldo už mokesčių vengimą skyrė 18,8 mln. eurų baudą ir lygtinę 23 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Sausio 23 d. Iš Australijos atvirojo teniso čempionato iškrito septyniskart šio turnyro nugalėtoja amerikietė Serena Williams. Ji ketvirtfinalyje pralaimėjo čekei Karolinai Pliškovai 4:6, 6:4, 5:7 (S.Williams trečiajame sete pirmaudama 5:1 susižeidė čiurną, bet baigė mačą).

Sausio 25 d. Iš Azijos futbolo čempionato iškrito nugalėtojos vardą gynusi Australija. Australija ketvirtfinalyje pralaimėjo turnyro šeimininkams Jungtiniams Arabų Emyratams 0:1. Praėjusio čempionato finale žaidusi Korėja ketvirtfinalyje pralaimėjo Katarui 0:1. Į pusfinalį taip pat pateko Japonija ir Iranas.

Sausio 25 d. Hamburge pasaulio vyrų rankinio čempionato pusfinalyje Danija nugalėjo Prancūziją 38:30, Norvegija – Vokietiją 31:25.

Sausio 26 d. Minske baigėsi Europos dailiojo čiuožimo čempionatas. Nugalėtojais tapo ispanas Javieras Fernandezas (vyrai), rusė Sofija Samodurova (moterys), prancūzai Vanessa James ir Morganas Cipresas (poros) bei prancūzai Gabriella Papadakis ir Guillaume‘as Cizeronas (ledo šokiai). J.Fernandezas žemyno čempionu tapo septintą kartą iš eilės, G.Papadakis ir G.Cizeronas – penktą kartą iš eilės. Porų varžybose prancūzai aukso medalius iškovojo pirmą kartą nuo 1932 m.

Sausio 26 d. Melburne Australijos atvirojo teniso čempionato finale japonė Naomi Osaka nugalėjo čekę Petrą Kvitovą 7:6, 5:7, 6:4. 21 metų N.Osaka iškovojo antrąjį Didžiojo kirčio titulą (2018 m. ji tapo JAV atvirojo teniso čempionato nugalėtoja) ir pakilo į pirmąją vietą WTA reitinge.

Sausio 27 d. Australijos atvirojo teniso čempionato finale serbas Novakas Džokovičius nugalėjo ispaną Rafaelį Nadalį 6:3, 6:2, 6:3. Pirmoji pasaulio raketė 31-erių N.Džokovičius septintąjį kartą tapo Australijos čempionu ir pagal titulų skaičių aplenkė po šešis kartus nugalėjusius australą Roy Emersoną ir šveicarą Rogerį Federerį. N.Džokovičius iškovojo 15-ąjį Didžiojo kirčio titulą (žaidė 24 finaluose) ir pagal šį skaičių atsilieka tik nuo R.Federerio (20) ir R.Nadalio (17).

Sausio 27 d. Biatlono pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje po šešių etapų pirmauja norvegas Johannesas Thingnesas Bo ir italė Dorothea Wierer. J.Th.Bo šią žiemą laimėjo 11 iš 15 asmeninių vyrų lenktynių.

Sausio 27 d. Deitonos 24 valandų automobilių lenktynių (Florida, JAV) nugalėtoja tapo „Wayne Taylor Racing“ komanda, kurioje važiavo ir buvęs „Formulės-1“ pasaulio čempionas ispanas Fernando Alonso.

Sausio 27 d. Herninge (Danija) pasaulio vyrų rankinio čempionato finale Danija nugalėjo Norvegiją 31:22. Bronzos medalius iškovojo čempionės vardą praradusi Prancūzija. Danija pasaulio čempione tapo pirmą kartą (anksčiau danai triskart pralaimėjo finale). Rezultatyviausiu turnyro rankininku tapo 72 įvarčius įmetęs danas Mikkelis Hansenas. Jis taip pat išrinktas geriausiu čempionato žaidėju.

Sausio 27 d. Monte Karlo ralio (pasaulio ralio čempionato pirmojo etapo) nugalėtoju tapo pasaulio čempiono vardą ginantis prancūzas Sebastienas Ogier („Citroen“).

Sausio 27 d. Vinterberge (Vokietija) baigėsi pasaulio rogučių sporto čempionatas. Jame penkias iš septynių rungčių laimėjo Vokietijos sportininkai. Iš viso vokiečiai iškovojo 5 aukso, 5 sidabro ir 2 bronzos medalius.

Sausio 27 d. Italijos futbolo lygos lyderis Turino „Juventus“ išvykoje nugalėjo Romos „Lazio“ 2:1 ir padidino persvarą prieš artimiausius persekiotojus „Napoli“ (išvykoje sužaidė su „Milan“ 0:0) ir Milano „Inter“ (išvykoje pralaimėjo „Torino“ 0:1). Po 21 turo pirmauja čempiono vardą ginantis „Juventus“ (59), „Napoli“ (48), „Inter“ (40), „Milan“ (35) ir „Roma“ (34).

Sausio 27 d. Nyderlandų futbolo lygoje Amsterdamo „Ajax“ svečiuose pralaimėjo Roterdamo „Feyenoord“ 2:6 ir dar labiau atsiliko nuo lyderio „Eindhoven“. Po 19 turų pirmauja čempiono vardą ginantis „Eindhoven“ (52), „Ajax“ (47) ir „Feyenoord“ (39).