Lietuvos sporto savaitė. „Ryto“ triumfas, J. Valančiūno sugrįžimas ir naujas „Žalgirio“ treneris

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai atėmė iš Kauno „Žalgirio“ komandos Karaliaus Mindaugo taurę, Kauno „Aisčių“ krepšininkės iškovojo Karalienės taurę, Jonas Valančiūnas grįžo į aikštę po dviejų mėnesių pertraukos ir debiutavo „Memphis Grizzlies“ komandoje, Lietuvos kalnų slidininkai pasaulio čempionate užėmė vietas penktajame dešimtuke, Vilniaus „Šviesos“ rankininkai iškrito iš Europos Iššūkio taurės turnyro, snieglentininkas Motiejus Morauskas laimėjo Europos jaunimo olimpinio žiemos festivalio sidabro medalį, o lenkas Marekas Zubas grįžo treniruoti Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkus.

Vilniečiai po trejų metų pertraukos laimėjo Karaliaus Mindaugo taurę.<br>M.Ambrazo nuotr.
M.Zubas sugrįžo treniruoti Vilniaus komandos.<br>D.Umbraso nuotr.
M.Zubas sugrįžo treniruoti Vilniaus komandos.<br>S.Čirbos/fkzalgiris.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

Feb 18, 2019, 11:44 AM

Svarbiausi savaitės įvykiai

Vasario 12 d. Laurynas Grigelis teniso turnyro Bangkoke („ATP Challenger“) antrajame rate pralaimėjo izraeliečiui Dudi Selai 7:6, 0:6, 2:6.

Vasario 12 d. Traumą išsigydęs Lietuvos rinktinės krepšininkas Jonas Valančiūnas grįžo į aikštę po dviejų mėnesių pertraukos ir debiutavo „Memphis Grizzlies“ komandoje. J.Valančiūnas pelnė 23 taškus, o „Grizzlies“ namie pralaimėjo „San Antonio Spurs“ 107:108.

Vasario 12 d. Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas nutraukė sutartį su amerikiečiu Derricku Waltonu, žaidusiu nuo 2018 m. spalio.

Vasario 13 d. Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubas sudarė sutartį su lenku treneriu Mareku Zubu, kuris jau treniravo „Žalgirį“ 2012-2014 m. ir dukart tapo Lietuvos čempionu.

Vasario 14 d. Sarajeve Europos jaunimo olimpinio žiemos festivalio sidabro medalį laimėjo snieglentininkas Motiejus Morauskas. Jis užėmė antrąją vietą didžiojo šuolio varžybose.

Vasario 15 d. Orėje (Švedija) pasaulio kalnų slidinėjimo čempionato slalomo milžino varžybose Andrejus Drukarovas užėmė 41-ąją vietą (startavo 98 sportininkai, finišavo – 46). Vilius Aleksandravičius atrankos varžybose užėmė 86-ąją vietą.

Vasario 16 d. Pasaulio kalnų slidinėjimo čempionato slalomo varžybose Ieva Januškevičiūtė užėmė 42-ąją vietą.

Vasario 16 d. Vilniuje moterų krepšinio Karalienės taurės rungtynėse Kauno „Aistės“ nugalėjo Vilniuas „Kibirkštį“ 71:61. Naudingiausia žaidėja išrinkta Karolina Kazočiūnaitė („Aistės“).

Vasario 16 d. Vilniuje vyrų krepšinio Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje Kauno „Žalgiris“ nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ 89:58, Vilniaus „Rytas“ – Klaipėdos „Neptūną“ 86:72.

Vasario 16 d. Vyrų rankinio Iššūkio taurės aštuntfinalio atsakomosiose rungtynėse Vilniaus „Šviesa“ išvykoje pralaimėjo Bania Lukos „Borac“ 22:23 (pirmosios rungtynės 16:29) ir nepateko į kitą etapą.

Vasario 17 d. Pasaulio kalnų slidinėjimo čempionato slalomo varžybose Andrejus Drukarovas užėmė 43-iąją vietą.

Vasario 17 d. Vienoje Europos salės riedulio klubų taurės antrosios pakopos („Trophy“) turnyre Šiaulių „Gintra-Strektė-Uni“ užėmė šeštąją vietą.

Vasario 17 d. Jonas Mačiulis (Atėnų AEK) tapo krepšinio Tarpžemyninės taurės laimėtoju. Rio de Žaneire turnyro finale AEK nugalėjo Rio de Žaneiro „Flamengo“ 86:70, o J.Mačiulis pelnė 17 taškų. Lukas Lekavičius (Atėnų „Panathinaikos“) tapo Graikijos taurės laimėtoju, Arnoldas Kulboka (Bambergo „Brose“) – Vokietijos taurės laimėtoju.

Vasario 17 d. Baigėsi Baltijos moterų tinklinio lygos reguliarusis sezonas. Alytaus „Prekyba“ užėmė trečiąją vietą (laimėjo 9 iš 14 rungtynių), „Kaunas“ – penktąją (7), Jonavos „Aušrinė“ – paskutinę aštuntąją (2). Reguliariojo sezono nugalėtoja tapo „Tartu Ülikool“ (11).

Vasario 17 d. Vyrų krepšinio Karaliaus Mindaugo taurės finale Vilniaus „Rytas“ nugalėjo Kauno „Žalgirį“ 70:67. Trečiąją vietą užėmė Panevėžio „Lietkabelis“. Tritaškių metimų konkursą laimėjo Martynas Gecevičius (Prienų „Skycop“). Lietuvos taurę „Rytas“ laimėjo ketvirtąjį kartą (iki tol – 2009, 2010 ir 2016 m.).