Dviratininkas R. Navardauskas dalyvavo neįprastame pabėgime

Prancūzijoje tęsiasi Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) aukščiausios kategorijos („World Tour“) daugiadienės lenktynės „Paris-Nice“, kuriose dalyvauja trys lietuviai. Vienu antradienį vykusio trečiojo etapo (200 km) herojų tapo Ramunas Navardauskas („Delko Marseille Provence“). Jis dalyvavo dienos pabėgime, praneša Lietuvos dviračių sporto federacija.

Ramūnas Navardauskas dalyavo neįprastose varžybose.<br>V.Balkūno nuotr.

Mar 13, 2019, 11:05 AM, atnaujinta Mar 13, 2019, 11:20 AM

Neįprasta, kad nuo pagrindinės grupės atitrūko du vienos komandos nariai - Ramūnui kompaniją palaikė italas Alessandro
Fedeli.

Lyderių duetas 50-ajame kilometre buvo įgijęs daugiau nei 5 min. persvarą. Bėglius, kartu įveikusius net 120 km, pagrindinė grupė pavijo iki finišo likus 39 km.

Pergalę po finišo sprinto iškovojo airis Samas Bennettas („Bora-Hansgrohe“). Jis 200 km trasą lygumose įveikė per 5 val. 16 min. 25 sek. (vid. greitis - 37,92 km/val.). Nugalėtojo laikas įskaitytas 2-87 vietas užėmusiems dviratininkams.

Ignato Konovalovo komandos „Groupama-FDJ“ draugas prancūzas Arnaud Demare finišavo aštuntas, o R. Navardausko ir Evaldo Šiškevičiaus komandos draugas rumunas Eduardas Grosu užėmė 11-ą vietą. Evaldui atiteko 46-oji vieta, o Ignatas ir Ramūnas liko žemesnėse pozicijose.

„Pirmieji 130 km buvo labai sunkūs - teko važiuoti prieš vėją. Tad mums abiem diena buvo nelengva. Vėliau mes jau buvome per daug pavargę, kad galėtumėme tęsti kovą prieš vėją ir dirbti finišo sprintui besirengusiame peletone. Su Alessandro turėjome įdomų potyrį“, - po finišo sakė R. Navardauskas.

„Buvo nuobodi diena. Ilgai važiavome prieš vėją, nieko ypatingo nevyko. Atrodė, kad visą mėnesį mynėme, - pasakojo I. Konovalovas. - Neišvengiau griūties, kuri įvyko iki finišo likus 32 km. Kiek susižalojau blauzdą. Gaila, kad nebegalėjau padėti savo komandos lyderiui Arno Demarui“.

Beje, į griūtį pateko ir Evaldas Siskevicius. Jis negriuvo, bet sulaužė dviratį. Evaldas kitu dviračiu pasiekė pirmąją grupę irfinišavo 46-as.

Lyderiu išliko pirmuosius du etapus laimėjęs olandas Dylanas Groenewegenas („Jumbo - Visma“). Jis antradienį finišavo devintas. I. Konovalovo komandos draugas prancūzas Rudy Molardas (+23 sek.) bendrojoje įskaitoje yra aštuntas. Aukščiausiai iš lietuvių klasifikuotas Ignas Konovalovas (+1.41). Jis užima 38-ą vietą.

Aštuonių etapų lenktynes, kurios baigsis sekmadienį, tęsia 150 dviratininkų iš 161 startavusio.