Lietuvos sporto savaitė: Kanadoje įsismaginęs R. Berankis ten sulaukė ir žinios iš Kinijos

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sužinojo, su kuo žais pasaulio čempionato pirmajame etape, tenisininkas Ričardas Berankis Kanadoje iškovojo antrąjį šį sezoną „ATP Challenger“ titulą, Alytaus „Prekybos“ tinklininkės pirmą kartą tapo Baltijos lygos čempionėmis, Klaipėdos „Neptūno“ krepšinio klubas iškrito iš Čempionų lygos, Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai prasibrovė į Baltijos lygos finalo ketvertą ir tapo Lietuvos pirmenybių reguliariojo sezono nugalėtojais, Kauno „Žalgiris“ išsaugojo galimybes patekti į krepšinio Eurolygos atkrintamąsias varžybas, o Lietuvos biatlonininkai antrąją pasaulio čempionato savaitę pasirodė daug prasčiau negu pirmąją.

R.Berankis <br>AP nuotr.
R.Berankis <br>Scanpix nuotr.
Mindaugas Girdžiūnas<br>D.Umbraso nuotr.
„Neptūnas“ neįveikė „Lietkabelio“<br>G.Šiupario nuotr.
T.Kaukėnas<br>A.Ivanovo nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Mar 18, 2019, 12:55 PM

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Kovo 12 d. Estersunde (Švedija) pasaulio biatlono čempionato moterų asmeninėse lenktynėse Gabrielė Leščinskaitė užėmė 76-ąją vietą, Natalija Kočergina – 80-ąją, Ana Jesipionok – 86-ąją (startavo ir finišavo 93 sportininkės).

Kovo 13 d. Klaipėdos „Neptūnas“ krepšinio Čempionų lygos atsakomosiose aštuntfinalio rungtynėse svečiuose pralaimėjo Jeruzalės „Hapoel“ 64:84 (pirmosios rungtynės 74:86). „Neptūnas“ iš Čempionų lygos aštuntfinalyje iškrito trečius metus iš eilės.

Kovo 13 d. Pasaulio biatlono čempionato vyrų asmeninėse lenktynėse Karolis Dombrovskis užėmė 51-ąją vietą, Vytautas Strolia – 61-ąją, Tomas Kaukėnas – 63-iąją (startavo 102, finišavo 98 sportininkai).

Kovo 14 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse namie nugalėjo Miuncheno „Bayern“ 85:79. „Žalgiris“ savo aikštėje laimėjo ketvirtąsias iš eilės rungtynes. „Žalgiris“ per 26 turus iškovojo 11 pergalių ir užima 12-ąją vietą.

Kovo 14 d. Pasaulio biatlono čempionato vienetų mišrios estafetės lenktynėse Natalija Kočergina ir Karolis Dombrovskis užėmė 25-ąją vietą (startavo 28 komandos).

Kovo 15 d. Lietuvos futbolo A lygoje pirmuosius taškus prarado Vilniaus „Žalgiris“, namie sužaidęs lygiosiomis su Vilniaus „Riteriais“ 1:1.

Kovo 16 d. Lietuvos futbolo A lygos vienvalde lydere tapo Marijampolės „Sūduva“, trečiajame ture namie nugalėjusi „Kauno Žalgirį“ 1:0. Tunyre pirmauja „Sūduva“ (9 taškai), Vilniaus „Žalgiris“ ir Kauno „Stumbras“ (po 7). Kitos komandos iškovojo ne daugiau nei 3 taškus.

Kovo 16 d. Šendženyje (Kinija) ištraukti 2019 metų pasaulio vyrų krepšinio čempionato burtai. Lietuvos rinktinė pateko į H grupę, kurioje žais su Kanada, Australija ir Senegalu.

Kovo 16 d. Baltijos vyrų rankinio lygos ketvirtfinalio atsakomosiose rungtynėse Klaipėdos „Dragūnas“ namie nugalėjo Vilniaus „Šviesą“ 33:29 (pirmosios rungtynės 32:19) ir pirmą kartą nuo 2012 m. pateko į finalo ketvertą.

Kovo 16 d. Baigėsi Lietuvos vyrų rankinio lygos reguliarusis sezonas. Jo nugalėtoju tapo čempiono vardą ginantis Klaipėdos „Dragūnas“ (28 taškai per 16 rungt.), antrąją vietą užėmė Vilniaus „Šviesa“ (24), trečiąją – Kauno „Granitas“ (23). Daugiausiai įvarčių įmetė „Granito“ žaidėjas Paulius Šarkauskas (135).

Kovo 16 d. Pasaulio biatlono čempionato vyrų estafetės lenktynėse Lietuvos komanda užėmė 21-ąją vietą (startavo 26 komandos). Lietuvos moterų komanda estafetės lenktynėse nedalyvavo.

Kovo 16 d. Mindaugas Girdžiūnas (Vilniaus „Rytas“) pasiekė Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezono rezultatyvumo rekordą. Jis pelnė 37 taškus per rungtynes, kuriose „Rytas“ namie nugalėjo „Šiaulius“ 100:96.

Kovo 17 d. Alytaus „Prekyba“ pirmą kartą tapo Baltijos moterų tinklinio lygos čempione. Tartu vykusiose finalo rungtynėse „Prekyba“ nugalėjo čempionės vardą gynusią „Tartu Ülikool“ 3:2. Išvakarėse pusfinalyje „Prekyba“ įveikė Rygos VS 3:1.

Kovo 17 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Drumonvilyje (Kvebekas, Kanada; „ATP Challenger“) finale nugalėjo vokietį Yannicką Madeną 6:3, 7:5 ir iškovojo antrąjį šiais metais bei 11-ąjį karjeroje titulą „ATP Challenger“ rango turnyruose. R.Berankis buvo pirmoji šio turnyro raketė, o pakeliui į finalą nugalėjo amerikietį Colliną Altamirano, japoną Kaichį Uchidą, daną Mikaelį Torpegaardą ir italą Matteo Violą. ATP reitinge R.Berankis pakilo į 82-ąją vietą (iš 95-osios).

Kovo 17 d. Lietuvos krepšinio lygoje antrąją vietą užimantis Klaipėdos „Neptūnas“ namie pralaimėjo Panevėžio „Lietkabeliui“ 72:74. Po 25-ojo turo pirmauja Kauno „Žalgiris“ (22 pergalės), „Neptūnas“ (19), Vilniaus „Rytas“ (18, žaidė 24 rungtynes), „Lietkabelis“ (15) ir Pasvalio „Pieno Žvaigždės“ (14).

Kovo 17 d. Daugiadienių dviračių lenktynių Paryžius – Nica galutinėje įskaitoje Ignatas Konovalovas (FDJ) užėmė 88-ąją vietą, Evaldas Šiškevičius („Marseille“) – 106-ąją.