Pasaulio sporto savaitė. 11 metų trukęs T. Woodso sugrįžimas ir rusų viešpatavimas

Suomijos ledo ritulininkės išardė „amžiną“ pasaulio čempionatų finalą, klasikinių dviračių lenktynių žvaigždė Philippe‘as Gilbert‘as pirmą kartą triumfavo Rubė pragare, Briuselio „Anderlecht“ sirgaliai nutraukė Belgijos futbolo lygos rungtynes, Rusijos sportininkai iškovojo daugiausiai medalių Europos imtynių, sunkiosios atletikos ir gimnastikos čempionatuose, Europos futbolo turnyruose buvo sužaistos pirmosios ketvirtfinalio rungtynės, o golfo legenda Tigeris Woodsas po vienuolikos metų pertraukos iškovojo pergalę viename iš didžiųjų turnyrų.

T. Woodsas po 14-os metų tylos iškovojo skambią pergalę<br> AP nuotr.
 L. Hamiltonas laimėjo formulės 1 etapą.<br>AP nuotr.
AP nuotr.
AP nuotr.
Londono klubų derbyje geresnė buvo<br>AP nuotr.
AP nuotr.
AP nuotr.
Londono klubų derbyje geresnė buvo ,,Chelsea"<br>AP nuotr.
AP nuotr.
AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (17)

Apr 15, 2019, 12:40 PM, atnaujinta Apr 15, 2019, 2:43 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Balandžio 8 d. Mineapolyje vaikinų krepšinio NCAA čempionato finale Virdžinijos universitetas nugalėjo Teksaso technikos universitetą 85:77. Abi komandos finale žaidė pirmą kartą. Finalo rungtynes stebėjo 72062 žiūrovai. Naudingiausiu finalo ketverto žaidėju išrinktas Kyle‘as Guy (Virdžinijos universitetas).

Balandžio 9 d. Futbolo Čempionų lygos ketvirtfinalio pirmosiose rungtynėse „Liverpool“ namie nugalėjo „Porto“ 2:0, Londono „Tottenham Hotspur“ namie nugalėjo „Manchester City“ 1:0.

Balandžio 10 d. Futbolo Čempionų lygos ketvirtfinalio pirmosiose rungtynėse Amsterdamo „Ajax“ namie sužaidė lygiosiomis su Turino „Juventus“ 1:1, „Barcelona“ svečiuose nugalėjo „Manchester United“ 1:0. Amsterdamo policija prieš rungtynes dėl viešosios tvarkos pažeidimų sulaikė beveik 150 sirgalių. Dauguma sulaikytųjų atvyko iš Italijos.

Balandžio 10 d. Baigėsi Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionato reguliarusis sezonas. Jo nugalėtoju tapo „Milwaukee Bucks“ (60 pergalių per 82 rungtynes), rezultatyviausiu žaidėju – Jamesas Hardenas iš „Houston Rockets“ (vid. 36,4 tšk.).

Balandžio 11 d. Futbolo Europos lygos ketvirtfinalio pirmosiose rungtynėse Londono „Arsenal“ namie nugalėjo „Napoli“ 2:0, Lisabonos „Benfica“ – Frankfurto „Eintracht“ 4:2, „Valencia“ svečiuose nugalėjo „Villareal“ 3:1, Londono „Chelsea“ – Prahos „Slavia“ 1:0.

Balandžio 12 d. Belgijos futbolo lygos rungtynės tarp Lježo „Standard“ ir Briuselio „Anderlecht“ nutrauktos 30-ąją min., nes svečiuose žaidusio „Anderlecht“ sirgaliai pradėjo į aikštę mėtyti deglus. „Standard“ tuo metu pirmavo 2:0, o „Anderlecht“ žaidėjas Kara Mbodji gavo raudoną kortelę. Belgijos lygos finalo grupėje po 4 turų pirmauja „Genk“ (41 taškas), „Club Brugge“ (37), „Antwerpen“ (34), „Standard“ (33) ir „Anderlecht“ (26).

Balandžio 13 d. Batumyje (Gruzija) baigėsi Europos sunkiosios atletikos čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Rusija (3 aukso, 5 sidabro ir 3 bronzos). Čempionais tapo net 13 šalių sportininkai, medalius iškovojo 20 šalių sportininkai (varžybos vyko 20 svorio kategorijų).

Balandžio 13 d. Antrąjį pralaimėjimą patyrė Italijos futbolo lygos lyderis Turino „Juventus“, išvykoje nusileidęs Feraros SPAL 1:2. Po 32 turų pirmauja „Juventus“ (84 taškai), „Napoli“ (67), Milano „Inter“ (60), „Milan“ (55) ir „Roma“ (54).

Balandžio 13 d. Taškus prarado Ispanijos futbolo lygos lyderė „Barcelona“, išvykoje sužaidusi lygiosiomis su „Huesca“ 0:0. Po 32 turų pirmauja „Barcelona“ (74 taškai), Madrido „Atletico“ (65), Madrido „Real“ (60), „Sevilla“ (52) ir „Getafe“ (51).

Balandžio 13 d. Turkijos futbolo lygos lyderis Stambulo „Başakşehir“ išvykoje pralaimėjo Stambulo „Beşiktaş“ 1:2 ir nutraukė 13 nepralaimėtų rungtynių seriją. Po 28 turų pirmauja „Başakşehir“ (61 taškas), čempiono vardą ginantis Stambulo „Galatasaray“ (56), „Beşiktaş“ (53) ir „Trabzonspor“ (49).

Balandžio 13 d. Daugiadienių dviračių lenktynių Baskų šalies turo nugalėtoju tapo ispanas Ionas Izagirre („Astana“).

Balandžio 14 d. Šanchajuje „Formulės-1“ pasaulio čempionato Kinijos etapo nugalėtoju tapo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“). Antrąją vietą užėmė suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“), trečiąją – vokietis Sebastianas Vettelis („Ferrari“). Tai buvo tūkstantosios lenktynės „Formulės-1“ čempionatų istorijoje. Bendrojoje įskaitoje po trijų etapų pirmauja čempiono vardą ginantis L.Hamiltonas (68 taškai), V.Bottasas (62) ir olandas Maxas Verstappenas iš „Red Bull“ (39).

Balandžio 14 d. Dviračių lenktynių Paryžius – Rubė nugalėtoju pirmą kartą tapo belgas Philippe‘as Gilbert‘as („QuickStep“), antrąją vietą užėmė vokietis Nilsas Polittas („Katiuša“), trečiąją – belgas Yves‘as Lampaert‘as („QuickStep“). Per 117 lenktynių Belgijos dviratininkai nugalėtojais tapo 56 kartus. UCI pasaulio turo bendrojoje įskaitoje pirmauja belgas Oliveris Naesenas („AG2R“).

Balandžio 14 d. Augustoje (Džordžija, JAV) golfo „Masters“ turnyro (pirmojo iš keturių didžiųjų golfo turnyrų) nugalėtoju penktą kartą tapo amerikietis Tigeris Woodsas. 43-ejų T.Woodsas iškovojo 15-ąjį didžiųjų turnyrų titulą ir pagal šį rezultatą atsilieka tik nuo amerikiečio Jacko Nicklauso, kuris praėjusio amžiaus septintajame-devintajame dešimtmečiuose čempionu tapo 18 kartų, tačiau didžiuosiuose turnyruose nugalėjo pirmą kartą nuo 2008 m.

Balandžio 14 d. Ščecine (Lenkija) baigėsi Europos gimnastikos čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Rusija (7 aukso, 2 sidabro ir 6 bronzos), kurios sportininkai tapo čempionais daugiau nei pusėje rungčių (7 iš 12). Daugiakovės čempionais tapo rusas Nikita Nagornyj ir prancūzė Melanie de Jesus dos Santos.

Balandžio 14 d. Bukarešte baigėsi Europos imtynių čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Rusija (8 aukso, 4 sidabro ir 9 bronzos). Čempionais tapo 10 šalių sportininkai, medalius iškovojo 27 šalių sportininkai.

Balandžio 14 d. Espe (Suomija) pasaulio moterų ledo ritulio čempionato finale JAV nugalėjo Suomiją 2:1 (po baudinių). Bronzos medalius laimėjo Kanada. JAV rinktinė pasaulio čempione tapo devintąjį kartą (tarp jų – penktąjį iš eilės) per 19 turnyrų. Visų 18 praėjusių pasaulio čempionatų finale žaidė Kanados ir JAV rinktinės, tačiau šįmečio turnyro pusfinalyje Kanada pralaimėjo Suomijai 2:4.

Balandžio 14 d. Šoprone (Vengrija) moterų krepšinio Eurolygos finale titulą gynęs Jekaterinburgo UGMK nugalėjo Kursko „Dinamo“ 91:67. UGMK penktąjį kartą tapo Eurolygos čempionu.

Balandžio 14 d. Prancūzijos futbolo lygos lyderių rungtynėse Lilio „Olympique“ namie nugalėjo Paryžiaus PSG 5:1. PSG patyrė antrąjį pralaimėjimą šį sezoną. Po 32 turų pirmauja PSG (81 taškas; žaidė 31 rungtynes), Lilio „Olympique“ (64), Liono „Olympique“ (56) ir „St. Etienne“ (53).

Balandžio 14 d. Anglijos futbolo lygos favoritų rungtynėse „Liverpool“ namie nugalėjo Londono „Chelsea“ 2:0. Lygoje pirmauja „Liverpool“ (85 taškai per 34 rungtynes), „Manchester City“ (83/33), Londono „Tottenham Hotspur“ (67/33), „Chelsea“ (66/34), „Manchester United“ (64/33) ir Londono „Arsenal“ (63/32).