Čekijos ledo ritulininkų pergalė rusams suteikė puikų šansą grupėje likti pirmiems

Olimpiniai čempionai Rusijos ledo ritulininkai antradienio vakarą sužais paskutinį B grupės mačą ir net pralaimėjusi mažesniu kaip trijų įvarčiu skirtumu Švedijai liks pirmoje vietoje. Tai paaiškėjo po Čekijos ir Šveicarijos rinktinių mačo, kuriame čekai 5:4 (1:1, 3:1, 1:2) sugebėjo palaužti ketvirtoje vietoje likusius šveicarus. Kitame rytinės sesijos mače Vokietija 4:2 (1:1, 1:1, 2:0) pirmaujančius suomius. Dabar juos gali apeiti A grupėje amerikiečiai ir kanadiečiai.

Čekija įveikė šveicarus ir surinko grupėje 18 taškų<br> Scanpix.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (15)

May 21, 2019, 4:38 PM, atnaujinta May 21, 2019, 4:39 PM

Čekijos rinktinė dvikovoje pirmavo 3:1, o po dviejų kėlinių 4:2. Tačiau šveicarai neįtikėtinai atsitiesė – 41-ąją ir 56 minutėmis Tristanas Scherwey ir Nino Niederreiteris pelnė po įvartį ir išlygino rezultatą.

Šveicarai nutarė eiti va-bank ir likus dviem minutėms keitė vartininką šeštuoju žaidėju, siekdami įmušti pergalingą įvartį be pratęsimo – jiems buvo būtini trys taškai.

Tačiau čekai tuo pasinaudojo ir likus žaisti 1 min. Janas Rutta išvedė savo ekipą į priekį.

Dabar čekai yra antri ir lauks kuo pasibaigs Rusijos ir Švedijos rinktinių mačas. Čekams reikėtų, kad rusai nugalėtų, tuomet jie liktų šioje pozicijoje.

Kitu atveju visos trys ekipos turėtų po 18 taškų, o rusai pirmąją poziciją užimtų nusileidę švedams mažesniu kaip trijų įvarčių skirtumu.

Čekai švedus įveikė 5:2.

A grupėje suomiai komplikavo savo poziciją, pralaimėdami vokiečiams 2:4. Vokietija liks trečioje vietoje, tačiau suomiai gali kristi žemiau po JAV ir Kanados ekipų dvikovos.

Jau pirmadienį buvo aiškios visos aštuonios rinktinės, kurios kovos dėl medalių planetos pirmenybėse Slovakijoje: Suomija, JAV, Kanada, Vokietija Rusija, Švedija, Šveicarija ir Čekija. Antradienį turėtų paaiškėti poros. Elitinį divizioną po šių metų kovų paliks Austrijos ir Prancūzijos rinktinės.