„Deimantinės lygos“ etape Londone A. Gudžius buvo trečias ir iškopė į finalo varžybas

Londone vyko „Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų 10-asis šio sezono etapas. Jame jėgas išbandė ir geriausias Lietuvos disko metikas 28-erių metų Andrius Gudžius. Jis startavo sekmadienį. Mūsiškis įrankį toliausiai – 65,40 metro – nusviedė pirmuoju bandymu, užėmė trečiąją vietą ir iškovojo 6 įkaitinius taškus.

Andrius Gudžius etape Londone užėmė trečiąją vietą ir pateko į „Deimantinės lygos“ finalą.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jul 21, 2019, 5:01 PM, atnaujinta Jul 22, 2019, 11:12 AM

To užteko, kad A.Gudžius, kuriam tai buvo tik penktasis startas šį sezoną, su 8 taškais patektų į finalo varžybas.

A.Gudžiaus kiti bandymai buvo mažiau sėkmingi (64,50, 63,76, XXX ir 62,62 m). Jis už trečiąjį rezultatą Londono etape uždirbo 4 tūkst. JAV dolerių.

9. Lawrence Okoye (D.Britanija) – 60,80;

10. Gregory Thompson (D.Britanija) – 60,42.

Bendrojoje šio sezono įskaitoje lietuvis, turintis 8 taškus, išsirikiavo 8-as tarp 13-os sportininkų ir išnaudojo galimybę patekti į finalą Briuselyje, kuris vyks rugsėjo 6-ąją.

Į lemiamas varžybas pateko aštuoni geriausi sportininkai. A.Gudžius surinko tiek pat taškų kiek ir amerikietis Reggie Jagersas III, kuris liko už finalo borto.

Kadangi lietuvio metimai šiame sezone buvo tolesni nei amerikiečio, todėl A.Gudžiui ir atiteko 8-a vieta bei paskutinis kelialapis į finalo etapą.

R.Jagersas III Londono etape nedalyvavo.

9. Reggie Jagers III (JAV) – 8.

Po kojos operacijos, kuri buvo atliktą gegužę, A.Gudžiui tai buvo vienas pasirengimo etapų rugsėjo 27-ąją dieną Katare prasidėsiančiam pasaulio čempionatui.

Mūsų šalies atletui tai buvo tik antrosios varžybos „Deimantinėje lygoje“ 2019 metais. Birželio 16 dieną Rabate (Marokas) jis diską nusviedė 64 m 37 cm ir užėmė septintąją vietą.

Jei ne operacija, Lietuvos lengvaatletis, be abejonės, būtų aukštesnėje pozicijoje. Daugelis jo varžovų dalyvavo visuose trijuose iki šiol vykusiuose „Deimantinės lygos“ disko metimo etapuose.

Bendrojoje įskaitoje nugalėjo puikią sportinę formą šį sezoną demonstruojantis švedas Danielis Stahlis (31 taškai). Antras – jamaikietis Fedrickas Dacresas (22 tšk.). Pastarasis vieną šio sezono etapą praleido. Trečias liko austras Lukasas Weisshaidingeris (22 tšk.).

Iš viso Didžiosios Britanijos sostinėje dalyvavo dešimt disko metikų. Už pirmąją vietą etape buvo skirti 8 taškai, antrąją – 7, o trečiąją – 6 ir t.t.

Bendrosios įskaitos laimėtojas susižers 50 tūkstančių JAV dolerių. Bendras „Deimantinės lygos“ prizų fondas – 9 milijonai.

Pernai A.Gudžius bendrojoje įskaitoje užėmė antrąją vietą. Jis 2018-aisiais laimėjo etapą Osle. Lietuvis yra 2017 metų pasaulio čempionas.