D. Rapšys liko per grybšnį nuo pasaulio čempionato medalio Pietų Korėjoje

Pietų Korėjos mieste Gvangdžou vykstančiame pasaulio vandens sporto šakų čempionate tęsiasi plaukimo varžybos. 24-erių metų Danas Rapšys sekmadienį dalyvavo 400 metrų laisvuoju stiliumi rungties finale ir užėmė ketvirtąją vietą. Lietuvis distanciją įveikė per 3 min. 43,50 sek.

D.Rap<br>R.Steponavičiaus nuotr.

Jul 21, 2019, 2:13 PM, atnaujinta Jul 22, 2019, 7:42 PM

Nuo bronzos medalio D.Rapšį skyrė 0,27 sek.

Atrankoje mūsiškis nuotolį nuplaukė lėčiau – per 3 minutes 44,31 sek.

Greičiausias finale buvo kinas Sun Yangas (3:42,44), aplenkęs australą Macką Hortoną (3:43:17) ir Gabrielę Dettį iš Italijos (3:43:23).

Šioje rungtyje pusfinalių nebuvo, o iš viso čia varžėsi 47 sportininkai.

8. Zan Groethe (JAV) – 3:45:78.

Plaukimo varžybose be D.Rapšio dalyvauja dar 7 Lietuvos sportininkai: Simonas Bilis, Giedrius Titenis, Andrius Šidlauskas, Deividas Margevičius, Tadas Duškinas, Kotryna Teterevkova ir Ugnė Mažutaitytė.

A. Šidlauskas į finalą nepateko

100 metrų krūtine rungties pusfinalyje sekmadienį dalyvavo ir A.Šidlauskas. Pirmajame pusfinalio plaukime jis distanciją įveikė per 59,66 sek., užėmė septintąją vietą ir į finalą nepateko. Bendrojoje įskaitoje lietuvis užėmė 14-ąją poziciją.

Pusfinaliuose greičiausias buvo britas Adamas Peaty, kuris pagerino savo paties pasaulio rekordą (56,88 sek.).

Antrąjį rezultatą pusfinalyje pasiekė kinas Zibei Yanas (58,67), o trečiasis buvo kitas britų plaukikas Jamesas Wilby (58,83).

1. Adam Peaty (D.Britanija) – 56,88 sek. – pasaulio rekordas;

2. Zibei Yan (Kinija) – 58,67;

3. Jamesas Wilby (D.Britanija) – 58,83;

----

8. Kiril Prigoga (Rusija) – 59,21;

----

14. Andrius Šidlauskas (Lietuva) – 59,66.

Atrankoje A.Šidlauskas distanciją įveikė lėčiau – per 59,75 sek. ir užėmė 16-ąją vietą.

G.Titenis (1 min. 00,20 sek.) atrankoje liko 21-as ir pusfinalyje nedalyvavo.

Iš viso šioje rungtyje varžėsi 87 plaukikai.

Gyvai: Taking Regional Leadership in Green Finance