Sekmadienį paaiškėjo Vilniaus 100 km bėgimo čempionai

Sekmadienį įvyko Vilniaus 100 km bėgimas. Ilgų nuotolių bėgikams šios varžybos buvo vienos svarbiausių šį sezoną, nes būtent šiame renginyje buvo kovojama dėl Lietuvos 100 km bėgimo čempionato apdovanojimų.

Vingio parke įvyko Vilniaus 100 km bėgimas.<br> Facebook nuotr.

Jul 21, 2019, 3:22 PM, atnaujinta Jul 22, 2019, 11:12 AM

Varžybos prasidėjo ankstų sekmadienio rytą (6 val.) ir baigėsi gerokai po pietų (17 val.).

Vyrų 100 km bėgimo čempionu tapo Evaldas Nausėda iš „Bėgimo klubo“. Jis nuotolį įveikė per 6 val. 54 min. ir 59 sek. Antrasis atbėgo Renatas Orlovas iš „Traverso“ klubo (8:09:25,0). Trečiojoje vietoje liko Virgilijus Maštaitis (8:17:53,4).

Moterų bėgime nugalėjo Viktorija Tomaševičienė („Laukinis trail“, 8 val. 48 min. 05,8 sek.). Ji bendrojoje įskaitoje užėmė net ketvirtąją vietą, nusileidusi tik vyrų rungties prizininkams.

Antroji vieta atiteko Sadai Bukšnienei iš Kauno BMK klubo (10:09:49,0), o trečia finišavo Kristina Vaidelinskienė („Bėgimo klubas“, 10:58:10,2).

100 km nutolį įveikti ketino 37 bėgikai, o finišo liniją pasiekė 24.

100 km bėgimo prizininkai:

vyrai

1. Evaldas Nausėda („Bėgimo klubas“, Lietuva) – 6 val. 54 min. 59,0 sek.;

2. Renatas Orlovas („Traversas“, Lietuva) – 8:09:25,0;

3. Virgilijus Maštaitis (Lietuva) – 8:17:53,4.

moterys

1. Viktorija Tomaševičienė („Laukinis trail“, Lietuva) – 8 val. 48 min. 05,8 sek.;

2. Sada Bukšnienė (Kauno BMK, Lietuva) – 10:09:49,0;

3. Kristina Vaidelinskienė („Bėgimo klubas“, Lietuva) – 10:58:10,2.

Vyrų 50 km bėgimo čempionu tapo Andrejus Jegorovas. Jis nuotolį įveikė per 3 val. 12 min. 41,0 sek. ir aplenkė Justiną Čekanauską iš „Maratono“ klubo (3:36:05,1) bei Rimą Mikštą (3:44:33,2).

Moterų grupėje šioje rungtyje nugalėjo „TRltono“ klubo atstovė Vaiva Marcinkevičienė (4:52:29,0). Antrąją vietą užėmė Rima Jurkevičiūtė (5:30:51,2), o trečia finišavo viešnia iš Latvijos Antra Lukševica (5:58:15,5).

2. Rima Jurkevičiūtė (Lietuva) – 5:30:51,2;

3. Antra Lukševica (Latvija) – 5:58:15,5.

Daugiausiai dalyvių tradiciškai sutraukė estafetė 10x10 km. Varžybose dalyvavo ne tik gausybė Lietuvos bėgimo klubų atstovų, bet ir NATO kariai.

Estafetėje triumfavo „F.O.C.U.S. Running“ komanda iš Lietuvos. Jos atstovai trasoje užtruko 5 val. 56 min. 35,9 sek.. Antrąją vietą užėmė rusų ekipa „Sosnovka“ (6:15:10,4), o treti liko Vilniaus bėgimo klubo pirmosios komandos nariai (6:25:07,3).

NATO komandoje bėgimui užsiregistravo kariai iš Vokietijos, JAV ir Jungtinės Karalystės.

Savo jėgas estafetėje išbandė ir ugniagesiai. Jie užėmė 39-ąją vietą (8:34:02,2) tarp 51-os komandos.

NATO komanda finišavo 50-oji (9:39:33,6).

Komandų estafetės 10x10 prizininkai:

1. „F.O.C.U.S. Running“ (Lietuva) – 5 val. 56 min. 35,9 sek.;

2. „Sosnovka“ (Rusija) – 6:15:10,4;

3. Vilniaus bėgimo klubas-1 (Lietuva) – 6:25:07,3.

Tarptautinį Vilniaus 100 km bėgimą organizuoja Lietuvos lengvosios atletikos federacija, Vilniaus miesto savivaldybė, VšĮ „Sveikas miestas“ ir „Mano klubas“.