Lietuvių dominavimas: D. Rapšys Singapūre iškovojo auksą, A. Šidlauskas – sidabrą

Singapūre vykusio pasaulio plaukimo taurės trečiojo  etapo vyrų 200 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi finale šeštadienį Danas Rapšys distanciją įveikė per 1 min. 44,38 sek., užėmė pirmąją vietą ir vėl pagerino varžybų rekordą (1:45,07).

Danas Rapšys pasaulio taurės varžybose Singapūre. <br>AFP/Scanpix nuotr.
Danas Rapšys pasaulio taurės varžybose Singapūre. <br>„Scanpix“ nuotr.

Aug 17, 2019, 3:02 PM, atnaujinta Aug 19, 2019, 11:08 AM

24-erių lietuvis akivaizdžiai dominavo šiame pasaulio taurės etape ir pasiekė geriausią rezultatą pasaulyje nuo 2013 metų.

D.Rapšys trečiąjį kartą pagerino pasaulio taurės varžybų rekordą, o taip pat pasiekė naująjį Lietuvos rekordą. Panevėžietis šios rungties visų laikų rezultatų įskaitoje šoktelėjo į 6-ąją vietą.

Atrankoje mūsiškio rezultatas buvo gerokai blogesnis (1:49,92 sek.).

Atrankoje dalyvavo 47 plaukikai, o į finalą pateko 8 sportininkai.

Antrąją vietą užėmė australas Thomas Fraseris-Holmesas (1:48,69), o trečias liko kinas Jiwenas Cao (1:50,56).

7. Ravipon Sangaworawong (Tailandas) – 1:54,21;

8. Luke Mitchell (N.Zelandija) – 1:54,72.

Šioje rungtyje D. Rapšys triumfavo ir pirmuose dviejuose pasaulio taurės etapuose.

Greičiau už D.Rapšį istorijoje yra plaukę tik vokietis Paulis Biedermannas (1:42,00), amerikietis Michaelas Phelpsas (1:42,96), prancūzas Yannickas Agnelis (1:43,14), rusas Danila Izotovas (1:43,90) ir australas Ianas Thorpe‘as (1:44,06).

Daugelis šių rezultatų buvo pasiekti su dabar jau draudžiamais plaukimo kostiumais.

A. Šidlauskas iškovojo sidabro medalį

Vyrų 200 metrų plaukimo krūtine finale šeštadienį 22-ejų metų Andrius Šidlauskas užėmė antrąją vietą. Jo rezultatas – 2 min. 11,04 sek.

Atrankoje Lietuvos plaukikas buvo lėtesnis (2:14,92) ir taip pat užėmė antrąją vietą.

Greičiau už mūsiškį finale plaukė tik amerikietis Andrew Wilsonas (2.09,11). Trečias buvo kitas amerikietis Jonathanas Tyburas (2.12,36).

7. Chen-Kai Chu (Taivanas) – 2:18,40;

8. Jirapat Rimpranam (Tailandas) – 2:21,24.

200 metrų plaukimo krūtine Lietuvos rekordas nuo 2009 metų priklauso Giedriui Titeniui (2:07,80). A.Šidlauskas toliau siekia įvykdyti olimpinį A normatyvą (2:10,35).

D.Rapšys Singapūre triumfavo 400 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje ir pelnė sidabrą 200 metrų kompleksinio plaukimo rungtyje, o A.Šidlauskas iškovojo bronzą 100 metrų plaukimo krūtine varžybose.

FINA pasaulio plaukimo taurės etapai vyks trijuose regionuose – Azijoje, Europoje ir Viduriniuosiuose Rytuose.

Iš viso plaukikus priims septynių šalių miestai.

Sportininkai šiųmetinėje taurėje išsidalins 2,5 mln. JAV dolerių (apie 2,24 mln. eurų) prizų fondą.

Visi etapai vyks 50 metrų baseine, o plaukikai varžybų metu turi galimybę įvykdyti kvalifikacinius normatyvus į kitų metų Tokijo olimpines žaidynes.