Lietuvos sporto savaitė: „Sūduvos“ žygis, įspūdingasis D. Rapšys ir finalų nepralaimintis R. Berankis

Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai nugalėjo Izraelio čempionus ir trečius metus iš eilės pateko į Europos lygos atrankos atkrintamąjį etapą, Šiaulių „Gintros-Universiteto“ futbolininkės nepakartojo pernykščio rezultato Čempioniių lygoje, plaukikas Danas Rapšys vėl papildė medalių kolekciją pasaulio taurės varžybose, ieties metikas Edis Matusevičius debiutavo lengvosios atletikos Deimantinėje lygoje, geriausias šalies tenisininkas Ričardas Berankis iškovojo ketvirtą šį sezoną „ATP Challenger“ turnyrų titulą, paplūdimio tinklininkai išsidalijo Lietuvos čempionato medalius, o Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė tęsė pasirengimą pasaulio pirmenybėms.

Danas Rapšys<br>AFP/Scanpix nuotr.
Danas Rapšys<br>„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
„Sūduva“ pateko į lemiamą Europos lygos atrankos etapą<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Ričardas Berankis<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Aug 19, 2019, 9:55 AM, atnaujinta Aug 19, 2019, 10:04 AM

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugpjūčio 12 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė draugiškose rungtynėse Kaune pralaimėjo Serbijai 91:95.

Rugpjūčio 13 d. Šiaulių „Gintra-Universitetas“ paskutinėse moterų futbolo Čempionių lygos atrankos turnyro rungtynėse Alytuje sužaidė lygiosiomis su Škoderio „Vllaznia“ 1:1. „Gintra-Universitetas“ per 3 rungtynes iškovojo 4 taškus ir grupėje užėmė trečiąją vietą. Vienintelį kelialapį į Čempionių lygos atkrintamąsias varžybas iškovojo grupės nugalėtoja „Vllaznia“. „Gintra-Universitetas“ Čempionių lygoje žaidė 15-ąjį sezoną iš eilės, o į atkrintamąsias varžybas pateko du kartus (2014-2015 ir 2017-2018 m. sezonuose).

Rugpjūčio 15 d. Marijampolės „Sūduva“ futbolo Europos lygos atrankos trečiojo etapo atsakomosiose rungtynėse namie nugalėjo Izraelio čempioną Tel Avivo „Maccabi“ 2:1 (įvarčius įmušė Mihretas Topčagičius ir Andro Švrljuga; pirmosios rungtynės 2:1) ir pateko į atkrintamąjį etapą. Jame „Sūduva“ rugpjūčio 22 ir 29 d. žais su Vengrijos čempionu Budapešto „Ferencvaros“. Europos lygos atkrintamajame etape „Sūduva“ žais trečius metus iš eilės.

Rugpjūčio 15 d. Singapūre plaukimo pasaulio taurės trečiajame etape Danas Rapšys laimėjo 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi varžybas. Andrius Šidlauskas užėmė trečiąją vietą plaukdamas 100 m krūtine.

Rugpjūčio 16 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Espe draugiškose rungtynėse nugalėjo Suomiją 87:46.

Rugpjūčio 16 d. Singapūre plaukimo pasaulio taurės etape Danas Rapšys užėmė antrąją vietą 200 m kompleksiniame plaukime ir pagerino Lietuvos rekordą (1 min. 59,14 sek.), kuris nuo 2011 m. priklausė Vytautui Janušaičiui.

Rugpjūčio 17 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Espe draugiškose rungtynėse nugalėjo Rusiją 88:72 ir tapo trijų komandų turnyro nugalėtoja.

Rugpjūčio 17 d. Singapūre plaukimo pasaulio taurės etape Danas Rapšys laimėjo 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi varžybas ir pagerino Lietuvos rekordą (1 min. 44,38 sek.). Andrius Šidlauskas užėmė antrąją vietą plaukdamas 200 m krūtine. Per tris pasaulio taurės etapus D.Rapšys iškovojo šešis aukso ir vieną sidabro medalį, A.Šidlauskas – vieną sidabro ir du bronzos medalius. Ketvirtasis etapas bus surengtas spalio mėnesį.

Rugpjūčio 17 d. Lietuvos vaikinų (iki 16 m.) krepšinio rinktinė Udinėje (Italija) vykusiame Europos čempionate užėmė 9-ąją vietą. Lietuviai iš kovos dėl medalių pasitraukė aštuntfinalyje pralaimėję Graikijai 56:67.

Rugpjūčio 18 d. Birmingeme lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape Edis Matusevičius ieties metimo varžybose užėmė 6-ąją vietą (80,58 m). Nugalėtoju tapo taivanietis Chengas Chao-Tsunis. E.Matusevičius pirmą kartą dalyvavo Deimantinės lygos etape.

Rugpjūčio 18 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Vankuveryje („ATP Challenger“) finale nugalėjo taivanietį Jasoną Jungą 6:3, 5:7, 6:4. Pirmuoju skirstytas R.Berankis pakeliui į finalą nugalėjo graiką Michalį Pervolarakį, britą Lloydą Glasspoolą, australą Thanasį Kokkinakį ir japoną Go Saedą. R.Berankis iškovojo 13-ąjį „ATP Challenger“ titulą. Šį sezoną jis žaidė keturiuose finaluose ir visuose nugalėjo.

Rugpjūčio 18 d. Klaipėdoje Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato nugalėtojais tapo Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis bei Monika Paulikienė ir Erika Kliokmanaitė. Sidabro medalius laimėjo Artūras Vincelovičius ir Tomas Staševičius bei Urtė Andriukaitytė ir Vytenė Vitkaukskaitė, bronzos – Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius bei Irina Zobnina ir Liubov Zobnina.

Rugpjūčio 18 d. Lietuvos futbolo I lygos rungtynės tarp Vilniaus „Riterių B“ ir Vilniaus „Vyčio“ buvo atšauktos, nes šeimininkai („Riteriai B“) neparengė stadiono (jame nebuvo nubraižytos linijos).