Lietuvos sporto savaitė: ankščiau laiko iš Kinijos sugrįžę krepšininkai Vilniuje galėjo pamatyti C. Ronaldo šėlsmą

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė anksčiau nei laukta grįžo iš pasaulio čempionato, Lietuvos futbolo rinktinė pralaimėjo dar vienas Europos čempionato atrankos rungtynes, į pasaulio bokso čempionato aštuntfinalį pateko vienas iš keturių Lietuvos atstovų, Ričardas Berankis dar pakilo geriausių pasaulio tenisininkų rikiuotėje, trys Lietuvos lengvaatlečiai atstovavo Europai mače su JAV, o Gabrielė Diekontaitė tapo Europos jaunimo bokso čempione.

Lietuvos krepšininkai ir C.Ronaldo<br> lrytas.lt koliažas
 Jonas Valančiūnas, Jonas Mačiulis ir Domantas Sabonis<br> IS/Scanpix.com nuotr.
 Cristiano Ronaldo<br> IS/Scanpix.com nuotr.
R.Berankis laimėjo turnyrą Kanadoje<br> IS/Scanpix.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Sep 16, 2019, 10:04 AM, atnaujinta Sep 16, 2019, 10:05 AM

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugsėjo 9 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Nankine pasaulio čempionato rungtynėse nugalėjo Dominikos Respubliką 74:55. Antrojo etapo grupėje Lietuva užėmė trečiąją vietą ir nepateko į ketvirtfinalį. Lietuviai pasaulio čempionate laimėjo 3 iš 5 rungtynių.

Rugsėjo 9 d. Ričardas Berankis Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge pakilo iš 68-osios į 63-iąją vietą – aukščiausią nuo 2016 m. liepos mėnesio. Laurynas Grigelis pakilo iš 404-osios į 398-ąją vietą, Julius Tverijonas – iš 877-osios į 854-ąją vietą (aukščiausią karjeroje).

Rugsėjo 9-10 d. Minske lengvosios atletikos Europos – JAV mačo trišuolio varžybose Dovilė Kilty užėmė trečiąją vietą (14,08 m), Diana Zagainova – septintąją 913,55 m), ieties metimo varžybose Edis Matusevičius užėmė trečiąją vietą (83,54 m). Visose rungtyse varžėsi po aštuonis sportininkus.

Rugsėjo 10 d. Jekaterinburge pasaulio bokso čempionato pirmajame rate Tadas Tamašauskas (iki 91 kg) nugalėjo kroatą Tonį Filipį 3:2. Paulius Zujevas (iki 81 kg) pralaimėjo filipiniečiui Johnui Marvinui 1:4.

Rugsėjo 10 d. Tadas Babelis teniso turnyro Karyje (Šiaurės Karolina, JAV; „ATP Challenger“) pirmajame rate pralaimėjo amerikiečiui Brandonui Nakashimai 3:6, 2:6. 22 metų T.Babelis pirmą kartą žaidė „ATP Challenger“ rango turnyre.

Rugsėjo 10 d. Gabrielė Diekontaitė tapo Europos jaunimo (iki 19 m.) bokso čempione. Sofijoje vykusiame turnyre ji laimėjo svorio kategorijos iki 75 kg varžybas. Bronzos medalius iškovojo Gabrielius Savickas (iki 81 kg) ir Aras Dudėnas (iki 91 kg). Čempionate dalyvavo 8 Lietuvos boksininkai.

Rugsėjo 10 d. Europos vaikinų (iki 21 m.) futbolo čempionato atrankos turnyro rungtynėse Kalitėjoje Lietuvos rinktinė pralaimėjo Graikijai 0:1. Lietuva per 3 rungtynes iškovojo 3 taškus ir atrankos grupėje tarp šešių komandų užima ketvirtąją vietą.

Rugsėjo 10 d. Lietuvos vyrų futbolo rinktinė Vilniuje Europos čempionato atrankos rungtynėse pralaimėjo Portugalijai 1:5. Įvartį, po kurio rezultatas 28-ąją min. tapo lygus 1:1, įmušė Vytautas Andriuškevičius. Portugalijai keturis įvarčius įmušė Cristiano Ronaldo. Lietuvos rinktinė per 5 rungtynes iškovojo 1 tašką ir atrankos grupėje užima paskutinę penktąją vietą, bet dar neprarado galimybės iškovoti kelialapį į Europos čempionatą.

Rugsėjo 11 d. Chanty Mansijske (Rusija) šachmatų pasaulio taurės pirmajame rate Paulius Pultinevičius pralaimėjo rusui Aleksandrui Griščukui. Šiame turnyre dalyvauja 128 šachmatininkai, o abu finalininkai pateks į Kandidatų turnyrą, kurio nugalėtojas gaus teisę žaisti mače dėl pasaulio čempiono vardo.

Rugsėjo 14 d. Ėjimo varžybų „Druskininkai 2019“, kuriose kartu vyko 10 km Lietuvos ėjimo čempionatas, nugalėtojais tapo Živilė Vaiciukevičiūtė ir Arturas Mastianica.

Rugsėjo 14 d. Pasaulio bokso čempionato antrajame rate Vytautas Balsys (iki 75 kg) pralaimėjo airiui Michaelui Nevinui 0:5.

Rugsėjo 14 d. Lietuvos rankinio supertaures iškovojo „Garliavos“ moterys ir Klaipėdos „Dragūno“ vyrai. Molėtuose vykusiose rungtynėse Lietuvos čempionė „Garliava“ nugalėjo Vilniaus „Eglę“ 36:35 (po baudinių), Lietuvos čempionas „Dragūnas“ – Kauno „Granitą“ 36:30.

Rugsėjo 15 d. Pasaulio bokso čempionato antrajame rate Tadas Tamašauskas (iki 91 kg) nugalėjo marokietį Younessą Baallą 4:1 ir aštuntfinalyje kovos su bulgaru Radoslavu Pantalejevu. Edvinas Skurdelis (iki 57 kg) pralaimėjo marokiečiui Mohamedui Hamoutui 1:4.

Rugsėjo 15 d. Nursultane pasaulio imtynių čempionate graikų-romėnų imtynių varžybose Laimutis Adomaitis (iki 87 kg) pralaimėjo pirmajam varžovui, Edgaras Venckaitis (iki 67 kg) ir Vilius Laurinaitis (iki 97 kg) – antriesiems varžovams.