Pasaulio sporto savaitė: N. Osakos pergalė Osakoje ir sankcijos Iranui bei Egiptui

Čempionų lygos nugalėtojas „Liverpool“ futbolo klubas pralaimėjo pirmąsias naujo sezono rungtynes, Europos tenisininkai trečius metus iš eilės iškovojo Laverio taurę, stipriausios pasaulio regbio komandos pradėjo kovą dėl pasaulio čempionato medalių, rusė Dina Averina vėl susižėrė beveik visą auksą pasaulio meninės gimnastikos čempionate.

N.Osaką triumfavo Japonijoje.<br>Reuters/Scanpix nuotr.

Sep 23, 2019, 10:52 AM

Tuo tarpu Uzbekistano atstovai laimėjo daugiausia pasaulio bokso pirmenybių medalių, Japonijos tenisininkė Naomi Osaka šventė pergalę gimtajame mieste Osakoje, „Ferrari“ lenktynininkai užėmė dvi pirmąsias vietas „Formulės-1“ čempionato etape, o Irano dziudo imtynių ir Egipto sunkiosios atletikos federacijos sulaukė griežtų tarptautinių sankcijų.

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugsėjo 17 d. Prasidėjo futbolo Čempionų lygos grupių etapas. Nugalėtojo vardą ginantis „Liverpool“ pirmosiose rungtynėse išvykoje pralaimėjo „Napoli“ 0:2.

Rugsėjo 18 d. Dailiojo čiuožimo ledo šokių pora, trijų olimpinių aukso medalių laimėtojai kanadiečiai Tessa Virtue ir Scottas Moiras paskelbė, kad baigia sportininkų karjerą.

Rugsėjo 18 d. Tarptautinė dziudo federacija (IJF) uždraudė Irano sportininkams dalyvauti oficialiose varžybose dėl to, kad per pasaulio čempionatą Irano dziudo federacija nurodė Saiedui Mollaei pasitraukti iš turnyro, kad kitame etape nesusitiktų su Izraelio atstovu.

Rugsėjo 18 d. Tarptautinė sunkiosios atletikos federacija (IWF) dėl antidopingo taisyklių pažeidimų Egipto sportininkams uždraudė dvejus metus dalyvauti oficialiose varžybose. Per pastaruosius trejus metus dėl draudžiamų medžiagų vartojimo buvo nubausti septyni Egipto sunkiaatlečiai.

Rugsėjo 19 d. Europos vyrų tinklinio čempionate baigėsi grupių etapas. Visas penkerias rungtynes laimėjo Prancūzija, Serbija, Rusija ir Lenkija.

Rugsėjo 20 d. Japonijoje prasidėjo 9-asis pasaulio regbio čempionatas. Turnyras pirmą kartą rengiamas Azijos žemyne, jame dalyvauja 20 komandų, nugalėtojos vardą gina Naujoji Zelandija.

Dėl nuostatų pažeidimų čempionate neleista žaisti kelialapį iškovojusiai Rumunijai. Atidarymo rungtynėse Tokijuje Japonija nugalėjo Rusiją 30:10. Finalo rungtynėse vyks lapkričio 2 d. Jokohamoje.

Rugsėjo 21 d. Jekaterinburge baigėsi pasaulio bokso čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Uzbekistanas (3 aukso, 1 sidabro ir 1 bronzos). Čempionais taip pat tapo trys Rusijos, vienas Kazachstano ir vienas Kubos sportininkas (boksininkai kovojo aštuoniose svorio kategorijose).

Rugsėjo 21 d. Teherane Azijos vyrų tinklinio čempionato finale Iranas nugalėjo Australiją 3:0. Bronzos medalius laimėjo čempionės vardą praradusi Japonija. Iranas žemyno čempionu tapo trečiąjį kartą (du praėjusius – 2011 ir 2013 m.).

Rugsėjo 21 d. Anglijos futbolo lygos rungtynėse čempiono vardą ginantis „Manchester City“ namie nugalėjo „Watford“ 8:0. EPL laikotarpiu (nuo 1992 m.) didesniu skirtumu skirtumu baigėsi tik vienerios rungtynės, kuriose 1995 m. „Manchester United“ nugalėjo „Ipswich Town“ 9:0. Turnyre po 6 turų pirmauja „Liverpool“ (18 taškų), „Manchester City“ (13), „Leicester City“, Londono „Arsenal“ ir Londono „West Ham United“ (po 11).

Rugsėjo 21 d. Italijos futbolo lygoje Milano derbyje „Inter“ nugalėjo „Milan“ 2:0. Po 4 turų pirmauja „Inter“ (12 taškų), čempiono vardą ginantis Turino „Juventus“ (10), „Napoli“ (9) ir „Roma“ (8).

Rugsėjo 21-22 d. Ispanijos futbolo lygoje antrąjį pralaimėjimą patyrė čempionės vardą ginanti „Barcelona“, išvykoje nusileidusi „Granada“ 0:2. Buvusi vienvaldė lyderė „Sevilla“ namie pralaimėjo Madrido „Real“ 0:1. Po 5 turų pirmauja Bilbao „Athletic“, Madrido „Real“ (po 11 taškų), „Granada“, San Sebastiano „Real Sociedad“, „Sevilla“ ir Madrido „Atletico“ (po 10). „Barcelona“ iškovojo 7 taškus ir užima 8-ąją vietą.

Rugsėjo 22 d. Nyderlandų futbolo lygos lyderių rungtynėse „Eindhoven“ ir čempiono vardą ginantis Amsterdamo „Ajax“ sužaidė lygiosiomis 1:1. Pirmauja „Ajax“, „Eindhoven“ (po 14 taškų per 6 rungtynes), Arnhemo „Vitesse“ (14/7) ir Alkmaro AZ (13/6).

Rugsėjo 22 d. Turkijos futbolo lygoje pirmuosius taškus prarado lyderis „Alanyaspor“, svečiuose sužaidęs lygiosiomis su Ankaros „Gençlerbirligi“ 1:1. Po 5 turų pirmauja „Alanyaspor“ (13 taškų), Stambulo „Fenerbahçe“ ir Gaziantepo „Gazişehir“ (po 10).

Rugsėjo 22 d. Teniso turnyro Osakoje („WTA Premier“) finale japonė Naomi Osaka nugalėjo rusę Anastasiją Pavliučenkova 6:2, 6:3. Ketvirtoji pasaulio raketė 21-erių N.Osaka žaidė gimtajame mieste ir iškovojo ketvirtąjį titulą karjeroje.

Rugsėjo 22 d. Nursultane baigėsi pasaulio imtynių čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Rusija (9 aukso, 5 sidabro ir 5 bronzos).

Rugsėjo 22 d. Baku baigėsi pasaulio meninės gimnastikos čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Rusija (8 aukso, 2 sidabro ir 3 bronzos). Rusės laimėjo 8 iš 9 rungčių varžybas (vieną aukso medalį iškovojo Japonija). Trečią kartą iš eilės daugiakovės čempione tapusi 21-erių rusė Dina Averina laimėjo 5 aukso, 1 sidabro ir 1 bronzos medalį. Ji per karjerą pasaulio pirmenybėse iškovojo 13 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos medalį.

Rugsėjo 22 d. Singapūre „Formulės-1“ čempionato etapo nugalėtoju tapo vokietis Sebastianas Vettelis („Ferrari“), antrąją vietą užėmė monakietis Charles‘is Leclercas („Ferrari“), trečiąją – olandas Maxas Verstappenas („Red Bull-Honda“). Buvęs pasaulio čempionas S.Vettelis iškovojo 53-iąją pergalę karjeroje, bet pirmąją – nuo 2018 m. rugpjūčio mėnesio.

Antrą kartą šį sezoną tarp prizininkų nepateko nė vienas „Mercedes“ lenktynininkas. Bendrojoje įskaitoje pirmauja čempiono vardą ginantis britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“; 296 taškai), suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“; 231), Ch.Leclercas ir M.Verstappenas (po 200).

Rugsėjo 22 d. Alkanjise (Aragonas, Ispanija) motociklų lenktynių Didžiojo prizo etapo nugalėtoju tapo ispanas Marcas Marquezas („Honda“). Čempiono vardą ginantis M.Marquezas šį sezoną per 14 etapų iškovojo 8 pergales ir bendrojoje įskaitoje antrąją vietą užimantį italą Andreą Dovizioso („Ducati“) lenkia 98 taškais.

Rugsėjo 22 d. Ženevoje teniso mače dėl Laverio taurės Europa nugalėjo Pasaulį 13:11. Europai atstovavo ispanas Rafaelis Nadalis, šveicaras Rogeris Federeris, austras Dominicas Thiemas ir kiti. Mačas dėl Laverio taurės buvo surengtas trečią kartą, visus tris kartus nugalėjo Europa.