Pasaulio sporto savaitė: JAV lengvaatlečių viešpatavimas ir pergalingas N. Džokovičiaus sugrįžimas

JAV lengvaatlečiai dominavo pasaulio čempionate, ispanas Marcas Marquezas apgynė greičiausio pasaulio motociklininko vardą, traumą išsigydęs Novakas Džokovičius pergalingai grįžo į teniso aikštę, o Madrido „Real“ futbolininkai vėl prarado taškus Čempionų lygoje.

JAV moterų rinktinė laimėjo 4x100 m bėgimo estafetę.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Prancūziją įveikė Tongą.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Novakas Džokovičius laimėjo ATP serijos turnyrą Japonijoje.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
M.Carlsenas laimėjo greitąsias partijas.<br>AFP/Scanpix.com nuotr.
Miuncheno „Bayern“ ekipos žaidėjas R.Lewandowskis<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Oct 7, 2019, 3:19 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Spalio 1 d. Tarptautinė futbolo federacija (FIBA) buvusiam Šiaurės, Centrinės Amerikos ir Karibų futbolo konfederacijos (CONCACAF) generaliniam sekretoriui kolumbiečiui Enrique Sanzui, kuris buvo nuteistas dėl kyšininkavimo, iki gyvos galvos uždraudė eiti bet kurias su futbolu susijusias pareigas.

Spalio 1-2 d. Sužaistos futbolo Čempionų lygos antrojo turo rungtynės. Taškus vėl prarado Madrido „Real“, namie sužaidęs lygiosiomis su „Club Brugge“ 2:2. Per du turus po 6 taškus surinko Paryžiaus PSG, Miuncheno „Bayern“, „Manchester City“ ir Amsterdamo „Ajax“.

Spalio 2 d. Mirė Nigerijos futbolininkas, 2008 m. olimpinius sidabro medalius laimėjusios rinktinės kapitonas Isaacas Promise‘as (31). Jis šį sezoną žaidė „Austin Bold“ klube (JAV).

Spalio 2 d. Chanty Mansijske (Rusija) šachmatų pasaulio taurės finale azerbaidžanietis Teimuras Radžabovas nugalėjo kiną Din‘ą Lirenį. Abu finalininkai iškovojo kelialapius į Kandidatų turnyrą, kuriame paaiškės, kas gaus teisę 2020 m. kovoti dėl pasaulio čempiono vardo su titulą ginsiančiu norvegu Magnusu Carlsenu.

Spalio 2 d. Futbolo Pietų Amerikos „Libertadores“ taurės pusfinalio pirmosiose rungtynėse Buenos Airių „River Plate“ namie nugalėjo Buenos Airių „Boca Juniors“ 2:0, Porto Alegrės „Gremio“ ir Rio de Žaneiro „Flamengo“ sužaidė lygiosiomis 1:1.

Spalio 5 d. Niujorke profesionalų bokso mače dėl vidutinio svorio pasaulio čempiono vardo pagal IBF ir IBO versijas kazachstanietis Genadijus Golovkinas nugalėjo ukrainietį Serhijų Dereviančenką. 37-erių G.Golovkinas susigrąžino titulus, kuriuos prarado 2018 m. rugsėjį per mačą su meksikiečiu Canelo Alvarezu, šiais metais perėjusiu į sunkesnę svorio kategoriją. G.Golovkinas per karjerą laimėjo 40 iš 42 mačų (vienas mačas baigėsi lygiosiomis).

Spalio 5 d. Vokietijos futbolo čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“ namie pralaimėjo „Hoffenheim“ 1:2. Po 7 turų lygoje pirmauja Mionchengladbacho „Borussia“ (16 taškų), „Wolfsburg“ (15), „Bayern“, „Freiburg“, „Leipzig“, Gelzenkircheno „Schalke“ ir Lėverkuzeno „Bayer“ (po 14).

Spalio 6 d. Japonijoje vykstančiame pasaulio regbio čempionate Anglija ir Prancūzija pirmosios iškovojo kelialapius į atkrintamąsias varžybas. Šios dvi komandos užsitikrino dvi pirmąsias vietas C grupėje.

Spalio 6 d. Ispanas Marcas Marquezas („Honda“) tapo motociklų lenktynių Didžiojo prizo Tailando etapo nugalėtoju ir, likus keturiems etapams iki sezono pabaigos, užsitikrino pirmąją vietą bendrojoje įskaitoje. 26-erių M.Marquezas šeštąjį kartą tapo Didžiojo prizo laimėtoju (praėjusius penkis – 2013, 2014 ir kasmet nuo 2016 m.). Šį sezoną M.Marquezas laimėjo 9 iš 15 etapų. Antrąją vietą bendrojoje įskaitoje užima italas Andrea Dovizioso („Ducati“), trečiąją – ispanas Alexas Rinsas („Suzuki“).

Spalio 6 d. Velso ralio (pasaulio ralio čempionato 12-ojo etapo) nugalėtoju tapo estas Ottas Tanakas („Toyota“). Pasaulio čempionato bendrojoje įskaitoje pirmauja O.Tanakas (240 tšk.), prancūzas Sebastienas Ogier („Citroen“, 212) ir belgas Thierry Neuville‘is („Hyunday“, 199). Iki sezono pabaigos liko du etapai.

Spalio 6 d. Dohoje baigėsi pasaulio lengvosios atletikos čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąsias vietas užėmė JAV (14 aukso, 11 sidabro ir 4 bronzos), Kenija (5, 2 ir 4) ir Jamaika (3, 5 ir 4). Čempionate buvo pagerintas vienas pasaulio rekordas (mišrios estafetės 4x400 m rekordą pasiekė JAV komanda). Varžybose dalyvavo beveik du tūkstančiai sportininkų iš 209 šalių.

Spalio 6 d. Pekine Kinijos atvirojo teniso čempionato („WTA Premier Mandatory“) moterų finale japonė Naomi Osaka nugalėjo pirmąją pasaulio raketę australę Ashleigh Barty 3:6, 6:3, 6:2. Trečiąją vietą WTA reitinge užimanti 21-erių N.Osaka iškovojo penktąjį titulą karjeroje, tarp jų – trečiąjį šiais metais. Vyrų („ATP 500“) finale austras Dominicas Thiemas nugalėjo graiką Stefaną Tsitsipą 3:6, 6:4, 6:1. 26-erių D.Thiemas iškovojo 15-ąjį titulą karjeroje, tarp jų – ketvirtąjį šiais metais.

Spalio 6 d. Anglijos futbolo čempiono vardą ginantis „Manchester City“ namie pralaimėjo „Wolverhampton“ 0:2. Po 8 turų čempionate pirmauja taškų nepraradęs „Liverpool“ (24 taškai), „Manchester City“ (16), Londono „Arsenal“ (15), „Leicester City“, „Chelsea“ ir Londono „Crystal Palace“ (po 14). „Manchester United“, svečiuose pralaimėjęs „Newcastle United“ 0:1, turi tik 9 taškus ir užima 12-ąją vietą. Tai blogiausias „Manchester United“ startas premjerlygos istorijoje.

Spalio 6 d. Italijos futbolo lygos lyderių rungtynėse čempiono vardą ginantis Turino „Juventus“ svečiuose nugalėjo iki tol taškų nepraradusį Milano „Inter“ 2:1. Po 7 turų pirmauja „Juventus“ (19 taškų), „Inter“ (18), Bergamo „Atalanta“ (16) ir „Napoli“ (13).

Spalio 6 d. Škotijos futbolo lygoje pirmąjį pralaimėjimą patyrė čempiono vardą ginantis Glazgo „Celtic“, svečiuose nusileidęs „Livingston“ 0:2. Po 8 turų pirmauja Glazgo „Rangers“ (21 taškas), „Celtic“ (19) ir „Motherwell“ (16).