Kenijos bėgikė B. Kosgei pagerino pasaulio maratono rekordą daugiau nei minute

Kenijos bėgikė Brigid Kosgei sekmadienį daugiau nei minute pagerino pasaulio moterų maratono rekordą. Sekmadienį Čikagos (JAV) maratone triumfavusi sportininkė finišavo per 2 val. 14 min. 4 sek.

Brigid Kosgei pagerino maratono bėgimo pasaulio rekordą.<br>Reuters/Scanpix nuotr.

Oct 13, 2019, 11:18 PM, atnaujinta Oct 13, 2019, 11:22 PM

Šis rezultatas yra net 81 sek. geresnis nei nuo 2003 metų britei Paulai Radcliffe priklausęs planetos rekordas.

25-erių metų B.Kosgei dominavo Čikagos maratone ir antrąją vietą užėmusią etiopę Ababel Yeshaneh aplenkė beveik 7 minutėmis.

Beje, po finišo Čikagoje ją pasveikino ta pati P.Radcliffe.

Vyrų varžybose nugalėjo Kenijos atstovas Lawrence Cherono (2 val. 5 min. 45 sek.).

Kenijos sportininkas Eliudas Kipchoge praėjusį šeštadienį (spalio 5 d.) tapo pirmuoju žmogumi, įveikusiu maratono distanciją (42 km 195 metrų) greičiau kaip per dvi valandas per bėgimą Vienoje specialiai parengta trasa.

Olimpinio čempiono laikas per 1 val. 59 min. 40,2 sek.

„Nauja diena“: ar panaikinta PVM lengvata tikrai žlugdo maitinimo verslą?