Pasaulio sporto savaitė: „Juventus“ serija, futbolo sugrįžimas į Prancūziją ir pasikeitę planai

Teniso ir „Formulės-1“ vadovai dėl pandemijos pakoregavo sezono planus, pirmose po ilgos pertraukos Prancūzijoje surengtose futbolo rungtynėse Paryžiaus PSG susigrąžino šalies taurę, Turino „Juventus“ užsitikrino Italijos futbolo čempiono vardą, o Anglijos, Portugalijos, Rusijos ir Turkijos futbolo lygose buvo sužaistos paskutinės rungtynės.

Turino klubas tapo Italijos čempionais.<br>Reuters/Scanpix nuotr.

Jul 27, 2020, 6:43 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 20 d. Italijos futbolo lygos lyderis Turino „Juventus“ namie nugalėjo Romos „Lazio“ 2:1. Prieš mėnesį dėl pirmosios vietos kovojęs „Lazio“ liepą taškus prarado penkeriose iš eilės rungtynėse.

Liepos 21 d. Teniso profesionalų asociacija (ATP) atšaukė turnyrą Vašingtone, kuris turėjo prasidėti rugpjūčio 13 d. ir būti pirmas oficialus ATP turnyras po pertraukos, paskelbtos dėl COVID-19 pandemijos. Numatoma, kad teniso sezonas bus atnaujintas rugpjūčio 20 d.

Liepos 22 d. Baigėsi Rusijos futbolo pirmenybės. Šalies čempionu septintą kartą (skaičiuojant ir SSRS pirmenybes) tapo titulą apgynęs Sankt Peterburgo „Zenit“ (72 taškai per 30 rungt.). „Zenit“ ir antrąją vietą užėmęs Maskvos „Lokomotiv“ (57) iškovojo kelialapius į Čempionų lygos grupių etapą, trečiąją vietą užėmęs „Krasnodar“ (52) – į Čempionų lygos atranką.

Liepos 23 d. „Villareal“ futbolo klubas pasirašė trijų sezonų sutartį su basku treneriu Unai Emery, kuris nuo 2019 m. lapkričio, kai buvo atleistas iš Londono „Arsenal“, nedirbo jokiame klube. Ispanijos lygoje „Villareal“ šiais metais užėmė penktąją vietą.

Liepos 24 d. „Formulės-1“ vadovybė atšaukė tris etapus, kurie spalį ir lapkritį turėjo vykti JAV, Meksikoje ir Brazilijoje. Juos pakeis etapai Vokietijoje, Portugalijoje ir Italijoje. Algarvės trasoje (Portugalija) „Formulės-1“ lenktynės numatomos pirmą kartą.

Liepos 24 d. Prancūzijos futbolo taurės finale Paryžiaus PSG nugalėjo „St.Etienne“ 1:0. Tai buvo pirmosios oficialios futbolo rungtynės Prancūzijoje nuo pandemijos pradžios. Jas stebėjo 5 tūkst. žiūrovų. Po metų pertraukos prizą susigrąžinęs PSG šalies taurę iškovojo 13-ąjį kartą. Lenkijos futbolo taurės finale Krokuvos „Cracovia“ nugalėjo Gdansko „Lechia“ 3:2 (po pratęsimo). „Cracovia“ taurę iškovojo pirmą kartą.

Liepos 26 d. Baigėsi Portugalijos futbolo pirmenybės. Po sezono pertraukos titulą susigrąžino ir 29-ąjį kartą čempionu tapo „Porto“ (82 taškai per 34 rungt.), iškovojęs vienintelį kelialapį į Čempionų lygos grupių etapą. Antrąją vietą užėmė ir kelialapį į Čempionų lygos atranką iškovojo šalies čempionės vardą praradusi Lisabonos „Benfica“ (77). Trečiąją vietą užėmė Bragos „Sporting“ (60), ketvirtąją – Lisabonos „Sporting“ (60).

Liepos 26 d. Baigėsi Turkijos futbolo pirmenybės. Čempionu pirmą kartą tapo ir vienintelį kelialapį į Čempionų lygos grupių etapą iškovojo Stambulo „Başakşehir“ (69 taškai per 34 rungt.). Antrąją vietą užėmė teisės dalyvauti Europos turnyruose neturintis „Trabzonspor“ (65), trečiąją vietą užėmė ir kelialapį į Čempionų lygos atranką iškovojo Stambulo „Beşiktaş“ (62). Čempiono vardą gynęs Stambulo „Galatasaray“ (56) užėmė šeštąją vietą. Rezultatyviausiai žaidė norvegas Alexanderis Sorlothas („Trabzonspor“), įmušęs 24 įvarčius.

Liepos 26 d. Baigėsi Anglijos futbolo pirmenybės. Lemiamose rungtynėse dėl kelialapio į Čempionų lygą „Manchester United“ svečiuose nugalėjo „Leicester City“ 2:0. Čempionu 19-ąjį kartą tapo po 30 metų pertraukos titulą susigrąžinęs „Liverpool“ (99 taškai per 38 rungt.). „Liverpool“, „Manchester City“ (81), „Manchester United“ (66) ir Londono „Chelsea“ (66) iškovojo kelialapius į Čempionų lygos grupių etapą, „Leicester City“ (62) – į Europos lygos grupių etapą. Į antrąją lygą iškrito „Norwich City“ (21), „Watford“ (34) ir „Bournemouth“ (34). Rezultatyviausiai žaidė 23 įvarčius įmušęs Jamie Vardy („Leicester City“).

Liepos 26 d. Italijos futbolo lygoje Turino „Juventus“ namie nugalėjo Genujos „Sampdoria“ 2:0 ir užsitikrino šalies čempiono vardą. „Juventus“ (83 taškai per 36 rungt.), kuris čempionu tapo 36-ąjį kartą, tarp jų – devintąjį iš eilės, Milano „Inter“ (76), Bergamo „Atalanta“ (75) ir Romos „Lazio“ (75) užsitikrino kelialapius į Čempionų lygos grupių etapą. Iki turnyro pabaigos liko du turai.

Liepos 26 d. Cherese (Andalūzija, Ispanija) motociklų lenktynių Didžiojo prizo antrojo etapo nugalėtoju tapo prancūzas Fabio Quartararo („Yamaha“). Jis laimėjo abu šio čempionato etapus ir pirmauja bendrojoje įskaitoje. Antrąją vietą abejose šio sezono lenktynėse užėmė ispanas Maverickas Vinalesas („Yamaha“).