Pasaulio sporto savaitė. Tautų lygos kulminacija ir Argentinos regbio sensacija

Britas Lewisas Hamiltonas užsitikrino septintąjį „Formulės-1“ lenktynių čempiono vardą, ispanas Joanas Miras – pirmąjį motociklų lenktynių Didžiojo prizo čempiono vardą, Portugalijos futbolo rinktinė prarado galimybę apginti Europos Tautų lygos nugalėtojos vardą, Šiaurės Makedonijos futbolininkai pirmą kartą iškovojo kelialapį į Europos pirmenybes, Argentinos regbio rinktinė pirmą kartą istorijoje nugalėjo Naująją Zelandiją, o Kinijoje įvyko pirmosios nuo pandemijos pradžios tarptautinės varžybos.

D.Mertensas pelnė į antrąjį įvartį Belgijos rinktinei.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Auksinį įvartį prancūzams pelnė N'Golo Kante.<br>Reuters/Scanpix nuotr.

Nov 16, 2020, 11:47 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Lapkričio 10 d. Veihajuje (Kinija) stalo teniso moterų pasaulio taurės finale pirmoji pasaulio raketė kinė Chen Meng nugalėjo kinę Sun Yingsha 4:1. Kinijos sportininkės pasaulio taurę iškovojo 23-iąjį kartą per 24 turnyrus. Tai buvo pirmos tarptautinės varžybos, surengtos Kinijoje nuo pandemijos pradžios.

Lapkričio 12 d. Pasaulio futbolo čempionato Pietų Amerikos atrankos turnyre pirmuosius taškus prarado Argentina, namie sužaidusi lygiosiomis su Paragvajumi. Vienvalde lydere tapo Brazilija, namie įveikusi Venesuelą 1:0. Po 3 turų pirmauja Brazilija (9 taškai), Argentina (7), Ekvadoras ir Urugvajus (po 6). Kelialapius į pasaulio čempionatą iškovos keturios arba penkios šio žemyno komandos.

Lapkričio 12 d. Europos futbolo čempionato atrankos atkrintamajame etape pergales pasiekė ir kelialapius į baigiamąjį turnyrą iškovojo Šiaurės Makedonija (pirmą kartą), Slovakija (antrą kartą), Škotija (trečią kartą, bet pirmą kartą šiame amžiuje) ir Vengrija (ketvirtą kartą). 16-asis Europos čempionatas turėtų vykti nuo 2021 m. birželio 11 d. iki liepos 11 d. dvylikoje šalių.

Lapkričio 13 d. Prasidėjo pirmasis regbio Rudens tautų turnyras, kuriame kartu su šešiomis Šešių tautų komandomis dalyvauja Gruzijos ir Fidžio rinktinės. Atidarymo rungtynėse Dubline Airija nugalėjo Velsą 32:9.

Lapkričio 13 d. Leche (Forarlbergas, Austrija) turėjęs vykti kalnų slidinėjimo pasaulio taurės antrasis etapas nukeltas dėl sniego stokos. Po pirmojo etapo pasaulio taurės įskaitoje pirmauja norvegas Lucasas Braathenas ir italė Marta Bassino.

Lapkričio 14 d. Las Vegase pusvidutinio svorio profesionalų bokso mače dėl pasaulio čempiono vardo pagal WBO versiją amerikietis Terence‘as Crawfordas nugalėjo britą Kellą Brooką. 33-ejų T.Crawfordas per profesionalo karjerą laimėjo visus 37 mačus.

Lapkričio 14 d. Teniso turnyro Sofijoje („ATP 250“) finale italas Jannikas Sinneris nugalėjo kanadietį Vaseką Pospisilą 6:4, 3:6, 7:6. 19-metis J.Sinneris iškovojo pirmąjį titulą ir ATP reitinge pakilo į aukščiausią karjeroje 37-ąją vietą.

Lapkričio 14 d. Sidnėjuje regbio Čempionato (Pietų pusrutulio keturių tautų turnyro) rungtynėse Argentina nugalėjo Naująją Zelandiją 25:15. Argentiniečiai pirmą kartą istorijoje įveikė Naujosios Zelandijos rinktinę. Sužaidus pusę turnyro rungtynių Naujoji Zelandija turi 6 taškus (po 3 rungt.), Argentina – 4 (po 1 rungt.), Australija – 4 (po 2 rungt.). Šiais metais turnyre dalyvauja tik trys komandos, nes Pietų Afrika atsisakė varžytis dėl pandemijos. Visos rungtynės rengiamos Australijoje.

Lapkričio 14 d. Pirmojo futbolo Tautų lygos turnyro nugalėtoja Portugalija namie pralaimėjo Prancūzijai 0:1 ir prarado galimybę patekti į antrojo turnyro finalo ketvertą. Prancūzija, per 5 rungtynes iškovojusi 13 taškų, užsitikrino pirmąją vietą A lygos 3-iojoje grupėje ir pirmoji iškovojo kelialapį į finalo ketvertą. 4-osios grupės lydere tapo Vokietija, namie nugalėjusi Ukrainą 3:1. Vokietija surinko 9 taškus ir prieš lemiamas rungtynes 1 tašku lenkia Ispaniją.

Lapkričio 15 d. Futbolo Tautų lygos A lygos 1-osios grupės lyderių rungtynėse Italija namie nugalėjo Lenkiją 2:0. 1-ojoje grupėje dėl pirmosios vietos kovoja Italija (9 taškai), Nyderlandai (8) ir Lenkija (7). 2-ojoje grupėje pirmauja Belgija (12) ir Danija (10), kurios susitiks lemiamose rungtynėse dėl pirmosios vietos.

Lapkričio 15 d. Londone prasidėjo Teniso profesionalų asociacijos (ATP) sezono baigiamasis turnyras. Atidarymo mače nugalėtojo vardą ginantis graikas Stefanos Tsitsipas pralaimėjo austrui Dominicui Thiemui.

Lapkričio 15 d. Teniso turnyro Lince (Austrija; „WTA International“) finale baltarusė Aryna Sabalenka nugalėjo belgę Elise Mertens 7:5, 6:2. 22-ejų A.Sabalenka iškovojo trečiąjį titulą šį sezoną ir aštuntąjį – karjeroje.

Lapkričio 15 d. Veihajuje (Kinija) stalo teniso vyrų pasaulio taurės finale kinas Fanis Zhendong‘as nugalėjo kiną Mą Long‘ą 4:3. Pirmoji pasaulio raketė Fanis Zhendong‘as pasaulio taurę iškovojo ketvirtąjį kartą, tarp jų – trečiąjį iš eilės.

Lapkričio 15 d. Plovdive baigėsi Europos dviračių treko čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Didžioji Britanija (6 aukso, 3 sidabro ir 2 bronzos).

Lapkričio 15 d. Augustoje (Džordžija, JAV) golfo „Masters“ turnyro nugalėtoju tapo amerikietis Dustinas Johnsonas. 36-erių D.Johnsonas iškovojo antrąją pergalę golfo didžiuosiuose turnyruose (jis buvo 2016 m. JAV atvirojo čempionato nugalėtojas). Pernai penktąjį kartą „Masters“ čempionu tapęs amerikietis Tigeris Woodsas užėmė 38-ąją vietą. Turnyre nedalyvavo buvęs jo čempionas ispanas Sergio Garcia, kuris prieš savaitę sužinojo, kad užsikrėtė koronavirusu.

Lapkričio 15 d. Ispanas Joanas Miras („Suzuki“) užsitikrino motociklų lenktynių Didžiojo prizo sezono nugalėtojo vardą. Jis Valensijos etape užėmė tik septintąją vietą, bet tapo nepavejamas bendrojoje įskaitoje. Valensijos etapą laimėjo italas Franco Morbidelli („Yamaha“). Bendrojoje įskaitoje pirmauja J.Miras (171 taškas), F.Morbidelli (142) ir ispanas Alexas Rinsas („Suzuki“; 138). Praėjusio sezono čempionas ispanas Marcas Marquezas („Honda“) pirmajame šio sezono etape patyrė traumą ir kituose etapuose nedalyvavo. Iki šio sezono pabaigos liko vienas etapas.

Lapkričio 15 d. Britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“) užsitikrino „Formulės-1“ lenktynių čempiono vardą. Jis Stambule užėmė pirmąją vietą Turkijos etape ir bendrojoje įskaitoje surinko 307 taškus. Turkijos etape antrąją vietą užėmė meksikietis Sergio Perezas („Racing-Mercedes“), trečiąją – vokietis Sebastianas Vettelis („Ferrari“).

Bendrojoje įskaitoje antras yra suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“; 197 taškai), trečias – olandas Maxas Verstappenas („Red Bull-Honda“; 170). L.Hamiltonas šį sezoną laimėjo 10 iš 14 etapų, o sezono nugalėtoju tapo septintąjį kartą (praėjusius – 2008, 2014, 2015, 2017, 2018 ir 2019 m.) ir pagal titulų skaičių pavijo vokietį Michaelį Schumacherį. Iki šio sezono pabaigos liko trys etapai.