ATP išdalino Metų apdovanojimus: įvertino N. Džokovičių ir A. Rubliovo šuolį reitinge

Teniso profesionalų asoacija (ATP) pirmadienį paskelbė 2020 metų apdovanojimų laureatus, o jie atiteko ne tik reitingo lyderiams – vienetų klasifikacijoje pirmaujančiam Novakui Džokovičiui bei dvejetų porai Matei Pavičiui ir Bruno Soaresui.

A.Rubliovas šiemet laimėjo penkis turnyrus.<br> PA Images/Scanpix nuotr.
 N.Džokovičius šeštą kartą tapo Metų žaidėju.<br> Reuters/Scanpix nuotr.

2020-12-22 10:31, atnaujinta 2020-12-22 10:38

Labiausiai patobulėjusiu žaidėju pripažintas 23-ejų rusas Andrejus Rubliovas, kuris per metus iškovojo 41 pergalę ir penkis ATP titulus – daugiausia iš visų žaidėjų.

Rusas pasaulio reitinge pakilo į 8-ąją vietą, o jo treneris Fernando Vicente išrinktas Metų treneriu.

Šiemet 13-ąjį kartą atvirąjį Prancūzijos čempionatą laimėjęs ispanas Rafelis Nadalis pačių tenisininkų buvo išrinktas Stefano Edbergo garbingo elgesio prizo laimėtoju trečius metus iš eilės.

17-metis ispanas Carlosas Alcarazas pelnė Metų naujoko prizą – jis reitinge pakilo į 136-ąją vietą ir laimėjo tris „Challenger“ serijos turnyrus.

Metų sugrįžimo prizą pelnė kanadietis Vašekas Pospišilas, kuris patyrė nugaros operaciją 2019 metais, bet šiemet pateko į du finalus ir reitinge pakilo iš 150-osios į 61-ąją vietą.

Sirgalių favorito prizą jau 18-ą kartą iš eilės pelnė šveicaras Roger Federeris.

Pasaulio reitingo lyderis N.Džokovičius šeštąkart tapo geriausiu, šiemet laimėjęs keturis turnyrus, įskaitant rekordinį 8-ąjį titulą atvirajame Australijos čempionate.