Pasaulio pirmenybėse – Rusijos rankininkų sensacija ir galingas Egipto žaidimas

Prancūzijos, Portugalijos, Egipto ir Švedijos rinktinės šeštadienį pasaulio vyrų rankinio pirmenybėse iškovojo antrąsias pergales. Vis dėlto dėmesio centre atsidūrė ne šios komandos, bet Rusijos rankininkai, sensacingai nugalėję Slovėnijos rinktinę.

Rusijos rankininkai žaidžia kaip federacijos komanda, o ne šalį atstovaujanti rinktinė.<br> Reuters/Scanpix.com nuotr.

Jan 16, 2021, 11:37 PM

Rusų sensacija

Šeštadienį rankinio sirgaliai nepamatė nė vieno atkaklaus mačo. Ketverios iš aštuonerių rungtynių baigėsi dviženkliu skirtumu, o ir kitose penkeriose rungtynėse nugalėtojai neleido varžovams sukurti didelės intrigos.

Tai nebuvo staigmena, nes visose rungtynėse susitiko skirtingo lygio komandos. Vis dėlto vienas rezultatas buvo sensacingas – Slovėnijos rinktinei nepavyko įrodyti, kad ji yra stipresnė negu Rusijos rankininkai.

Slovėnai tik pirmosiomis minutėmis trumpai pirmavo, bet po to leido varžovams įgyti kelių įvarčių persvarą ir įvykių eigos nepakeitė. Rusijos komanda nugalėjo 31:25.

„Per pertrauką kalbėjome, kaip pakeisti žaidimą. Pakeitėme gynybos sistemą, bet vytis varžovus visada būna psichologiškai sunku“, – sakė slovėnų treneris Ljubomiras Vranješas, kurio auklėtinių pastangas niekais labai dažnai vertė puikiai žaidęs rusų vartininkas Viktoras Kirejevas.

Tokiu pačiu rezultatu baigėsi dar viena Europos komandų dvikova. Norvegija nugalėjo Šveicariją 31:25. Truputį didesniu skirtumu Prancūzija įveikė Austriją 35:28, Baltarusija – Korėją 32:24.

Šeimininkų žinutė

Garsią žinutę būsimiems varžovams pasiuntė turnyro šeimininkė Egipto rinktinė. Tai, kad egiptiečiai nugalėjo Šiaurės Makedonijos komandą, tikriausiai nieko nenustebino, tačiau turbūt niekas nesitikėjo, kad šeimininkai jau pirmojo kėlinio viduryje triuškins varžovus 10:3, prieš pertrauką įmes 10 įvarčių be atsako ir laimės 19 įvarčių skirtumu 38:19.

„Labai džiaugiuosi šia pergale. Rankininkai pradėjo rungtynes labai susikaupę ir žaidė labai intensyviai. Mačiau, kad jie tikrai norėjo laimėti“, – džiaugėsi egiptiečius treniruojantis ispanas Roberto Garcia Parondo.

Varžovų nepasigailėjo ir trys Europos komandos. Švedija sutriuškino Čilę 41:26, Islandija – Alžyrą 39:24, Portugalija – Maroką 33:20.

Tiesa, portugalai rungtynes pradėjo netinkamai nusiteikę ir per pirmąjį kėlinį neįgijo jokios persvaros – rezultatas buvo lygus 12:12.

Kelialapiai į kitą etapą

Šeštadienį paaiškėjo septynios komandos, kurios tikrai žais antrajame etape.

E grupėje kelialapį užsitikrino Prancūzija (4 taškai), F grupėje – Portugalija (4 taškai), G grupėje – Egiptas ir Švedija (po 4 taškus), H grupėje – Baltarusija, Rusija (po 3 taškus) ir Slovėnija (2 taškai).

Tiesa, trečiojo turo rungtynės irgi bus svarbios, nes pirmojo etapo rezultatai bus įskaityti antrajame etape.

Komanda be šalies

Rusijos rinktinė šiame turnyre oficialiai vadinama Rusijos rankinio federacijos komanda. Ant žaidėjų marškinėlių nėra šalies užrašo „Rusija“ ir valstybės herbo, arenose nekeliama Rusijos vėliava ir neatliekamas himnas. Vietoj valstybės vėliavos ir herbo visur vartojamas Rusijos rankinio federacijos logotipas.

Rusijos rankininkai formaliai negali atstogvauti savo šaliai dėl 2019 metų gruodį Pasaulio antidopngo agentūros (WADA) skirtos bausmės už sistemingą draudžiamų medžiagų vartojimą, kurį palaikė Rusijos Federacijos vyriausybė. Rusija dėl to kreipėsi į Sporto arbitražo teismą (CAS), kuris sušvelnino bausmę, bet nepanaikino oficialaus draudimo Rusijos sportininkams atstovauti savo šaliai.

Šių metų pasaulio vyrų rankinio pirmenybės yra pirmas oficialus tarptautinis turnyras, kuriame galioja WADA bausmė.

Beje, Rusijos rankininkai kelialapio į pasaulio pirmenybes neiškovojo. Pernai Europos pirmenybėse rusai pralaimėjo visas rungtynes ir galutinėje lentelėje formaliai užėmė 22-ąją vietą. Tačiau Tarptautinė rankinio federacija (IHF) rusams, kaip ir lenkams, kurie Senojo žemyno pirmenybėse taip pat neiškovojo nė taško, suteikė vardinius kvietimus.

Šeštadienio rezultatai

2 turas

E grupė

Austrija – Prancūzija 28:35 (13:17). Wagneris 7, Hutecekas 6/ Fabregas 4, Guigou 4, Descat 4.

Šveicarija – Norvegija 25:31 (13:17). Lieras 7, Miloševičius 7/ Sagosenas 11, Johannesenas 6.

Lentelė: Prancūzija – 4, Norvegija ir Šveicarija – po 2, Austrija – 0.

F grupė

Marokas – Portugalija 20:33 (12:12). Harchaoui 5/ Portela 9.

Alžyras – Islandija 24:39 (10:22). Ayoubas 4, Berkousas 4/ Elissonas 12, Gudmundssonas 6.

Lentelė: Portugalija – 4, Islandija ir Alžyras – po 2, Marokas – 0.

G grupė

Egiptas – Šiaurės Makedonija 38:19 (20:6). Mamdouhas 8, Kaddahas 6/ K.Lazarovas 3, Markovskis 3, Peševskis 3.

Čilė – Švedija 26:41 (16:20). E.Feuchtmannas 7, R.Salinasas 6/ Pellasas 12, Sandellas 6.

Lentelė: Švedija ir Egiptas – po 4, Čilė ir Šiaurės Makedonija – po 0.

H grupė

Baltarusija – Korėja 32:24 (15:9). Vailupavas 8, Karaliokas 6/ Kimas J.y. 8.

Rusija – Slovėnija 31:25 (16:13). Soroka 6, Kiseliovas 6, Kosorotovas 6/ Dolenecas 6, Gajičius 5.

Lentelė: Baltarusija ir Rusija – po 3, Slovėnija – 2, Korėja – 0.